Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Ağustos 2016
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Türkiye'den İsrail'e dostluk mesajı!
Dr. Oktar Babuna ve Dr. Cihat Gündoğdu geçtiğimiz gün Türkiye'nin dostluk mesajını iletmek üzere İsrail'delerdi.Ortadoğu'da arka arkaya savaşlar yaşanırken Türkiye'nin İsrail ile dostluğunu iyice sağlamlaştırması gerektiği çok açıktır. Türkiye'de giderek artan Musevi düşmanlığı tamamen yok edilmeli, devletimiz Musevilerin ve Müslümanların dost olması, Türkiye'nin ve İsrail'in arasındaki sevginin artması için elinden geleni yapmalıdır. Kuran'a göre de Müslümanlar ve Museviler dost olmalıdır. Türkiye ve İsrail arasında buzlar erimeye başladığı bu dönemde Oktar Babuna'nın Türkiye'den dostluk mesajı iletmesinin çok yerinde olduğunu düşünüyorum. Oda TV adına Rafael Sadi'nin Oktar Babuna ile yaptığı röportajı sizlerle paylaşıyorum.

Rafael Sadi: Sayın Oktar Babuna. İsrail'e neden geldiniz, kimler ile görüştünüz ve izlenimleriniz nelerdir?

Oktar Babuna: Bildiğiniz gibi Rav Menahem Frouman ile başlayan İsrail ilişkilerimiz Rav. Yehuda Glick, Eyüp Kara ve daha nice İsrail parlamentosu üyeleri ile devam etti.

Bu kez de iki ülke arasındaki siyasi buzların çözülmeye başlamasının arifesinde İsrail Parlamentosunu ziyaret etmenin, iyi niyet ve dostluk mesajlarımızı iletmenin doğru olduğunu düşündük. Yanılmadığımızı da gördük.

Rafael Sadi: Sinem Hanımın bana ilettiği fotoğraflardan anladığım kadarıyla Başbakan Binyamin 
Netanyahu ile de görüştünüz. Kim ayarladı bu görüşmeyi veya tesadüfi bir parlamento koridoru karşılaşması mıydı?

Oktar Babuna: Hayır sağ olsun Rav. Yehuda Glick ayarladı ve bizi çok iyi karşıladı. Kendisine Harun Bey'in selamlarını ilettik, o da aynı şekilde karşılık verdi. Hatta kendisinin kitaplarını takdim ettik, çok memnun oldu. Bu arada kendisine Türk halkının dostluk mesajını ilettik ve bundan çok mutlu olduğunu belirtti. Aynı dostluk mesajını da kendisi yineledi.

Rafael Sadi: Sayın Oktar ve Cihat Bey, devletler arasında dostluk değil menfaatler vardır genellikle.

Cihat Gündoğdu: Rafael Bey bu konuda size katılmıyorum. Toplumlar arasında gerçek bir dostluk mevcuttur.

Rafael Sadi: Haklısınız, toplumlar arasında evet, ama devletler ayrı kurumlardır. Siz benim, ben de sizin dostunuzum. Devletlerin dostluk dışı söylemlerini nereye koyacağız ve nasıl değerlendireceğiz?

Cihat Gündoğdu:İşte bu kapsamda bizim gibi sizin gibi yazan ve düşünenlerin görevi başlıyor ve toplum temsilcileri olarak devlet yöneticileri dostluk çerçevesinde davranmaya zorlamamız gerekmektedir.

Rafael Sadi: Bu şekilde görebiliyorsanız ne mutlu ki Rahmetli Rav Frouman sizlerle buluşabilmiştir. Bu gezi esnasında kimler ile görüştünüz?

Oktar Babuna: Başta Başbakan Binyamin Natanyahu, Savunma Bakanı Moşe Bugi Yaalon, Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev, Enerji Bakanı Yuval Steinitz, Yeruşalayim (Kudüs) İşleri Bakanı Zeev Elkin, Bakan Yardımcısı Eyüp Kara... Ve tabii ki Rav Yehuda Glick... Şimdi de sizi ziyaret etmekteyiz. Sizi görmeden gidemezdik.

Tüm yazılarım: 
https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

İsrail başbakanı Binyamin Netenyahu kitapları kabul ederken:İsrail'in Kudüs'ten sorumlu Bakanı Zeev Elkin ve Haham Yehuda Glick:İsrail Kültür Bakanı Miri Regev:İsrail Savunma Bakanı Moshe Ya'alon ve Haham Yahuda Glick: 


   
2016-01-19
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları