Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Ağustos 2016
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İsrail'deki Meclis Binası Knesset'deki Sırlar…
Binayı Rothschildler 1992'de Kudüs'te inşa ettiriyor. Bildiğiniz gibi Amerika'daki CFR, BİLDERBERG, TRİLATERAL gibi kulüpler var, buraya bizim ülkemiz dahil olmak üzere çoğu başbakan ve cumhurbaşkanı üye...
İşte bu gibi Amerikan kulüplerini bile kontrol eden, İsrail'in Meclis Binası Knesset'in bağlı bulunduğu bir mahkemedir, İsrail Yüksek Ana Yasa Mahkemesi...
Yani dünyanın yönetildiği bina.
Binanın her köşesine tam anlamıyla Masonluğa ve Illuminati'ye dair semboller nakşedilmiş.
Binaya yapacağınız bir tur Aydınlanma (Illumination) ile ilgili sembolik bir kurs niteliğindedir.
Bu turun nihai hedefi, binanın tepesine inşa edilmiş olan piramidin tepesine erişmek olarak kurgulanmıştır. Piramidin en uç noktasının her bir yüzünde "Her Şeyi Gören Gözü" temsil eden bir açıklık bulunmaktadır.
Binanın tepesinde piramit ve üzerinde gören göz var, otoparkı da güneş şeklinde.

 

Binanın girişinde Karanlıktan Işığa giden merdiven:

İsrail Anayasa Mahkemesi'ne girenler kendilerini yukarıdaki ışığa doğru çıkan bir merdivenin başında karanlık bir alanda bulurlar. Bu merdivenleri tırmanan bir kişi aşama aşama karanlıktan sıyrılarak aydınlığa kavuşur.
3 setten 10'ar yani toplam 30 merdiven vardır. Bunlar Masonluğun; cahil insanın maddi hayatın karanlığından bilgeliğe ve ışığa taşındığı 30 derecesini temsil ederler.

Merdivenin sağ tarafı Kudüs'ün eski duvarlarını anımsatan taşlarla döşeli iken, sol tarafta ise modern bir duvar bulunmakta. Bu eski zamanlardan günümüze aktarılan ezoterik öğretilerin zamansızlığını temsil etmekte. Merdivenleri çıkan kişi Kudüs'ün panoramik görüntüsüne sahip aydınlık bir lobiye ulaşır. Sembolik olarak yükselen insan ruhani bir görüş açısı elde eder. Bu alanın tabanında ziyaretçileri kütüphaneye yönlendiren işaretler bulunmaktadır. Kütüphane ise piramidin altında konuşlandırılmıştır. 

Kütüphane; Farmasonluğun son üç derecesini temsilen (31,32,33) üç kattan oluşmaktadır. İlk kat avukatların, ikinci kat hâkimlerin ve üçüncü kat emekli hâkimlerin katıdır. 

Kütüphanenin işleyiş tarzı - farklı seviyelerin seçilmiş kişilere açık olması - belli bilgilerin sadece alt dereceyi tamamlayan seçilmiş isimlere açıldığı ezoterik öğretilerle uyumlu olması dikkat çekicidir. Kütüphanede yasal, adli, felsefi ve ruhani eserler bulunmaktadır. Üst katlarda emekli hâkimlere ayrılmış katlarda ezoterik eserlerin bulunduğuna şüphe yoktur.Kütüphanenin; 33. dereceyi temsil eden üçüncü katının en tepesinde ise piramit bulunmaktadır. Bu nokta Masonluğun derecelerinin sona erdiği ve Illuminati'nin gizli derecelerinin başladığı noktadır.

Tam piramitin altına gelen katın zemini: 
Anayasa Mahkemesi'nin bir duvarındaki sembolü YAHUDA aslanı diye geçen 2 aslan figürü:Binanın tepesinde üzerinde göz olan piramit:

 

 

Binanın bir duvarında asılı olan resim: Rothschild ailesini, sıkı dostları olan devlet başkanı Şimon Perez ve İzak Rabin'le birlikte görüyoruz.Hz. Hızır'ın da duvarcı ustası olduğunu biliyoruz, binanın yapımında Hz. Hızır'da bulunmuş olabilir...

 

Kaynak: 
http://masonlaringizlidunyasi.blogspot.com/

Tüm yazılarım: 
http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: 
http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste   
2015-10-04
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları