Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 19 Ağustos 2016
Ali LALE
Ali LALE kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Büyük Şeytanın Tuzağından Nasıl Kurtuluruz?
Ortadoğu'yu Müslümanların kanlarıyla sulayan büyük şeytan; bunu nasıl yapıyor, araştıralım. Irakta Saddam'ı kullanarak İran'la 8 yıl savaştırdı. Dile kolay 8 yıl savaşmak, her iki taraftan binlerce insan öldü. Binlercesi yaralandı. Kimi evsiz kaldı. Kimi evladını kaybetti, kimi babasını kaybetti. Acı üstüne acı iki ülkenin birbirinin yok etmesinin bir sebebi de ortada yoktu.
Ancak algı operasyonlarıyla o iki devleti birbirine düşman ettiler. Büyük Şeytanın Silah fabrikaları tam kapasiteyle çalıştı. Büyük Şeytanın hazinesi doldu. Bununla yetinmedi. Bu sefer de Saddam'ı Kuveyt ‘te saldırttı.  En sonunda onu yırtıcı bir kurt haline getirerek bu sefer yeni bir algı operasyonuyla, Irak'a demokrasiyi getireceğiz diye halkı kandırarak kendi yetiştirdiği putunu bu defa yemeye başladı.
Irak'a havadan ve karadan saldırı yapıldı. Halk zaten yoğun algı operasyonlarla uyutulmuştu. Bu nedenle; Büyük Şeytanı alkışlamıştı demokrasi şarlatanları. Bedeli binlerce Müslüman Iraklı öldürüldü. Namusu Pay mal edildi. Rezalet diz boyu oldu. İşte Büyük şeytanın algı operasyonlarla demokrasi yerine, namuslarını kirletirdi. Binlerce insanları öldürdü. Hapse koydukları kadınların namuslarına musallat oldular. Gayrı meşru çocuklar oldu. Diğer taraftan kendi silahlarını onlara satarak ucuz petrol ve doğal gaz temin etti. Her iki tarafta da Müslümanların kanı döküldü. Kazançlı çıkan Büyük şeytan ve ortakları oldu. Zayıflayan Müslümanlar oldu. İran'a karşı ambargo koydu. Gaye halkı hayatında bıktırıp yönetime karşı isyan ettirip, İran'ı zayıflatmaktı.


   Bununla da kalmayıp bütün dünyayı İran'a karşı kışkırtacak yine algı operasyonlara girişti. Ancak Türkiye Başbakanı bu algı operasyonunu yutmadı. Hatta şunu ifade etti. Tüm Ülkeler güvenlikleri için nükleer santral kurarken bir şey onlara denilmiyor da, neden İran'a bu denilmektedir. Kamuoyu da bu demeç destek buldu. 

   Dün Haçlı ordularıyla Müslümanları yok etmeye çalışanlar bugün o yöntemi bıraktılar. Çünkü Müslümanlarla savaşmak Müslümanları daha bilinçli hale getiriyordu. Ancak bugünkü yöntem daha farklı ve daha çok tehlikeli olmaktadır. Çünkü bugünkü yöntem Müslümanların inançlarına olan bağlılığını zayıflatarak onları birbirine düşürmektir..

   Bugün Ortadoğu ya bir bakın ölen kim, öldüren kim? Ölen Müslüman öldüren de Müslüman olmaktadır. Bu büyük şeytanın algı operasyonu ve kalplerde Allah korkusunu yok ederek, her türlü olumsuz tohumun ve her türlü algı operasyonuna müsait hale getirilmiştir.

   30 yıldan fazladır İran'la uğraşmaktadırlar. İran Şah yönetiminde; Petrolün %50'si ABD'ye gitmekteydi. İran İslam Cumhuriyetinden sonra bir varil bile vermediler. İşte Büyük şeytanın İran'a düşmanlığı buydu. İran'dan daha fazla gelişmekte olan Türkiye'yi durdurmak için büyük algı operasyonuna başladı. Destek verdiği yerli işbirlikçileriyle birlikte bu algı operasyonunda büyük başarı kazandılar. Türkiye'nin gelişmesini sağlayan ve Ortadoğu'da bir güç haline gelmekteydi. İşte bu güç İsrail'i korkutmaya başladı. Bu yüzden algı operasyonuna dünden kabul eden Paralel yapı ve PKK etkisiz hale getirmek için barış süreci gündeme getirildi. Ancak bu barış sürecinden de Büyük şeytanın algı Operasyonun planı devam ediyordu. Çünkü silahların bırakılmasına ramak kalmıştı. Bugün Büyük şeytan Türkiye üzerinden yoğunlaşmıştır. Güya PKK Kürt halkı için mücadele ediyor. Öldüren Kürt ve ya Türk hiç fark etmez, bunlar tarih boyu iki kardeş gibiydi. Ancak Halifeliğin kaldırılmasıyla Müslümanları bir arada tutan ve tek vücut haline getiren İslamiyet'in çekilmesiyle bunlar her biri olduğu yere düştü. Tek ümmet olan Müslümanları birçok Ulus halinde birbirinden ayrılmasına sebebiyet verdiler. Bugün haçlı zihniyetine ve onların ülkelerine bakıyoruz, aralarında bütün engeller kaldırılmış ve tek millet haline getirilmişti. Para birimleri ve her şeyi bir, peki büyük şeytan bizi niye bölüyor. Büyük şeytanın tuzağından kurtulabilmemiz için bizim yeniden İslam'a dönerek dost doğru Müslüman olarak kurtuluşa ve özgürlüğe erebiliriz. Birbirimizi severek ve içimizde adaleti icra ederek çözüm olabilir. Bugün Kürtleri kullanıyorsa yarında başkasını kullanacaktır.

 

       Ali LALE

       Yazar   
2016-02-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Yenikapı Mitinginin Verdiği Mesaj
- Tehlike geçmedi
- Dış güçlerin beklentisi gerçekleşmedi
- Köyde Bilim Fuarı
- İkinci Kerbela Vakası
- Kütüphanede Zaman Geçirmek
- Değişik Siyaset ve Siyasi Anlayışlar
- Onlar Nasıl Bir Türkiye İstiyorlar?
- Kütüphanelerin Küresel Anlayışa Katkıları
- Demokrasi ve İnsanlık Dersi
- Teröre Karşı Siyaset...
- Ailenin Bir Parçası Kadın
- Yörüngeden Uzaklaştıkça Canavarlaşan İnsan
- Türkiye Geliştikçe Derin Yapı..
- Siyaset ve Toplum