Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 04 Kasım 2015
Kerim BAYDAK
Kerim BAYDAK kimdir?
Kerim BAYDAK 01.01.1961 ADIYAMAN doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakultesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Adıyaman’da Yenigün gazetesi ve akabinde, Güne Bakış, şu anda da Adıyaman da Yeniyol adlı gazetede günlük olmak üzere çeşitli internet sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve şiirleri yayınlanmaktadır. Kerim BAYDAK’ın yayınlanmış eserleri: 1 - OTUZA KADAR – Roman - 2004 - Avcı Ofset ve Matbaacılık 2 - ENTERESAN KÖYÜN ENTERESAN HİKÂYELERİ – Hikâye - 2006 - Gündüz Yayınları (Sabit İNCE ödülleri 2008 Hikâye dalında 1. Mansiyon ) 3 - AĞLAMA GÜLÜM – Şiir - 2007 - Gündüz yayınları 4 - ACIYIN BANA - Şiir – 2011 - Enzim Ajans 5 - ASLAN HÜSAYİN – Biyografi – 2012 - İz Ajans Yayıncılık 6 – Gecenin İçinden Güneşin Doğuşu ( Nemrut Dağı)-Şiir- 2012- Adıyaman Belediyesi Kültür Yayınları
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kerim'ce Güzellemeler -6
Bazı insanlar var ki küçülterek cebine sığdırmak istiyor ve her can sıkıntısında çıkarıp çıkarıp dövesi geliyor. Daha bayram yeni bitti ya! Ne iştir!!!

*

Ortadoğu'da, özellikle İslam coğrafyasında, küçük hesaplarla büyük hesaplar yapılmaya başlandı. Suriye'de ki gizli veya aleni savaşan ülkelere baktığımız da  "acaba 3. Dünya savaşı mı başladı" demekten alamıyor kendini. 'Türkiye olarak bunun neresindeyiz diye de merak etmiyor değiliz hani'

*

Bir yer de bir işte ihmal varsa, suiistimal varsa, eksiklik, aksaklık varsa; elbette orada bir sorumlu, bir suçlu, hesap vermesi gereken birileri de var demektir ve olması da gerekir.

*

Bu güne kadar dünya üzerinde çok çeşitli örgütler ortaya çıkmıştır. Hamileri ne zaman ki palazlandıklarını, istenilen sonuca ulaşıldığını ya da kendilerine zararlarının dokunduğunu gördüler, hemen imha etme yoluna gittiler. Bu yüzden hiçbir illegal örgüt varlığını ilelebet devam ettirememiştir. Miadını doldurduklarına inanıldığı an da yok olmuşlardır/edilmişlerdir. Belki de yerlerine yenisi kurulmuştur, kesinlikle buna şüphe yoktur. Şimdi de PKK varlığını devam ettiriyor gibi görünüyor, bakalım hamileri ne zaman varlığını sona erdirecek. Ancak görünen o ki bu pek de uzak değil.

*

Hep kutsal olarak gördüğüm meslekte, öğretmen olmak istemişimdir. Ancak bir türlü kısmet olmadı. Bu yüzden hep öğretmenlere imrenmişimdir. Belki öğretmen olamadım, ama öğretmen babası olmayı rabbim nasip etti. Şimdiden bir kızım ve iki damadım öğretmen oldu. Şu ana kadar da biri kız, biri erkek iki öğretmen adayımız var. Hadi hayırlısı bakalım.

*

Cahit Yetgin 'e 4' de 1'  NEDİR DİYENLER..? e

 1- KÂFİRLER

 2- MÜŞRİKLER

 3- MÜNAFIKLAR

 4- MÜMİNLERDİR, diyor.

Yine:  4' DE 1' LER için;

DÖRTTÜR ÇEŞİDİ.

% 25 İ İNSANİ

% 25 İ ŞEYTANİ,

% 25 İ CİNNİ,

% 25 İ HAYVANİ.

% 75 E

% 25 DİR İNSANİ, diyor.

*

Bazı insanlar, herkesi çok iyi tanıdıklarını düşünüyorlar; hâlbuki ki aynı insan, kendisini tanımakta bile aciz durumdadır. Bu durumda, nasıl oluyor da insan kendine bu kadar güvenebiliyor. Bu ahmaklık değil de ne olabilir, bunlara ne denilebilir?

*

Şu insanlar bir acayip olmuş, tırlatmış gibiler,

"Selamün Aleyküm" diyorum, "merhaba!" diyor.

"Merhaba" diyorum, öküz gibi "yüzüme bakıyor,

"Allahaısmarladık" diyorum, sırıtarak "okey" diyor,

"Allah'a emanet ol" diyorum, durup durup "kime?" diyor,

"Nasılsınız" diyorum, "bomba!" gibi diyor,

"Dikkat et patlarsın" diyorum, "korktun mu?" diyor,

"Hayat nasıl gidiyor" diyorum, "yuvarlanıp gidiyor!" diyor,

"Ne var, ne çok" diyorum, "para var mı para?" diyor,

"Senin sonun iyi değil" diyorum, "ölüm den ötesi var mı?" diyor,

"Bu işin öbür tarafı var" diyorum, "gidip gelen mi var?" diyor.

Tövbe tövbe!!! tövbe , tövbe...!!! Ya  sabır...

 
Kerim BAYDAK

[email protected]
   
2015-10-06
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları