Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Şubat 2016
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Gün, birlik olma günüdür
İçimiz kan ağlıyor, kalplerimiz yaralı, yüreklerimiz dilhun ve kanlı... Terör saldırıları millet olarak hepimizi can evimizden vuruyor.

Terörün asıl hedefi sen, ben, o değil, topyekûn Türkiye, topyekûn milletimizdir.

Güzel ülkemiz üzerine yapılan hain planlar birer birer uygulanıyor.

Bu planların iki ana amacı var.

Kısa vadede 1 Kasım seçimlerini etkilemek...

Uzun vadede Türkiye'yi, Suriye, Irak ve diğer Ortadoğu ülkeleri gibi karıştırmak, parçalamak, zayıflatarak eritmek...

***  ***  ***

1 Kasım seçimlerinde güçlü bir iktidar yerine zayıf, cılız, dışarıya bağlı, görev yapacak yeterlilikte olmayan hımbıl bir hükümetin kurulması Türkiye düşmanlarını memnun eder.

Onun için kısa vade planlarının hayata geçmesi, uzun vade planlarının gerçekleşmesini kolaylaştırır.

Her seçim öncesi, bombalar patlatarak vahşice katliamlar yaptırmalarının nedeni budur.

***  ***  ***

Teröre kim tevessül ederse etsin, hangi grup terör faaliyetinin içinde bulunursa bulunsun, bu tür menfur saldırılar kimden gelirse gelsin ve kime karşı yapılırsa yapılsın şiddetle telin etmek, nefretle kınamak ve lanetlemek bir vatandaşlık borcudur, milli bir görevdir.

Önemli olan terörde kimin öldüğü değil, terörün bizatihi yapılmış olmasıdır. 

Zira terörün hedefi kişiler değil, koskoca bir millettir.

Yok edilmek istenen şahıslar değil, milletimizdir, devletimizdir.

Zayıflatılmak istenen, diz çöktürülmek istenen ülkemizdir, Türkiye'dir.

***  ***  ***

Onun için gün birlik olma günüdür.

Gün kardeşlik günü, yekvücut olarak hareket etme günüdür.

İktidarıyla, muhalefetiyle omuz omuza vererek teröre karşı beraber hareket etme, bütünleşme günüdür.

Bu zor günlerde bir olan, beraber olan ve bir araya gelerek bu önemli probleme ortak çözüm arayışında olanlar kazanır, bir ve beraber olmaktan kaçınanlar kaybeder.

***  ***  ***

Her türlü hükümet kurma seçeneğine hayır, hayır, hayır diyenler, ülkemizin bu en zor günlerinde, bir araya gelme ve beraber hareket etme tekliflerine de hayır demeye devam ediyorlar.

Sorumluluk almaktan kaçanlar ve ülkemizin en büyük problemini beraberce çözmekten kaçınanlar, hangi yüzle vatandaştan oy istiyorlar anlamak mümkün değil.

Milliyetçilik lafla olmaz. Milliyetçilik; vatan için, millet için gerekirse gövdeni bile taşın altına koymakla, ülke için her türlü sorumluluğu almakla ve Türkiye için bir ve beraber hareket etmekle olur.

Gün, her türlü ırkçılığı reddederek, herkesi kucaklama, her ferdi sarıp sarmalama günüdür.

Bu zor günleri beraber hareket ederek, oyunlara gelmeyerek, tuzakları bozarak ve uyanık davranarak aşacağız İnşallah...

Allah ülkemizi korusun ve milletimizin yardımcısı olsun. Güzel ülkemizi karıştırmak ve parçalamak isteyenlerin de, planlarını bozsun, Allah onların belalarını versin.

Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.

NOT 1: Yeni hicri yılınızı tebrik eder, 1437 hicri yılın İslâm âlemine ve ülkemize hayırlar, güzellikler getirmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz eder, uyanışımıza, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını dilerim.

NOT 2: İçinde bulunduğumuz zor günlerimizde, Milli Takımımızın Konya'daki büyük başarısı ve Fransa vizesini Konya'dan doğrudan almış olması hepimizi sevince gark etmiş, büyük teselli kaynağı olmuştur. Tebrikler Milli Takım, tebrikler Fatih Terim...   

NOT 3: HASBİHAL programım, Cumartesi günü tekrar, Pazar günü canlı yayın olarak devam etmektedir. Saat 12.00 de Kanal 42 ekranlarına davetlisiniz.    
2015-10-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları