Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Şubat 2016
Adem GÜRSAL
Adem GÜRSAL kimdir?
OBJEKTİF GAZETESI KÖŞE YAZARI -FRANSA */////////* YALOVA PUSULA GAZETESİ KÖŞE YAZARI - YALOVA *////////* 53 RİZE DERGİSİ FRANSA TEMSİLCİSİ *//////////* GAZETECİLİĞE YENİ ŞAFAKTA BAŞLAMIŞ (2006-2010) */////////* Karadeniz'de SON NOKTA GAZETESİ'NDE KÖŞE YAZARI OLARAK BAŞLADI (18.11.2013 ) */////////* UETD STRASBOURG TANITIM VE MEDYA BAŞKANI / FRANSA */////////* UETD ALSACE BÖLGE'Sİ TANITIM VE MEDYA BAŞKAN YARDIMCISI / FRANSA */////////* 07-31 mayıs 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Strasbourg seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü.*/////////* 1 Kasım 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Alsace Bölegesi seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü. 4 yıllık İşletme Fakültesi Mezunu / Evli ve üç Çocuk Babası / Memleketi Rize
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Müslüman mıyız?
Bir yılbaşı daha ve müslümanlar.
Müslüman dediğin kişi hiçbir şekilde yılbaşını kutlamamalı. Her gün nasıl yaşıyorsa, o gün aynı yaşamalı.
Yılbaşı geliyor diye, ''bügün bunu yapayım veya şuraya gidelim'' diye söylenmemeli. Yılbaşına özelmiş gibi bir davranışta bulunmak bile ayrıca çok yanlıştır. Günler her zaman aynıdır her zaman özeldir, her zaman değer verilmelidir.
Yani imtihan dünyasındayız, bu günlerde bizim için vardır. Kulluk görevimizi getireceğimiz günlerdir. Ben müslümanlara sesleniyorum diğerleri beni ilgilendirmez.

Yılbaşında yoldan çıkmak, özenmek veya saçma bir şekilde hindi kesip kutlamak müslümanlığa çok ters bir davranıştır. Böyle bir günde olamaz, olmamalı da.
Gelelim asıl konumuza.

Kurban Bayramı'da sokağa çıkıp her sene şovlarına devam eden o hayvan severlere de sesleniyorum.....
Bayram gününe kadar hayvan severliğiniz kaparmış olmalı ki sokaklardaydınız.
Protestolarınızı yaptınız.
İyi güzel diyelim. Hadi sizin pencereden bakıp anladık diyelim.
Eee yılbaşında nerdesiniz, sokaklar neden boş. Yoksa Hindi'yi kesip afiyetçe yenilirken sizde onlarla mısınız?
Hindi'yi kesip pişirenlerden mısınız?
Hindi'yle yılbaşını kutlayanlardan mısınız?
Peki hindi hayvan değil mi?
Siz hayvan haklarını savunmuyor muydunuz?
Dün şovlarınızı yapıyordunuz, şimdi ise yılbaşına yaklaştığımız için acaba nerde hindi çeviririz, hangi çam ağacını kesip süslesek diye düşüne dürürsünüz. Değil mi?....
Evet, galiba öyle yapacaksınız. Öylede olacak zaten.
Çünkü siz bu sunuz. Samımı değilsiniz. Derdiniz hayvan değil.
Derdiniz İslam düşmanlığı. Derdiniz ülkeyi her türlü karıştırma peşidesiniz.

Hayvanları alet ederek fırsat kollamaktır amacınız. Yani gerçekten hayvan sever kişiler değilsiniz.
Yılbaşında kesilen hindiler, ''telef oluyor, yazık oluyor'' deme ceseretiniz yok. Kurban Bayramı'nda çıkıp küstahça  müslümanların kutsal olan kurban bayramı'nı, inançları gereği kurbanlarını kesen din kardeşlerimize hakaret ediyorsunuz . İslam'a hakaret ediyorsunuz.

DÜŞÜNCESİZCE, SAYGISIZCA DİL UZATIYORSUNUZ.

Siz orta doğuda binlerce insan katledilirken sessiz ve körsünüz. Siz mülteci diye kücümsediğiniz o kardeşlerimizin denizlerde boğulurken hiç de sesiniz çıkmaz oluyor.... İçinizdeki hainlik bazen hanvan hakları deyip sokaklara çıkarsınız bazen ağacı bahane edip ülkeyi kaos'a sokmak derdine düşersiniz.
Mesele gerçekten insan, gerçekten hayvan olunca nedense sizleri sokaklarda görmediğimiz gibi ekranlardada gözükmez olursunuz.

