Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Şubat 2016
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Şimdi Hizmet Zamanı
1 Kasım seçimleri Ak Parti'nin tek başına iktidarı ile sona erdi.

13 yıl boyunca iktidarda kalan bir Parti'nin girdiği 5. genel seçimlerden de büyük bir zaferle çıkması, bırakın Türkiye siyasi tarihini dünya siyasi tarihinde bile görülmemiş bir olaydır.

Böylesine büyük bir zaferin en önemli sebebi, Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun milletin değerleri ile özdeşleşmiş olmalarıdır.

Milletimiz bu iki isimde kendi kültürünü, kendi değerlerini, kendi özünü ve bizatihi kendini bulduğu içindir ki, olanca desteğini vermektedir.

***  ***  ***

Milletimiz gerekeni yapmış, Ak Parti'yi, 5 aylık bir fetret döneminden sonra yeniden tek başına iktidara taşımıştır.

Artık bundan sonra gerekeni yapma sırası Erdoğan ve Davutoğlu'ndadır.  

Öncelikle hükümeti kendileri gibi manevi değerlerle mücehhez bakanlardan teşekkül ettirecek, sonra da hiç vakit kaybetmeden hizmete koyulacaklardır.

***  ***  ***

Her şeyden önce, ülkemizde terörü sona erdirerek barış ve kardeşliğin tesisinin sağlanması farzdır.

Halkımıza yönelik olarak insani özgürlüklerin tam anlamıyla tesisi sağlanırken, terör odaklarına aman vermeden kararlılıkla üzerlerine gidilmeye devam edilmelidir.

Milletimizin önceliğe aldığı ikinci konu ekonomidir. Seçimden önce söz verilen ekonomik vaatlerin bir an önce yerine getirilmesi gerekmektedir.

Seçim beyannamesinde yer alan aile ve çocuklara, kadınlara, gençlere, çalışanlara, emekliler ve yaşlılara yönelik vaatlerin ayrıca tarım, asgari ücret, taşeron işçiler konularında verilen sözlerin bir an önce yerine getirilmesi şarttır. 

Hızlı ve yaygın kalkınma, refahın tabana yayılması, orta bireyin güçlendirilmesi gibi ekonomik konular öncelikli olarak gündeme alınmalıdır.

Darbe Anayasasından kurtularak, sivil bir Anayasa yapılması milletimizin en büyük arzusudur. Bunun için gereken adımlar vakit kaybetmeden atılmalıdır.

Siyasi ve hukuki reformlar, seçim yasası, siyasi partiler yasası, seçim barajları konuları da günümüz şartlarına uygun hale getirilmelidir.

Dış politikada, çevremizdeki ateş çemberinin söndürülmesi ve İslam ülkelerinin barış ve kardeşliğe kavuşması için azami gayret göstermek gerekir.

***  ***  ***

Yukarıda kaleme aldığım önemli ana konular ve bunların dışındaki diğer meselelerle ilgili gereken adımların atılacağından şüphe etmiyorum.

Verilen her sözün yerine getirileceğine inanıyorum. Zaten milletimiz de bu inançla, samimiyetlerine güvenerek bu insanlara oy verdiler.

Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu sorumluluklarının bilincinde olan samimi, hasbi insanlardır.

Bu özellikleri iledir ki, 13 yıldan sonra tekrar iktidara gelebilmektedirler. Bu özellikleri ile de ülkemizi 2023 hedefine ulaştıracaklardır İnşaallah...

Artık seçim bitti, şimdi hizmet zamanı...

Millet görevini yaptı ve emaneti bu insanların sırtlarına yükledi. Görev ve sorumluluk şimdi bunların omuzlarında... 

Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.

NOT: HASBİHAL Programım Cumartesi tekrar, Pazar canlı yayın olarak devam ediyor. Her iki günde saat 12.00 de Kanal 42 ekranlarına davetlisiniz.   
2015-11-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları