Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 05 Kasım 2015
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
1 Kasım'a Doğru Oynan Oyunlar
Ankara'daki patlamayla ilgili video görüntülerini izliyorum; meydana toplananlar; 'bu meydan kanlı meydan' sloganları atıyor! Ardından biraz ilerden müthiş bir patlama oluyor ve kalabalık kaçışıyor! Tabii ne oluyorsa o arada oluyor! Manzara malum!

Olaydan bir kaç saat önce HDP miting yapıyor ve 'olay olacağını' söylüyor! Patlamadan sonra da kol kola girerek, gülerek poz veriyorlar! Eğer bu görüntüler montaj değilse-ki montaj olması için hiçbir sebep yok- 

Eldeki bulgulara göre El Muhaberat ve PKK'nın yanı sıra, DAEŞ de işin içinde. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara Emniyeti'nde oluşturulan özel ekip, 97 cana malolan saldırıyı aydınlatmak için tüm detayları masaya yatırdı. İstihbarat birimlerine göre, saldırının ardında Suriye gizli servisi El Muhaberat'la terör örgütü PKK bağlantısının olduğu kesin.

İki canlı bombanın DAEŞ'le bağlantısının ağırlık kazanması, bu terör örgütünün de kanlı saldırıda taşeronluk yaptığı ihtimalini güçlendiriyor. Kimlikleri tespit edilen ancak isimleri kamuoyuyla paylaşılmayan canlı bombaların eylem öncesi geldikleri Ankara'da bir hücreevinde kaldıkları da öğrenildi. Şüphelilerden birinin de, olay günü 06.45'te eski terminalden gara gelirken MOBESE kameralarınca tespit edildiği belirtiliyor.

Öte yandan saldırı öncesindeki bazı Twitter paylaşımlarına ilişkin ABD'den IP numaralarının talep edildiği öğrenildi. (Akşam)

97 vatandaşın öldüğü çifte saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin olay yerinde yalnız olamayacakları değerlendiriliyor.

İstihbarat uzmanları bombacıların gözcülerinin de alana yakın bir yerde olduğunu düşünüyor. Çevreyi gören kamera ve telefon kayıtları inceleniyor. Şüpheli davranışlarda bulunan 3 kişi mercek altına alındı.

Birinci şüpheli sırt çantası ile Kore Şehitliği duvarının önünde oturuyor. İkinci kişi garın sol girişindeki pastanede, üçüncü kişi ise Arena'nın önünden geliyor.

Ankara'daki çifte saldırıyı aydınlatmak üzere polisteki 107 kişilik ve MİT'teki 61 kişilik özel ekipler görevlendirildi.

Bölgedeki kamera görüntülerini inceleyen ekipler görgü tanıklarının da ifadelerini dikkate alan emniyet farklı saatlerde tren garı çevresine gelen 12 kişinin görüntülerini tek tek inceliyor. Görüntüler cesetlerle eşleştirilecek. Görüntülerde dikkat çeken 3 kare üzerinde duruluyor. (Yeni Şafak)

Ankara'da Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör eylemini gerçekleştirtenler neyi hedeflediler?

Suruç saldırısıyla neyi hedefledilerse onu!

Oyun çok büyük; Türkler ve Kürtler, bütün Anadolu hedefte!..

Türkiye, 'IŞİD'e, (diğer terör örgütleri gibi) şiddetle karşı olduğunu her vesileyle ortaya koydu, bu karanlık yapıyı 'terör örgütü' olarak ilan eden ilk ülke oldu, son günlerde de sınır güvenliğini temin açısından attığı kararlı adımları daha da güçlendirdi.

Bütün bunlara rağmen, Türkiye'yi 'terör örgütüne destek veren' bir ülke olarak göstermek için dünya çapındaki kara propaganda devam ediyor.

Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak için elinden geleni ardına koymuyor'Üst Akıl' ittifakı!

Bayramdan hemen sonra, koalisyon görüşmelerinde dananın kuyruğunun kopmasından hemen önce, böylesine büyük bir olay...

Suruç'ta korkunç patlama!..

AK Parti'yi (daha doğrusu Türkiye'yi) köşeye sıkıştırmak ve bitirmek için ne gerekiyorsa onu yapıyorlar! HDP hızla zemin kaybediyor! (Yeni Akit)

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da 97 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısını değerlendirdiği canlı yayın programında, İki canlı bombanın, nasıl o meydana gelmiş, bombayı nasıl taşımış olabilecekleriyle ilgili bir tespite ulaşıldı. Bir isme çok yaklaşıldı. Yaklaşılan isim bir örgütü işaret ediyor.' dedi.    
2015-10-14
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
mehmet
2015-10-14 12:30:52    ip: 194.14.121???
Miliyetci duygularinizi birakip , duygusal dusunseniz , orda ölenlerden birisinin cocugunuz oldugunu bir dusunseniz , her sey daha iyi olacak, nasil yazi bunlar , nasil yayina verisiniz,
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları
- MHP'de isyan başladı!
- Yabancı Basından Türkiye Seçim Analizi