Kurban Bayramında hayvan haklarını savunan, sokaklara çıkan kişilere sesleniyorum... Gerçekten hayvanları seven ve bu duyarlılığı her daim gösterenlere lafımız yok. Böyle insanları bizde destekleriz.
Biz samimi olmayan o şovmenlere sesleniyorum. Benim için o gösteriler şovmenliktir. Şovmenler demeyi daha doğru buldum.

Sizin Noel Bayramınızda bizde sokağa çıkıp Hindiye sahip çıkalım mı?....

Kurban bayramında ortaya çıkıp hayvanlara zulüm yapılıyor, telef ediliyor diye, avazınız çıktığı kadar bağırdınız, pankartlar açtınız.
Peki, şimdi bizde Noel Bayramı veya yılbaşı gecesi altında hindi kesiliyor, kutlanıyor, siz neden bu konuda aynı duyarlılığı göstermiyorsunuz diye bizde avazımızın çıktıktığı kadar bağıralım mı sokaklarda?...

Hindi hayvan değil mi? siz hayvan haklarını savunmuyor muydunuz? Şuan tepkiniz nerede? Savunanlar nerede? diyelim mi?
Merak etmeyin biz size dua ediyoruz, Allah akıl fikir, iz'an ve iman versin diye.
Hayvanları sizden daha çok koruruz. Hele de canlıları daha çok seviyoruz
Sizden daha çok değer veririz ağaçlara, hayvanlara ve insanlara.

Siz yılbaşında ne mi yapcaksınız.
Cevap vereyim.
 Siz o gece (Yılbaşı gecesi) hindiyi de kesip, oturup afiyetle yiyeceksiniz. Dansözler, içkiler masalarda  varken kutlama moduna girip hindiyi de unutacaksınız. Doğal olarak hayvan yaşam haklarını da o an sarhoş kafayla olduğunuz için unutacaksınız.
Sizin ancak işiniz Kurban Bayramı'nda ortaya çıkıp gündem olmak veya ekranlara çıkma şovunu gerçeklestirmektir. Gerçekten hayvanları sevseniz, her zaman her yerde savunurdunuz.

İşinize geleni yapıyorsunuz. Timsah gözyaşı dokuyorsunuz. Asla gerçekci bir tutum içinde olmadığınızı herkes biliyor ama siz hala kendinizi bilmiyorsunuz.
Şunu da dile getirmek isterim; Bu söylediklerim bütün hayvan haklarını savunanlara gelmesin, üstüne alınmasınlar. Bizzat Kurban Bayramı'nda çıkıp o saygısızlığı yapan kişilere seslendim.

Allah için kurban edilen hayvanların ve bizim dini inancımızın gereği kurban bayramını kutladığımız o günlerde seslerini çıkarıp, pankartlar açarak güya hayvanları savunuyormuşlar. Bunlaradır sitemim.

Ya biz hayvanları sevmiyor muyuz? biz korumuyor muyuz? hayvanın yaşam koşullarına dikkat etmiyor muyuz da çıkıp laf yapma cesaretinde bulunuyorlar.

Yılbaşın da Hindi kesiliyor Allah mı emretti. Hayır.

Ama kurban bayramı için büyük ya da küçük baş hayvan kesilmesini Allah emretti.
Biz müslümanlar kulluk görevimizi yerine getirip, Allah rızası için hayvanları kurban edip fakir fukaraya etleri dağıtırız.
Yardımlaşmak için.
Allah onlara akıl fikir versin... Allah yolunda olmayı ve sünneti ile yaşamayı nasip etsin. İnşallah bir daha ki yılbaşı gecesi hindi kesmeyip, Kurban Bayramı'nda kurban kesmeyi nasip etsin. Benim duam da budur.
Ya olduğunuz gibi görünün ya da göründügünüz gibi olun.
İkiyüzlülük yapmayın.

Hiristiyanların  Noel bayramını biz müslümanların kutlamasıda ayrıca düşündürücü. Bir Hiristiyan hiç bizim Kurban Bayramı'mızda kurban kestiğini duydunuz mu? gördünüz mü? hayır.
Peki biz müslümanlar niye Hindi keseriz? Biz neden Noel bayramı adı altında yılbaşı geceleri düzenleriz...
Samımı olalım.
İslamı ve Müslümanlığı iyi anlayalım.
Müslümanca yaşamaya gayret gösterelim.
Batıya özenip özümüzden tavizler vermeyelim.

ADEM GÜRSAL/ STRASBOURG   
2015-12-29
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
murat barış
2015-12-31 14:19:37    ip: 78.181.115???
yanlış düşünüyorsunuz sayfadaki yazımı okuyunuz
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları