Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 14 Ocak 2016
Necati KAVLAK
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kader ve Tercih
Gün geçmiyor ki, Karakoyunlu Beyliğinin kadim yurdu Diyarbakır'dan, kahredici acı haber gelmesin!
Gün geçmiyor ki,  emperyalistlerin yerli işbirlikçisi PKK'lı teröristlerin, hain ve kahpe kurşunu birMehmetçiğe bir polise şahadet şerbeti içirmesin.

İşte bu Ahval ve Şerait içinde, 1 Kasım savaşının muzafferi ile mağlubu arasında planlı bir görüşme gündemde.

Her ne kadar 'Yenilen Pehlivan Mindere Eliyle Vurur, Pes Eder' kuralı olsa da, siyasetin kaşarlanmışları için bu centilmenlik kuralı yok hükmünde, düşmüş!

Düşündüm de, Türk Milliyetçiliğini temsil ettiğini iddia eden bir partinin yenik Genel Başkanı, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alan bir partinin muzaffer genel başkanı ile ne konuşur, neyin müzekkeresini yapar?

İnsanların bu soruya verecek cevabı yok!

Öyleyse sorunun cevap şıklarını işaretsiz-boşbırakmak en iyisi... 

Suyu akışına bırakırsak, milliyetçi geçinenle, ümmetçi geçinenin resmini kara kalem çizer öteki yüzünü; tarihe şahitlik etsin diye de siyaha boyayabiliriz.

Elbette milliyetçilik ruh ve şuurundan nasipsiz, milli kimliği iğdiş etmek için yarış eden kadrolara da cevapsız kalacağını bildiğimiz iki soru sorma hakkımız olmalı.

Türkiye'nin Havasını, suyunu, toprağını kirletenleri, kirden arındıracaklarına; teröristin değirmenine elbirliğiyle su taşımakta neyin nesi?

 Sözüm ona  'Halkların Anayasasını' yapacaklarmış!

Edirne'den Kars'a, Hakkâri'den Yozgat'a, bu topraklarda yaşayan insanları, bir millet olarak görmeyenlerin; yapacakları Anayasanın Türk'ün Anayasası olma ihtimali var mı?

Bu gün dört ocak!

Yavru muhalefetin yavrusu, 1 Kasım'ın yenik genel başkanı, Türk Milliyetçiliğini asimile edenlerle 'Halkların Anayasasını' yapmak için Ankara'nın ayazında el ense çekerek ısınmakla meşgul!

Akıl edemiyorlar, İslamiyet yokken de var olan, Türk kimliğini tarihten nasıl silecekler?
Ve de asimile etmeyi planladıkları ve
 Anadolu topraklarından söküp atmak isteyen emperyalistlerle aynı karede göründüklerini fark edemiyorlar mı, yoksa iş ortakları mı?

Hoca Ahmet Yesevi diyor ki ' Türklük kaderimizdir İslamiyet ise tercihimiz'!

Halifeliğe soyunan, Adolf Hitler'i örnek alan ve özenenlerin Hoca Ahmet Yesevi'den alacakları hiç ders yok mu?

Prof.Dr. Nurullah Çetin 'Mankurtluk Külahı' isimli kitabında 'Bir İnsanda milliyetçilik ruh ve şuuru yoksa onun milletine hizmet etmek gibi bir amacı da olamaz' diyor. (S.96)

Türk'e Türkülüğünü unutturmak isteyenlerin yapacağı anayasa Türk milletinin anayasası olabilir mi?

İşte bu soruların cevap şıkkı  hep boş!

Türk Milletine Anayasa yapmaya soyunanların, önce 75 milyonun önüne çıkmalı, göğsünü gere gere;'Ne Mutlu Türküm' diyebilmelidir.

Diyemiyorsa da....? Soru işaretinin yerini siz dolduruverin...

 

Atatürk Diyor ki:

 

"Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlatlarından ibarettir. Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır."  

"TÜRK çetin işler başarmak için yaratılmıştır!"

 "Her Türk ferdinin son nefesi, Türk milletinin nefesinin sönmeyeceğini, onun ebedi olduğunu göstermelidir. Yüksek Türk! Senin için yükseklik hududu yoktur. " 

    
2016-01-05
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları