Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 13 Kasım 2015
Ş.Mehmet ÇET
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Milli İrade 'İstikrar' Dedi
Türkiye zor ve sıkıntılı bir süreçten daha geçti.  

Kasım 2002'den beri kesintisiz 7 Haziran 2015'e kadar tek başına iktidarda bulunan Ak Parti bu uzun iktidar dönemin de çeşitli badireler atlattı.

Yasaklamalar, parti kapatma davası, darbelere ve darbecilere karşı çetin bir mücadele verdi.

İktidar  döneminde ülkeyi ayağa kaldıran, ülkenin kanını emen faiz  lobisini ve onları destekleyen IMF'yi kovan, uyguladığı ekonomik programlarla ülkede istikrarı yakalayan, ülkede yıllardır devam eden ve binlerce insanımızın ölümüne sebep olan terör sorununu barış ve kardeşlik projesi kapsamında başlattığı çözüm süreci ile ölümlere son veren Ak Parti ve dolayısıyla büyüyen gelişen, kendi ayakları üzerinde duran bir Türkiye'yi istemeyen karanlık güçler, bu toprakları yüz yıldır çeşitli oyunlar la iktidarı ellerinde bulunduran güçler, Ak Partiyi iktidardan indirmek için çeşitli darbe senaryoları, gezi olayları ve son olarak da 17 Aralık operasyonlarıyla Ak Partiye ve Türkiye'ye diz çöktürtmek istediler.

7 Haziran 2015 seçimlerinde küresel güçlerin talimatıyla bir araya gelmesi mümkün olmayan guruplar bir araya getirildi. Amaç Ak Partiyi iktidardan indirip kendi çıkarlarına hizmet edecekleri iktidara getirmekti.

7 Haziran seçimlerinde Ak Partiyi tek başına iktidardan indirmeyi başardılar ancak birinci parti olmasını engelleyemediler.

1 Kasım 2015'e kadar geçen süre içerisinde her türlü oyun oynayan küresel güçler, taşeron olarak kullandığı yerli işbirlikçileri ile sokakları savaş alanına çevirmeye çalışarak ülkede kaos yaratmak istediler.

Geçen 5 aylık süre içerisinde bombalar patlatıp ülkeyi kan gözyaşı ve ölümlere mahkûm ederek, erken seçimde Ak Parti'yi çökertmenin peşine düştüler.

Ama onların unuttukları bir şey var.

 Bu halk ki,

‘'Çanakkale de destan yazan Anadolu ‘' O gün nasıl emperyalizme, sömürüye ve işgale karşı çıktıysa, bugün de vahşi batıya, emperyalistlere, sömürgecilere, kan emicilere ve onların taşeronluğunu yapan yerli işbirlikçilerine karşı ülke insanı % 49 luk bir oranla tek safta birleşti.

1 Kasım 2015 Ülkeye  karşı oynanan bu oyunlar karşısında, geçmişte yapılan iç ve dış işgallere karşı sessiz kalmayarak ülkesine sahip çıkma bağlamında iradesini sahiplendiği yüz yıldır bu ülke üzerinde oyun oynayanlara karşı bir daha aynı tuzağa düşmeyeceklerini haykırırcasına ‘'Son söz Milletindir'' diyerek kirli oyunlar karşısında yetki bende mühür bende dediği gündü.

 Anadolu ne zaman darbe ve darbe heveslilerinin ortaya çıktığını, demokrasi dışı hareketlerin meydana geldiğini fark etmesi, Ülke nüfusunun yüzde birini dahi teşkil etmeyen grupların ülke yönetimini yasa dışı yollardan halka rağmen ele geçirmeye çalıştığını gördüğünde geçmişte olduğu gibi bugün de iradesine sahip çıkarak sandıktaki görevini yerine getirdi.

Tüm renkleriyle yeni bir Türkiye'nin ayak sesleri yükselecektir inşallah.


Günün sözü: Liderler tarih yapar, tarihçiler ise yazar.

Esen kalın.

Facebook: mehmetçet21

Twitter: mehmetçet21

Mehmetcet21.blogspot.com   
2015-11-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- 1990'lı Yıllar