Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Ağustos 2016
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Hz. Ali, Mısır lideri Hüsnü Mübarek ve Hz. Mehdi…
Bakın ne diyor Hz. Ali bir hadisinde; Müminlerin Emiri Ali bin Ebu Talip şöyle buyurdu:

'Mısır'ın lideri de alametlerden bir alamettir. Onun işareti acip bir tarzdadır. Ortası HÜSNÜ, başı: MUHAMMED'dir. DEDESİNİN İSMİNİ DE değiştirerek kullanır. O çıktığı zaman bil ki, Mehdi kapınızı çalacak. O kapınızı çalmadan siz O (Mehdiye) bulutların kubbelerinde uçarak ulaşınız veya kar üzerinde sürünerek ve emekleyerek ona varınız.(Kitabu'l Cifr İmam Ali sayfa:7 ve Kitabu'l Mufaceh Muhamme İsa bin Davud sayfa:411)

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in gerçek ismi Muhammed Hüsnü Said'dir. Said dedesinin ismi olup Araplar soyadı olarak isimlerinin sonunda kullanırlar. Fakat bunu Mübarek olarak değiştirmiştir. Muhammed Hüsnü Mübarek olmuştur. Hüsnü Mübarek tam olarak Hz. Mehdi'nin zuhur vakti olan 1981 yılında Enver Sedat'ın öldürülmesi üzerine devlet başkanlığına gelmiştir.


 

Hz. Ali Mısır lideri Hüsnü Mübarek'in Hz. Mehdi'nin zuhur alameti olduğunu hadisinde detaylı bir şekilde bildirmiştir. Gördüğünüz gibi peygamberimizin bildirdiği ahir zaman alametleri arka arkaya gerçekleşmektedir. Bütün bu hadisleri bildikleri halde saklayanlar, insanlardan gizleyenler bu yaptıklarından sorumludur. Kimse vakti geldiğinde Hz. Mehdi'nin zuhurunu engelleyemeyecektir.

Peygamberimiz Mısır Lideri Hüsnü Mübarek hakkında ve yaşanacak olaylar hakkında hadislerde başka detaylar da vermiştir, bu linkten izleyebilirsiniz: 

https://www.youtube.com/watch?v=VL7kHC_jznk

Kaynak: 
http://peygamberimizdenhzmehdi.blogspot.com/

Tüm yazılarım: 
https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/   
2015-12-24
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları