Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 19 Ağustos 2016
Ali LALE
Ali LALE kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Terörün Perde Arkası
Sıcak savaşların bitmesiyle; yeni oluşumlar meydana geldi. Süper veya emperyalist güçler boş durmadılar. Dikkatlerini yem olarak gördüğü, gelişmiş veya az gelişmekte olan ülkeler üzerine odakladılar.

Arap ülkelerini bahar bayramıyla  istediği potaya getirdiler. Sıra diğer ülkeleri politikalarını kendine uygun hale getirmek için yoğun bir çalışma içine girdiler. Suriye'yi bilinçli olarak bataklık haline getirilerek, Türkiye'yi yoğun bir çabayla bu bataklığa çekmeye çalıştılar. Bununla da kalmadılar Türkiye'yi yalnız bırakmak için Ortadoğu'da mezhep kışkırtmacılığını yaparak Türkiye- İran arasında derin bir uçurum oluşturmaya çalıştılar. Bugün Müslüman Ülkeler arasında ittifakın oluşmaması için onların ayrılığına sebebiyet verecek oluşumları gündeme getirdiler. Bir taraftan Müslüman Ülkeleri içten yıkmaya çalışırken diğer tarafta aralarında yakınlaşmanın olmaması için her türlü fitneye sebebiyet verecek oluşumları gündeme getirdiler. 


  Türkiye üzerindeki karabulutlarda yukarıda anlattığım oluşumların bir neticesidir. Bugün gerçekten doğuda hiç kimsenin istemediği olaylar meydana geliyor. Bu olaylarda en çok mağdur olan emniyet görevlileri ve Kürt halkıdır. Bugün siyasetin yapması gerekli faaliyetlerin başında yeni bir anayasadır. Ancak bu anayasanın oluşmaması ve barış sürecinin gizli bir el marifetiyle gerçekleşmemesi için tüm senaryolar devreye konulmaktadır.

   Bugün oluşumun tersini düşünürsek, olaylar olmasaydı. Tt
m vatandaşlara ayrım gözetmeden adaletli bir şekilde yeni anayasayı meydana getirmiş olsaydı. Siyasetin üzerinde (HDP) üzerinde PKK vesayeti kalkmış olsaydı. Bugün TBMM meçlisinde daha çok güzel şeyler olacaktı. HDP bir Türkiye partisi olacaktı. Binlerce Kürt halkı ölüme ve göçe zorlanmayacaktı. Eğer halk için olsaydı. Fedakârlık yapıp bu ikinci şık dikkate alınacaktı. Ancak bu proje Örgütten ziyade dış güçlerin planları çerçevesinde yapılmaktadır. Türkiye nin başına yeni bir çorap geçirme çalışmasıdır. Bu oluşumlarla Kürt ve Türk halkı perişan olmaktadır. Sinsi olarak bıyık altında gülen dış ülkeler ve işbirlikçileridir. Bu kış kıyamette binlerce Kürt halkı evini parkını terk edip göçe zorlanmaktadır. Okullar, hastanenler yakılmakta yapılan yatırımları engellemektedirler. Ülke insanının geleceklerini yakarak karanlığa sürüklemektedirler.

  Bugün dış güçler ve işbirlikçileri Türkiye'yi Suriyeleştirmek için tüm faktörleri devreye sokmuşlardır.

  Bugün siyaseti devre dışı bırakarak insanları öldürmekle metropol şehirleri harabeye çevirmekle bu Ülkeye ve burada yaşayan hiçbir etnik gurubun faydasına değildir. Olsa olsa Ülkemizin düşmanlarının ekmeğine yağ sürmektedir ve onların istekleri yerine getirilmektedir.

   Bu Ülkeye bu insanlara yazık ne zaman gerçekleri göreceğiz, siyasi emelleri yüzünde bu insanları öldürmek veya göçe zorlamak azıcık bir vicdan kırıntısı olsaydı, bunlar olmazdı. Terör buradaki gençlerin istikbalini acımadan yakmakta, kendisine köle bir toplum yaratmaya çalışmaktadır.  

Ali LALE

EĞİTİMCİ YAZAR.
   
2016-02-07
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Yenikapı Mitinginin Verdiği Mesaj
- Tehlike geçmedi
- Dış güçlerin beklentisi gerçekleşmedi
- Köyde Bilim Fuarı
- İkinci Kerbela Vakası
- Kütüphanede Zaman Geçirmek
- Değişik Siyaset ve Siyasi Anlayışlar
- Onlar Nasıl Bir Türkiye İstiyorlar?
- Kütüphanelerin Küresel Anlayışa Katkıları
- Demokrasi ve İnsanlık Dersi
- Teröre Karşı Siyaset...
- Ailenin Bir Parçası Kadın
- Yörüngeden Uzaklaştıkça Canavarlaşan İnsan
- Türkiye Geliştikçe Derin Yapı..
- Siyaset ve Toplum