Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Ağustos 2016
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
PKK Başkanlık Sistemini Neden İstiyor?
PKK Başkanlık Sistemini Federasyon İçin İstiyor!

Terör örgütü PKK, 'Bağımsız Komünist Kürdistan' hayaline ulaşabilmek için ilk çıkış yolu olarak bir otonomi, ardından da federasyon kazanabilmeyi hedefliyor.

Bu hayalleri için de Türkiye'nin başkanlık sistemine geçmesini istiyor.

Türkiye'de 07 Haziran 2015 tarihinde yapılan son seçimlerin ardından İngiliz derin devleti Chatham House'un Türkiye hakkında yaptığı önemli açıklamalarını tekrar hatırlayalım:

'Türkiye'nin hali Osmanlı'nın son dönemi gibi. AK Parti hükümetinin PKK ile masaya oturması büyük fırsat. Uluslararası hukuk açısından da uygun ortam ortaya çıktı. Özellikle Dolmabahçe'de yapılan ortak açıklama önemli bir koz verdi. AK Parti iktidardan gitse bile fark etmez. Bu toplantıyı AK Parti yaptı denemez. Muhatap Türkiye Cumhuriyetidir. Bu konuyu yani PKK'ya otonom verilmesini tartışmamalıyız. Türkiye buna mecbur. Batılı ülkeler bu çerçevede tavır belirlemeli. Geri adım söz konusu olamaz. Sınır çizilmesi aşamasındayız. PKK HDP sınır çizilmesi koşuluyla belli tavizler verebilir. Sınırların çizilmesi ve bölgenin Kürt bölgesi olarak tanınması kritik eşik. Ana dil, güvenlik birimleri gibi konular gündemin ilk sırasında değil. Sınır kabul edilirse ana dil, güvenlik ve yargı birimleri gibi konular zaten arkadan gelir. PKK yönetimi batı ile benzer görüşlere sahip. Türkiye bu plana direnirse uluslararası yaptırımlar devreye girer. Bunun için yeterince malzeme verdi, PKK resmen tanındı. Türkiye itiraz ederse yaptırımlar gündeme getirilir. Hatta yaptırımların eşiğindeyiz.'

Gördüğünüz gibi İngiliz derin devleti Türk hükümetinin PKK ile masaya oturması için elinden gelen tüm baskıyı yapıyor. Üstelik 'Türkiye itiraz ederse yaptırımlar gündeme gelir' diyerek bir de tehdit ediyor. Başkanlık sistemi de PKK'nın Türkiye'yi bölmesi için dayatılıyor. Ne komik ki, oynadıkları bütün bu oyunların Türk halkı tarafından fark edilmediğini sanıyorlar ve Türk milletini oldukça hafife alıyorlar. PKK'yı ülkemizden defettiğimizde bu acı gerçeği çok net bir şekilde kavrayacaklar.

Kaynak: http://abdningoremedigipkk.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: 
https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/   
2016-02-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları