Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Mayıs 2016
Mustafa KOCA
Mustafa KOCA kimdir?
1955 Yılında Mersin, Musalı Köyü'nde doğdum. ODTÜ Kimya Mühendisliği Fakültesinden mezunum. Tarımda ve Gıdada kullanılan Kansere neden olan Kimyasallara şiddetle karşıyım... Çocuklarda Zihinsel Gelişimin yapılandırılmasını anlatan KELEBEK TERBİYECİSİ ve tarım uygulamaları ile kanser arasındaki ilişkiyi anlatan TOPRAĞIN ÖLÜM ÇIĞLIĞI isimli yayınlanmış iki tane kitabım var... Yerel Gazetelerde KANSERLE ilgili çok sayıda makalem yayınlandı...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İlaç Endüstrisine Dikkat!
     SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN; YEDİĞİNİZİ, İÇTİĞİNİZİ SORGULAYIN!    

Gün geçmiyor ki ilaç endüstrisi ile ilgili bir skandal duymayalım.  Önceki tarihlerde paylaştığım bir makalemde ‘'Satılık Hastalıklar'' isimli kitaptan antidepresanlarla ilgili bir açıklamayı size ulaştırmıştım. Kitabın açıklamalarına göre İlaç endüstrisi 2004 yılına kadar ‘'Loustral'' isimli antidepresandan 100 milyar dolar, Loustral'in yan etkilerinden ortaya çıkmış hastalıklardan 150 Milyar dolar kazanmışlardı. Söz konusu antidepresanın hala piyasalarda olduğunu görüyoruz. Domuz gribi, kuş gribi, deli dana hastalığı, gripler için üretilmiş aşılar hangisi doğru hangisi yanlış hala bilmiyoruz. Korkularımızın yönetildiği ortada.


  Kanserli hastalarda kemoterapinin başarısının %2-%3  olduğu bilimsel olarak ortaya konulmuş bir gerçek olmasına karşı yan etkilerinin de gözardı edildiği gün gibi aşikar. Geçtiğimiz aylarda İngiliz bilim insanları immunoterapinin başarısının %58 olduğunu ortaya koydular.  Dünyaca ünlü kollestrol uzmanı Prof. Dr. Philippe Even ‘'Kollestrol Hakkındaki Gerçek'' isimli kitabında KÖTÜ KOLLESTROLÜN ilaç endüstrisinin ürettiği 300 Milyar Dolarlık bir yalan olduğuna dikkat çekiyor.

  Sağlık açısından en iyi ticaret korkunun satılmasıyla yapılan ticarettir felsefesini şiar edinmiş ilaç sektörü, yıllarca insanları temel besin maddelerinden uzak tutarak insanların metabolizmalarının bozulmasını sağlarken gıda sektörü de besinlerin raf ömrünü uzatmak için hücre bilincimize uymayan kimyasalları yaşamımıza soktu. Bir taraftan modern ilaç endüstrisi, diğer taraftan endüstriyel gıda üreticileri bağırsak floralarımızı bozdular. Metabolizmalarımızın kesintiye uğramasına neden oldular. Sonuçta bağırsak floramız bozuldu, vücut direncimiz zayıfladı, bağışıklık sistemlerimiz çöktü, obezite arttı, hastalıklara açık hale geldik.

  Özellikle obezite konusu nedendir bilinmez bilim insanları tarafından inatla doğru açıklanmıyor. Aşırı kilolanmanın sebebi metabolizmaya katılamamış besinlerdir. Bağırsak florası düzenlenir, metabolizma tamamlanırsa vücut direnci de artar, bağışıklık sistemi de güçlenir, kilo alma sorunu da çözülür.  Bu konuda linkini verdiğim yazıya göz atarsanız konuya benim penceremden bakma şansınız olur. 

https://bendeyazarim.com/Yazar/News/16929

   Bu noktada sizler ne yapacaksınız, neler yapmalısınız.

  İlaç, gıda, tarım ve temizlik endüstrilerinin sizlerin beğenilerinize sundukları ürünleri sorgulamak, sorgulayarak kullanmak pek çok sağlık sorunununu yaşamanızı  engelleyebilir.  Kullandığınız ürünlerde seçici olabilirsiniz. Bağırsak floranızı zenginleştirip bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, vücut direncinizi arttırabilirsiniz.

  İnsan bedeninde bulunan tüm sistemler, organlar, dokular, salgı bezleri ve hücrelerin yapısını onlar arasındaki etkileşimi, koordinasyonu hiçbir gelişmiş cihaz beyin kadar bilemez, düzeltemez. İnsanların merkezi sinir sistemlerinin asli görevi bedendeki  organlar, sistemler, salgı bezleri arasındaki kontrol ve koordinasyonu sağlamaktır.  Eğer beyinin enerjisini asli görevi dışındaki işlere harcarsanız beyin gerçek görevini yerine getiremez, bezler, organlar, hücreler arasında eşgüdümü sağlayamaz. Bunun sonucunda da hastalıklar ortaya çıkar.

  Yani beyniniz ve bağırsak floranızı sağlıklı tutamazsanız beden sağlığınızı da ruh sağlığınızı da koruyamazsınız. Sağlığınız için; yediğinizi, içtiğinizi, kullandığınızı, düşüncelerinizi SORGULAYIN!

              
2015-09-25
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Sağlığınız için bir kez okuyun...