Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Şubat 2016
Ahmet LAZ
Ahmet LAZ kimdir?
1956 da Kilis'te doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi Kilis'te, Lisans eğitimimi de Hacettepe Ünv. Matematik mezunu olarak Ankara'da tamamladım. Afşin/Elbistan termik santral montajında planlamacı, Türkiye Diyanet Vakfında Bilgi İşlem Müdürü, Kendi işimde ise yönetici olarak Bilgisayar ve Yazarkasa sektöründe çalıştım. Emeklilik hayatımı Kilis'te yaşıyorum. Yerel Kilisinsesi gazetesinde ( www.kilisinsesi.com.tr ) yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İnadına Oy İstemek
Seçimler, iktidarı ve muhalefeti belirleme günleridir.
Geçmişte gereği gibi davranmayan siyasilere, ders verme günleridir.
İstikrar isteyenlerle, puslu hava özlemcileri arasında seçim yapma günleridir.
Mızmızlıklarıyla halkın verdiği yetkiyi DEAŞ'tan, PKK'dan yana kullananlar utanmadan tekrar yetki istiyorlar. HDP lideri milletimize; ‘hiçbir partiye tek başına iktidar olma gücü vermeyin' diyor. İstikrar istemiyor.
Huzur istemiyor. Gelişmemizi istemiyor. Türkiye'yi güçlü görmek istemiyor.
Tıpkı Yahudiler, Ermeniler, Rumlar, Almanlar, Fransızlar, ABDliler, Ruslar vb gibi. Bahçeli ise, ‘sandıkta bir öfke patlaması olacak' diyor.
Bu hayali geçmişte de kurmuş, ortaklarına bile haber vermeden seçim tarihini ilan etmişti.
O seçimlerde sandıklardaki öfke patlamasında, MHP baraj altında kalarak meclise girememişti.
O seçimlerden sonra bile gereken dersi alamamış, MHP nin başında kalmaya devam etmişti. Artık baraj altında kalırsa siyaseti bırakacağı sözünü de veremiyor.
Artık körü körüne partili olmak devri bitmelidir. Kendi tabanına saygısı olmayan, beceriksiz, bağnaz, şartlanmış liderler de, kadroları da tesviye edilmelidir. Bahçeli, ‘oyunuzu inadına bize verin' diyor.
Oy hiç kimseye inadına verilmez.
Kim memleketi iyi yönetecekse, oy ona verilir. Oy, memleket sevdalılarına verilir.
Öyle şu koalisyona girmem, bu hükümeti desteklemem deyip, başkalarına verilmiş yüzde 41 oranındaki oylara saygı göstermeyen ve mecliste yan gelip yatanlara değil.
Çok değil 16 yıl önceki 18 Nisan 1999 seçimlerinde, yüzde 17 lik oy oranıyla 129 milletvekilliği kazanıp birinci parti olmayı kıl payı kaçırarak ikinci olan Bahçeli yönetimindeki MHP, 2002 yılındaki seçimlerde, yüzde 8 ile barajı dahi geçemedi.
Belki yeni oy verecek gençler bunu hatırlayamazlar. Bahçeli o dönemde, seçim öncesinde barajı geçemezlerse siyaseti bırakacağını da açıklamış, seçimden sonra barajı geçememesine rağmen güya yoğun istek üzerine bu sözünden caymıştı. Siyasette güven çok önemlidir.
Halkın ve tabanının güvenini kaybetmiş olan Bahçeli, yeni liderler çıkarabilecek bir MHP ye de güvenemiyor. Şimdi de oy toplamak için bol keseden vaatlerde bulunuyor. Bırakın iktidar olmayı, iktidar ortağı olmayı bile beceremiyor.
Hiçbir umudu yok. İnadına oy istiyor. Bahçeli'nin, birlikte hükümet kurduğu ortaklarının görüşünü dahi almadan tek başına karar vererek, iktidar olmak umuduyla aldığı seçim kararı da, 2002 yılı Kasımının ilk Pazar gününde yapılmıştı.
Bu seçimler de yine Kasım ayının ilk pazarında yapılacak.
Bakalım Türkiye seçmeni neye karar verecek. Geçmişte seçimlerden dersler çıkaran liderler ve kadrolar olduğu gibi, milleti uyutmaya veya uyuttuğunu zannetmeye devam eden liderler ve kadroları da vardır.
79 milletvekili ile tüm koalisyonları ret eden, ülkenin bekası söz konusu olduğu halde anlaşılmaz tutumlar sergileyen Bahçeli'ye de, istikrar ve huzur istemeyen HDP ye de ‘hayır' demenin vakti gelmedi mi?
Huzur ve istikrar içinde yaşamak umuduyla kalın sağlıkla...

Ahmet Laz

[email protected]   
2015-10-30
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları