Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 09 Temmuz 2016
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İhanet Çemberi
Güzel ülkem tam anlamıyla ihanet çemberi ile çevrilmiş durumda. Ülkemizin son yıllarda yaptığı atılımlar, Türkiye dostlarının desteğine mazhar olurken, düşmanlarında oluşan büyük korku, onların hain planlarını yürürlüğe koyması gibi bir gelişmeye yol açmıştır.

İçerde ve dışarda şu anda bu gelişmeyi yaşıyoruz.

Türkiye'nin, zulüm ve haksızlıklar karşısında ilkeli duruşu ve yükselen sesi ile ayrıca siyasi, askeri, ekonomik olarak gelişme göstermesi karşısında çılgına dönen bazı küresel güç odakları harekete geçerek, ülkemizin önüne set çekme girişimi başlattılar. 

Başta terör olmak üzere yaşadığımız bütün sıkıntıların kaynağı tamamen budur.

Dışarda Rusya ile yaşadığımız kriz, küresel güç odaklarının önceden planladıkları bir oyunun sahneye konulmasından ibarettir.  

Suriye iç savaşının geldiği noktada hedefe Türkiye konulmak istenmektedir.

ABD'nin, Irak'ta şii bir yönetim oluşturması, bölgede İran nüfuzunun artmasını sağlamıştır.

Geçtiğimiz günlerde İran üzerindeki bütün yaptırımları kaldıran ABD, Rusya ile beraber hareket eden bu ülkenin, Türkiye karşısında bölge gücünü ele geçirme hedefine de katkı sağlamıştır.

Gelişen Türkiye'nin önüne geçmek için, küresel güç odakları, dışarıda bu ve benzeri adımları atmakta, içeride de teröre alabildiğine destek vermektedirler.

Yani ihanet çemberi hem dışardan hem içerden güzel ülkemi çepeçevre sarmış bulunmaktadır.

Adı PKK, IŞİD, DHKPC ne olursa olsun hepsi bu küresel güç odaklarının taşeronlarıdır ve amaçları Türkiye'yi zayıflatmaktır.

Bu terör örgütleri ve bunlara destek veren kurum, kuruluş ve şahıslar tam anlamıyla bu ihanet çemberinin içinde yer almaktadırlar. 

Paralel yapı da bu ihanetin bir diğer parçasını oluşturmaktadır.

Türkiye şu anda bir aydın (!) ihaneti ile de karşı karşıyadır.

Güzel ülkemi bölüp parçalamak isteyen gruplara açıktan destek verilmesi ve bu gruplarla canları pahasına vatan uğruna mücadele eden askerimizi, polisimizi katil olarak gösterme girişimi bu ihanetin bir parçasıdır.  

Osmanlıyı parçalayıp yıkan bu sözde aydın ihanet şebekesi şimdi de Türkiye'yi bölüp parçalamak için planlarını uygulamaya koymaktadırlar.

Bunun için Türkiye karşısında kim varsa onlara destek olmaktan ve her ortamda Türkiye düşmanları ile beraber hareket etmekten çekinmiyorlar.

Sözde aydınların, dün ülke için büyük tehlike olarak gördükleri paralel yapı ile bugün beraber olması, dün bölge için büyük tehlike olarak gördükleri İran'ı bugün desteklemesi, ihanet çemberinin geldiği son noktayı göstermesi bakımından ilginçtir.

Ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye'nin büyümesini, gelişmesini ve yükselişini durduramayacaklar, bölge lideri olmasının önüne geçemeyeceklerdir.

Türkiye'nin son yıllarda artış gösteren savunma gücü ve askeri teknolojisi, dostlarının desteği ile büyüyen ekonomisi, mazlumlara sahip çıkması, zalimlerin karşısındaki ilkeli ve ahlaki duruşu, Hak ve adalete dayalı Selçuklu-Osmanlı mirasına uygun adımlar atması gibi özellikleri bu liderliği sağlayacaktır İnşaallah...

Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.

NOT: Kanal 42 TV'de yayınlanan HASBİHAL programımda Cumartesi günü 12.00 de Veyis ERSÖZ ile hasbihalin tekrarı, Pazar günü 12.00 de ise Prof. Dr. Ahmet YAMAN hocamla hasbihalimiz vardır. Ayrıca her Pazar günü 16.00'da  Ribat FM'deyiz. Davetlisiniz.      
2016-01-22
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları