Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 18 Ağustos 2016
Ahmet DEVREZ
Ahmet DEVREZ kimdir?
1956 yılında Çorum-Kargı´da doğdu. Hasanoğlan Atatürk İlköğretmen Okulundan 1975 yılında mezun oldu.Sırasıyla Erzincan Tercan, Mardin Midyat ve Çorum -Osmancık ve Kargı ilçelerinde görev yaptı. Hala göreve devam ediyor. Evli 2 çocuk babası. İngilizce bilmiyor.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
80 Öncesi Ülkücülük
       SLOGANLARIMIZ:

   'Milliyetçi Türkiye

   Tanrı dağı kadar Türk, Hıra dağı kadar müslümanız.

   Rehberimiz Kur an, hedefimiz Turan.

   Yıkılsın düzen, yaşasın devlet

   Müslümanlar küfre karşı tek yumruk

   Çağrımız İslam'da dirilişedir.

   Kanımız aksa da zafer İslam'ın'

 

   YEMİNİMİZ;

   'Allah'a, Kur'an a, Vatan'a, Bayrağa ve Silaha yemin olsun.

    Şehitlerim, gazilerim  emin olsun..

   Ülkücü Türk gençliği olarak; Komunizme, Faşizme, Kapitalizme, Siyonizme ve her türlü emperyalizme karşı, mücadelemiz son nefes, son nefer ve son damla kana kadardır.

   Mücadelemiz Milliyetçi Türkiye'ye, Turan'a kadardır.

   Yılmayacağız, yıkılmayacağız, başaracağız, başaracağız, başaracağız...

   Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin..'

 

   70 lılların ortaları. Lise sondayız. Fikri yapımız yeni yeni şekilleniyor. Bir parti çıkmış 'Tanrı Dağı kadar Türk, Hıra dağı kadar müslümanız.' Diyor. Kim istemez ki Tanrı dağı kadar Türk, Hıra dağı kadar müslüman olmayı. Biz de istedik ve kendimizi ülkücü hareketin içinde bulduk.Bulunduğumuz için de hiç pişman olmadık.

   1979 yılında Sovyetler Birliği Afganistan'ı işgal edince, yurdun dört bir tarafında Ülkü Ocaklarının organize ettiği Afganistan'ın işgalini protesto mitingleri yapılmaya başladı. Biz de bu mitinglerin bir kaçına katıldık. Mitingin nasıl yapıldığını bilmeyenlere kısaca izah edelim:

   Miting yapılacağı gün çevre il ve ilçelerden gelenler, Ülkü Ocakları binasının önünde toplanırlar. Yürüyüş için bir güzergah belirlenir. Dörderli beşerli sıralar oluşturulur.Yaklaşık her yüz kişinin önünde  yukardaki sloganlardan birinin yazıldığı bir pankart ve önünde bir kişi bulunur. Miting alanına doğru yürüyüş başlar. Öndeki kişi sloganı yüksek sesle söyler:

-Kanımız aksa da zafer İslam'ın !...

Grup tekrar eder:

-Kanımız aksa da zafer İslamın !....

 

-Rehberimiz Kur'an hedefimiz Turan !..

-Rehberimiz Kur'an hedefimiz Turan !...

............................

    Bu durum dalga dalga en son gruba kadar devam eder. Miting meydanına gelindiğinde tüm sloganlar söylenmiş heyacan ve milli duygular doruğa çıkmıştır. Sıra konuşmacılara gelmiştir. Coşkulu konuşmalar yapılır. Konuşma aralarında sloganlar tekrarlanır.

   Ve final !...

   Yukarıdaki yemin metni  konuşmacı tarafından okunur ve alanda bulunanlar tekrar ederler. Konuşmacı başlar: 'Allah'a !...

   Kalabalık hep bir ağızdan; Allah'a !...

   -Kur'an'a !....

   - Kur'an'a !...

   -Vatana !...

   -Vatana !....

   ................................................. 

   Bu şekilde devam eder ve sona erer. Milli duygular tavan yapmıştır. Bu mitingden sonra insanın ruh halini bir düşünsenize.

   12 Eylül'den önceki ülkücülük böyle bir şeydi. Başımızdan kavak yelleri hiç esmedi. Hep vatan dedik, millet dedik, bayrak dedik, İslam dedik... dedik de  dedik. Bunları derken de 15-20  yaşlarındaydık. Sanki vatanın bütün yükü omuzlarımızdaydı. Biz olmasak vatan elden gidiyordu. Böyle düşünüyorduk.

   Bu yemini, rahmetli Başbuğ'da yaptığı mitinglerin sonunda söylemiş, katılımcılar da tekrar etmişlerdir. Dileyenlen internetten izleyebilirler.

   Hiç unutmam. 79 Eylül ayıydı. Kargı Ülkü Ocakları Afganistan'ın işgilinin protesto mitingi düzenledi. Biz de çalıştığımız köyden bir grup ülkücü ile geldik. Konuşmacı genel başkan Lütfü Şehsuvaroğlu idi. Öyle coşkulu bir konuşma yaptı ki, yanımda bulunan 70 yaşındaki dedem, yemini bizimle birlikte tekrar ediyordu.

   Rahmetlinin mirasını yiyenler, ne alemdeler acaba ? 
   
2016-02-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Başkanlık Sistemi ve MHP
- Öğretmenlere...
- İki Milyon Hain!..
- Seçim Sonuçları Üzerine
- Bir MHP Analizi
- Son Hain!..
- Paris Katliamı Üzerine...
- ''Çekiç Güç''ten ''Çözüm Süreci''ne
- Bir CHP Analizi
- Sağırlar Diyaloğu
- Tesüdüfler Zinciri - Pirus Zaferi
- Dört Dörtlük Eğitim
- Dershaneler Kapanmalıdır
- Öğretmenim Ben