Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 15 Nisan 2016
Adem GÜRSAL
Adem GÜRSAL kimdir?
OBJEKTİF GAZETESI KÖŞE YAZARI -FRANSA */////////* YALOVA PUSULA GAZETESİ KÖŞE YAZARI - YALOVA *////////* 53 RİZE DERGİSİ FRANSA TEMSİLCİSİ *//////////* GAZETECİLİĞE YENİ ŞAFAKTA BAŞLAMIŞ (2006-2010) */////////* Karadeniz'de SON NOKTA GAZETESİ'NDE KÖŞE YAZARI OLARAK BAŞLADI (18.11.2013 ) */////////* UETD STRASBOURG TANITIM VE MEDYA BAŞKANI / FRANSA */////////* UETD ALSACE BÖLGE'Sİ TANITIM VE MEDYA BAŞKAN YARDIMCISI / FRANSA */////////* 07-31 mayıs 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Strasbourg seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü.*/////////* 1 Kasım 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Alsace Bölegesi seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü. 4 yıllık İşletme Fakültesi Mezunu / Evli ve üç Çocuk Babası / Memleketi Rize
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Yeni Bir Anayasa ve Ortadoğu
Türkiye PKK konusunda kararlı bir süreçte. Doğu da yapılan türlü oyunların türlü entrikaların tek muhatabı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ortadoğuda ise kürt'ler ve Türkmen'lerdir. Diş güçlerin ortak hedefi ise ülkenin iç huzurunu bozmak ve iç savaşa sürüklemektir.


Oynanan oyun bu!


İç güçlerin planı da erdoğan'sız bir türkiye çabalarıdır.


Tabi bu hedefe ulaşmak için pek çok değerlerede zarar vereceklerdir. En çok zararı da Türk halkı ve kürt halkı görecektir.


Recep Tayyip Erdoğan' ı seçimlere doğru yıpratmak, itibarsızlaştırmak, halkla olan güveni sarsmak ve Erdoğan'ı bitirmek istediler ama bu oyun tutmadı.1 Kasım seçim gecesi bu planların başarısızla sonuçlandı.
Türkiye'ye içerden ve dışardan operasyonlarla geliyorlar ve dahada gelecekler, kesindir, çünkü pkk doğuda sıkıştı, doğuda kayıplar verdikçe o çoğrafyada hem güvenleri sarsıldı hem de pkk kendi saflarında mücadele edecek adam bulma konusunda ciddi sıkıntılar içine girdiler. Büyük şehirde yapılan bombalı eylemler apaçık bunu gösterir. Bombalı eylemleri diş ülkelerin örgütleri üslensede aslında pkk ile aynı sistemin bir parçasıdır da ondan.İçimizdeki hainler ise güçlü Türkiye'yi nasıl eski haline getiririz diye saldırmaya ve Türkiye'ye saldıranlarada destek vermeye devam ediyorlar.


Türkiye'nin, Hükümet'in, Millet'in ve Recep Tayyip Erdoğan'ın tarih yazmasını, ülkenin çocuklarının geleceğini ve de hayallerini çalmak istiyorlar... Demokrasiye ve istikrara bir takoz olma peşindeler.


Diş güçler Türkiyenin Osmanlı gibi tekrar Dünya'ya hakim olmasından korkuyorlar. Müslüman bir nesil yetişmelerinden endişe duyuyorlar. Müslüman kardeşlerine sahip çıkmalarına hazmedemiyorlar. Ortadoğu da lider ülke olacaklarını önceden hissettikleri için saldırıyorlar.


Arap ülkelerinin abisi olarak üslenmelerinden kaygı duydukları gibi Ortadoğu'yu da kan'a çevirdirler.
Dertleri ne biliyor musunuz?
Kendi içine hapsolmuş, kendi içinde de sorunları çok olan bir Türkiye, ABD ve Avrupa devletlerine karşı zayıf, Rusya'nın ve İran'ın Hatta İsrail'in tehditlerine karşı sessiz kalacak, diğer Müslüman ülkelerin zulme uğradığında karışmayacak, hatta yardım etmeyecek , ekonomik yöndende edemeyecek, iddiasız bir Türkiye yapma peşindeler!Bunun olması da imkansız çünkü Türkiye eski Türkiye değilde ondan.

Rusya uçağını düşürerek nederece cesur ve kararlı olduğumuzu gördüler. Kararlılık derken, ülke topraklarımızı savunma konusunda asla taviz verilmeyeceği konusundan bahsediyorum. Unuttukları ya da hesaplarının tutmamasının bir başka nedeni ise Erdoğan'dır. Çünkü erdoğan diğer liderlerden farkı cesur olduğu kadar islam coğrafyasına sahip çıkmak, madur ve mazlumların sesi olmak için bu yola girmiş bir lider. En önemliside yapılan türlü entrikalı oyunları iyi okuyup iyi bir dik duruş sergileyip oyunları bozmasıdır.


Erdoğan neden mi gitsin?


Türkiye neden mi zayıflasın her alanda?


Çünkü Erdoğan onlar gibi düşünmüyor.


Çünkü Ankara, Ortdoğu için onların istediği gibi yapmayacak.


Çünkü bu nesil onların oyunlarına gelmeyecek.


Çünkü bu millet demokrasiye inanmış, istikrarın devamı için yeniden ak parti demiş, Suriye'li mülteciler konusunda da sahip çıkacak. Avrupa'da mültecilerin de yaşamaları için sığınmaları konusunda baskı yapacakta ondan.


