Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 04 Kasım 2015
Ahmet DEVREZ
Ahmet DEVREZ kimdir?
1956 yılında Çorum-Kargı´da doğdu. Hasanoğlan Atatürk İlköğretmen Okulundan 1975 yılında mezun oldu.Sırasıyla Erzincan Tercan, Mardin Midyat ve Çorum -Osmancık ve Kargı ilçelerinde görev yaptı. Hala göreve devam ediyor. Evli 2 çocuk babası. İngilizce bilmiyor.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Devlet, Devlet'ten Büyüktür
Devlet,  Devlet'ten büyüktür. Dedi ülkücüler.

    Devlet Bey'in 4 aydır yürüttüğü politikayı beğenmediler. 7 Haziranda MHP 'ye oy veren  2 milyon seçmen 1 kasımda Ak Parti'ye oy verdi. MHP'nin milletvekili sayısı yarı  yarıya düştü. Belki de bir dünya rekorudur, bu kadar kısa sürede bu kadar oy kaybetmek. 2011 seçimlerinin bile bir puan altına düştü. 7 haziranda Ak Parti'ye tepki olarak, MHP'ye verilen  oyların dışında, kemik oylarında da erime var MHP'nin. Bu çok önemli. Hatırlarsanız kasetler, şantajlar yoluyla MHP nin oyları taban yapmıştı 2011 seçimlerde. Ölüsü bile %13 oy almıştı. Bu gün geldiği nokta %12 oy, 40 milletvekili.

    Bir önceki yazımda aynen şu ifadeleri kullanmıştım.

    'Ak Partinin erken seçim istemesi anlaşılabilir.7 Haziranda milletin kantarın topuzunu biraz kaçırdığını, erken seçimde tekrar tek başına iktidar olacağını  düşünüyor.Kendine göre haklı gerekçeleri var.

    MHP niye erken seçim ister? Tek başına iktidar mı olacak? Ufukta görünmüyor. CHP ile koalisyon mu kuracak? Zor ihtimal. HDP yi zaten yok sayıyor. Öyleyse niçin seçim istiyor Devlet Bey? En iyimser tahminle oylarının % 20  lere çıktığını varsayalım, milletvekili sayısı da 100 olsun. Ne olacak yani? Sonuçta ülke yine çözümsüzlüğe mahkum olacak.

    Devlet Bey'in ne yapmak istediğini anlayan biri varsa bana izah etsin.'

    Şu ana kadar izah eden çıkmadı. Gerçi izaha da gerek kalmadı. Verdi 40'ı, gitti korku. Devlet Bey iktidar olmaktan korkuyor. 7 Haziran'ın sonuçlarını herkes okudu. Bir tek Devlet bey okuyamadı.

    Okuyabilseydi, seçim akşamı, erken seçimi, hem de kasımda seçimi işaret eder miydi?

    Okuyabilseydi, ben anamuhalefet olacağım AKP-CHP hükümeti kursun, olmazsa HDP ile kursun der miydi ?

    Eğer 7 haziran sonuçlarını okuyabilseydi Devlet Bey, 13 yıldır iktidar yüzü görmemiş partisini iktidara taşırdı. Eften püften gerekçelerle, 13 yıl sonra ayağına gelen fırsatı tepmezdi. Ülkücülerin iktidar olmasını engellemezdi. Hep Ak Parti-MHP koalisyonu istedim, 12 eylül öncesinde kalmış bir ülkücü olarak. Pek çok ülkücünün de böyle düşündüğünü yakinen biliyorum. Ama olmadı.

     Yazık... Çok yazık. Ülkücüler bu sonucu hak etmediler.45 yıllık hareketin geldiği nokta bu olmamalıydı. Eğer milletin teveccühünü kazanamıyorsanız, suç millette değildir. Suçlu arıyorsanız, aynaya bakın ve gereğini yapın.

    Sen misin Ak Parti ile koalisyon kurmayan? 2 milyon MHP li seçmen Ak parti ile koalisyon kurdu. Ülkenin geleceğine el koydu. 4 aylık fetret devri bitti. Devlet, Devlet'ten büyüktür, dedi ülkücüler ve ülkeyi çözümsüzlüğe mahkum etmediler.

    Ülkücüler bir de MHP ye el koysa...   
   
2015-11-03
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Bir MHP Analizi
- Son Hain!..
- Paris Katliamı Üzerine...
- ''Çekiç Güç''ten ''Çözüm Süreci''ne
- Bir CHP Analizi
- Sağırlar Diyaloğu
- Tesüdüfler Zinciri - Pirus Zaferi
- Dört Dörtlük Eğitim
- Dershaneler Kapanmalıdır
- Öğretmenim Ben
- Türkiye'nin Gündemi
- Gündeme Dair...
- 'İslam'da Başörtüsü Yoktur!'