Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Mart 2016
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Yeni hükümeti bekleyen zorlu süreç
Yeni hükümet kuruldu. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun İnşallah...

Konya, Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan ayrı olarak bir bakan daha bekliyordu olmadı.

Mersin milletvekili hemşehrimiz Lütfi Elvan'ın icracı bir bakanlık olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olması bekleniyordu. O da olmadı. Bu olsaydı, başta metro olmak üzere Konya yatırımlarının daha hızlı gerçekleşmesi sağlanırdı.

Mehmet Babaoğlu ve Recep Konuk isimlerinden birisinin bakan olması bekleniyordu. Bunlar da olmadı. Bunlardan birinin bakan olması Konya'nın geleceği için çok iyi olurdu.

Lütfi Elvan'ın Başbakan Yardımcılığı ile teselli bulacağız artık. Ayrıca Başbakanımızın olması da bize yeter.

***  ***  ***

Yeni Hükümet, zor bir süreçte göreve gelmiş oldu.

Suriye iç savaşının çevresindeki diğer ülkeleri de sarmaya başladığı bir ortamda, Türkiye ile Rusya arasında başlayan gerginlik yeni bir zorlu süreci beraberinde getirmektedir.

Daha önce de gerginliğe sebep olan Rus uçaklarının her türlü uyarılara rağmen sınırlarımızı ihlal etmeye devam etmesi elbette kabul edilemezdi.

Sınır ihlali; uluslararası hukuk açısından suç olduğu gibi ulusal açıdan bakıldığında da, her ülkenin tehditlere karşı kendini savunması ve sınırlarını koruması en tabii hakkıdır.

Türkiye'de bunu yapmış ve uyarıları dikkate almayan Rus uçağı düşürülmüştür.

Bunun üzerine Putin'in yaptığı tehdit açıklamaları da yine uluslararası hukuk açısından suç teşkil etmektedir.

Bütün bu gelişmelerden sonra ABD, Avrupa Ülkeleri ve NATO'nun tutumu bakalım nasıl olacak?

Bilhassa büyük müttefikimiz ABD ve üyesi olduğumuz NATO, Türkiye'nin yanında yer alacak mı yoksa  ABD'nin ilk yaptığı açıklamada olduğu gibi, 'bu mesele bizi ilgilendirmiyor, bu Türkiye ile Rusya'nın meselesidir' deyip geçecekler mi?

Bekleyip göreceğiz.

***  ***  ***

Türkiye tam manasıyla ihanet çemberi ile sarılmış vaziyettedir.

Türkiye'ye yönelik yapılan hain planlar yavaş yavaş, sırası geldikçe, uygun ortamlarda yürürlüğe sokuluyor.

Bu hain planın içinde Rusya ve İran'la birlikte ABD ve Batı ülkeleri de yer alıyor.

Türkiye için, bir yandan iç karışıklık planları zaman zaman uygulamaya konulurken diğer yandan ülkemiz adım adım savaşa sürükleniyor.

Diğer İslâm ülkelerinde açıkça uygulanan bölüp parçalama planları, Türkiye için gizli ve sinsi bir şekilde hainane olarak uygulanıyor.

Bizden gözüküp, aleyhimize adım atıyorlar.  Türkiye'yi zayıflatmak, bölmek ve parçalamak için kurulan ortak bir küresel tuzak bu...

PKK ve DAEŞ gibi terörist yapılanmaları da bu planın bir parçası...

Yeni hükümet,  ülkemiz böylesine zorlu bir süreçten geçerken iş başı yaptı.

Hükümetin en önemli görevi, ülkemizi bu zorlu süreçten sağlıkla çıkarıp sahili selamete ulaştırmaktır.

Türkiye'nin büyüyüp gelişmesi ve gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarılması için atılacak adımlar da hükümeti bekliyor. 2023 hedeflerinin birinci önceliği bu olsa gerek...

Bu zorlu süreçte yeni hükümetimize başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.

NOT 1: Milletimizin geleceğini belirleyen öğretmenlerimiz; yılda bir sefer sadece 24 Kasımlarda değil her zaman hatırlanmalı ve onların maddi - manevi bütün sıkıntıları giderilmelidir. Öğretmenlerimizin kafa ve beyinleri bütün sıkıntılardan arınmış olarak sadece öğrencilerinin başarılı olması için çalışmalı ve yürekleri sadece bunun için atmalıdır. Zira ülkemizin geleceği öğretmenlerimizin elinde şekillenmektedir.

15 yıl boyunca bu kutsal mesleği ifa etmiş birisi olarak, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyor, her türlü zorluklar karşısında yılmadan görevlerini hakkıyla yerine getirmeye çalışan değerli öğretmenlerimize, sağlık, mutluluk içinde ve başarılarla dolu nice 24 Kasımlara ulaşmaları temennisinde bulunuyorum.

NOT 2: HASBİHAL Programım Cumartesi tekrar, Pazar canlı yayın olarak devam ediyor. Her iki gün saat 12.00 de Kanal 42 ekranlarına davetlisiniz.



   
2015-11-28
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?



yazarın diğer yazıları