İşte düşündükleri hiçbirine ''EVET'' demedikleri için bunlar yaşanıyor.


Hatta paris'teki yapılan bombalı eylemlerinde birinci mesajı belkıde mültecilerdir ikinci mesajı ise müslümanlardır. Hiçbir düşüncelerine boyun eğmedikleri için, bugün bu ülke ve bu millet bu yaşananların faturasını çekiyor. Sorun bu!,sıkıntı bu! İçinde bulunduğumuz büyük resim de bu...


Anlayın, hep birlikte anlayalım aynı zamanda yaşananları iyi analiz edelim.


Hem türkiyede yaşananları hem Fransa'da yapılan eylemleri hemde Süriye'deki entrikaları...


Biz refah istiyorsak dik durmasını bileceğiz. Biz demokrasi ve istikrar istiyorsak hem Başbaka'nımızı hem de Cumhurbaşkanı'mıza sahip çıkacağız.


İç ve dış güçlerin asıl amacı ise: Türkiye Cumhuriyet'i  Ortadoğu'yla ilgilenmesi ve oyun kurması değildir! Güvensizliklerle, krizlerle, yolsuzluklarla, iftiralarla, hizmet yapmamakla, dışa karışmadan, koalisyonlarla, çalkantılarla, cuntalarla, mafyalarla cebelleşen bir Türkiye, kendi halınde zayıf bir ülke olması için mücadele ederler. Eskiden yaşananları asla unutmayın. Darbelerle ülke ne hale geldiğini büyüklerimiz çok çok iyi bilirler.

Yeni bir anayasa için her alanda birlik olma zamanıdır.


Milletimiz bu Başbakana ve Cumhurbaşkanı'na sahip çıkması lazım. Başbakan'ın anladığını bizde anlamamız gerekir.Cumhurbaşkanı'nın çizdiği yolda dik durma o çizgide ilerleme zamanıdır. Başbakan'ın milletten başka güvencesi kalmadı, bizde bu güvenini boşa çıkartmayalım. Bunun sonunda kaybeden sadece bunları yapan değil! Bizlerde kaybedeceğiz!


Ülke kaybedecek!


İslam ülkeleri kaybedecek!

Demokrasi kaybedecek! 

Hatta tüm insanlık kaybedecek!


Yani bizler kaybedeceğiz!

Oyunlara gelmemek için uyanık olma zamanıdır. Askerimize ve polisimizede sahip çıkacağız. Bu vatanın huzuru ve birliği için kararlı bir şekilde hainlerle mücadele ediyorlar. Ne kadar teşekkür etsek bile azdır bu dava yolunda, bunun bilincinde olacağız. 
Suriye, Irak ve Mısır bizim için büyük bir örnek. Orda yaşananları söylemeden de geçemiyeceğim.


Ordadoğu'da yaşananlar ürkütücü, tüyler ürpertici. Bunu yapanlar insanlıktan çıkmış vicdanı olmayan kişilerdir. Bu zulmü yapanlar Müslümanlıkla asla bağdaşmaz. Söylenecek çok şey var  ama dilim varmıyor daha ağırına. Suriye'de kendi halkına yapılan türlü işkenceler ve Türkmenlere yapılan bu saldırılar herşeyi özetler.


Rusya'nın ne işi varda girdi süriye'ye.


Ben fotoğrafları gördüğümde yada ekranlarda izlerken dua ettim. Üzüldüm çaresizliğime de üzüldüm. Müslüman kardeşlerimizin düştüğü acı duruma kahroldum. Türkiye her konuda yardım etmesi gerektiğini düşünüyorum. Türkmen kardeşlerimize destek verilmesinden yanayım. Kendilerini savunmları için. Biliyorum açıktan silah verilmesi suç ama bu işkenceye dur diyende yok ki. İnsan haklarını savunanlar da ortada yok.


Suriye halkı Esad'ın kaderine asla bırakılmamalı.


Bunu ilk yıllarda bile dile getirdim yazılarımda mevcüttür.. Süriye'ye müdahale edilmesinden yanayım,sınırlı müdahale edilmesi de şarttır.


Biz müslümanlara sahip çıkmalıyız.


Biz Osmanlı'nın mirasını hatırladığımızda, onlar da ‘Biz  bunun için mi koca İmparatorluğu yıktık'' diye başlarlar müslüman ülkeleri karıştırmaya. Biz güçlü olduğumuz için ilk komşularımızı dağıttılar, perişan ettiler. Ellerinde olsa bizi de perişan ederlerdi. Ama çok şükür ki güçlüyüz, inançlıyız.


İşte bu gün gelinen çirkin oyunda böyledir!


Bu oyunu da bozmak milletin elinde!


Yani bizim elimizde!
BİRLİK VE BERABERLİK içinde olmazsak sıra bize de gelir!
Yürütmenin ve yasamanın başındakiler... Yargının başındaki değerli kişiler ve muhalefet partilerine de sesleniyorum.


Yeni bir anayasa için yeni bir Türkiye için adımlar atmalarını arzularım.


NE GEREKİYORSA YAPILSIN!


Yeter ki Ülke ve milletin menfaati için bu anayasa çıkartılsın.


Bu ülke hepimizin.


Bu ülkenin çözümü de bu millettir!


Sizlersiniz vede bizleriz.


Gelin beraber çözelim!


Berberce ülkemiz de huzurla yaşayalım! 


Özgürce!

        

         Adem GÜRSAL Strasbourg -FRANSA
   
2016-01-28
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları