Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 03 Kasım 2015
Necati KAVLAK
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Büyük Oyun!
İnançsızlar, imansızlar büyük oynuyor! Hedeflerinde sadece muasır medeniyete yelken açmış Türkiye Cumhuriyeti var!

Sınırlarımız yolgeçen hanı! Kıyılarımız, karasularımız işgal edilmiş. Jetlerimiz taciz ediliyor ve bunları önlemesi gereken irade Terörü telin mitingi adı altında memleketin altını nasıl oyacağının provasını yapıyor.

Dikkatinizi çekmek istiyorum...

2002 yılına kadar Irak Saddam Hüseyin'in yönetiminde bağımsız bir ülkeydi. Bizdeki iktidar değişikliği ile birlikte ABD Türkiye'nin Irak'ta sınır komşusu oldu.


 Türkiye şimdi ABD'den izin almadan Kandil'deki Vatan Haini Teröristlere karadan müdahale edemiyor.

Komşunuzun rejimini beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, en Uzun kara sınırımız olan güney komşumuz Suriye de daha düne kadar Baas partisi Beşer Esat liderliğinde iktidardı. Kendi kendini kör topal yönetiyordu. Kaç yıldır terör- anarşi kol geziyor, kimin eli kimin cebinde bilen yok! Rusya da sınır komşumuz oldu.

Rus Jetleri Türk sınır güvenliğini sağlamak bahanesiyle sınırlarımızı ihlal etmekten çekinmiyor.

Suriye sınırında devriye uçuşu yapan 2F-16 Jetimiz MIG-29 uçakları tarafından taciz edilirken imam efendi kazdığı kuyuya kendi düşeceğini hala sezemedi. Burnun ucunu görmeden uzun adımlarla karanlıkta okuya üfleye yürümeye devam ediyor.

Rus jetleri Suriye sınırlarımızı ihlal eder, 2F-16 Jetimizi taciz ederken, egede de Yunan jetleri uçaklarımızı taciz etmekten korkmuyor.

Bu hatırlattığım ciddi travmaları elbette siz de yakından izliyorsunuz. Keşke Türkiye'nin istikbalini etkileyen, gençliğimizin geleceğine ipotek koyan tarihi hatalar yapılmasa bizde bunları yazmak, paylaşmak zorunda kalmasaydık.

Bunlar siyasetin dış politikadaki irtifa düşüşü. Ya içeride olup bitenlere ne demeliyiz?

Kendi sınırlarımız içinde işgal kuvveti durumuna düşen TSK ve Güvenlik güçlerinin durumu da içler acısı değil mi?

Ben memleketin içler acısı durumunu sizlerle paylaşmak için kaleme alırken, Ankara ardı ardına iki patlama ilse sarsıldı.

Emek, Barış ve Demokrasi' mitingi öncesi Başkentte al kana bulandı. Canlı kayda giren film gibi patlamanın faturası da her zaman olduğu yine Analara kesildi.

Fatura beldi yine acı ve gözyaşı!

 İlk tespitlere göre 20 ölü 100'den çok yaralı.

Kim bilir gerçek kayıp ne kadar?

Türkiye bu şekilde yönetilmeyi asla hak etmiyor. İçeride ve dışarıda gemiyi karaya oturtan siyaset körleri, gaflet içinde değilse, bilerek büyük oyunun başrolünde oynuyorlar.

Albert Einstein 'İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensip ve inançlarıdır' diyor

Hal ve gidiş notumuz her geçen gün daha çok düşüyor. Bağımsızlık inancımızı kaybetmek üzereyiz.

Aziz Türk Milleti bu oyunu ancak ve ancak sen bozarsın! Atatürk diyor ki 'Türk Milleti Çalışkandır, Türk Milleti Zekidir' çalışkanlığını ve zekânı göstermenin zamanı şimdi değilse ne zaman?


   
2015-10-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları