Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 27 Nisan 2016
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Yedi Düvelle Mücadele Ediyoruz
Osmanlı  İmparatorluğu'nun bütün dış borçlarının ödenmesi karşılığında, Filistin'de Yahudilere toprak talep eden Siyonizm'in kurucusu Theodor Herzl'i, 'Şehitlerin kanı ile sulanan toprakların bir karışını bile para ile satmam' diyerek huzurundan kovan 2. Abdülhamit Han'ı önce devirmek sonra da Osmanlı'yı yıkmak için, Siyonizm'in içeride ve dışarıda başlattığı her türlü faaliyet girişimi bugünde aynen devam etmektedir.  Siyonizm; önce  2.Abdülhamit Han'ı devirmek daha sonra da Osmanlı'yı yıkmak için nasıl dışarıda 7 düveli içeride de İttihat ve Terakki gibi işbirlikçi çeteleri harekete geçirdi ise bugün de dışarıda ABD, Rusya, Çin ve onlarla birlikte hareket eden İran ile bazı Avrupa ülkelerini içeride de PKK ve onlara destek veren işbirlikçi teşkilatları harekete geçirerek Türkiye'yi bölüp parçalamak için büyük bir faaliyet içindedir.

Rahmetli Erbakan hocamızın, 'Hedefe bir gün Suriye konursa bilin ki asıl hedef Türkiye'dir' sözünden hareketle geçen haftaki yazımda da belirttiğim gibi, süper güçlerin ne petrolü ne de doğalgazı olan Suriye'ye bu kadar ilgi göstermeleri, tamamen Türkiye için yaptıkları planı uygulamaya koymaktan başka bir şey değildir.

Siyonizm, hedefine aldığı Arz-ı Mev'ud hayalini gerçekleştirinceye kadar da bu tür icra-i faaliyetten geri durmayacaktır. Onların hesabı böyle ama Allah'ın da bir hesabı vardır ve galip gelecek olan muhakkak Allah'ın hesabıdır.  

***  ***  ***

Türkiye, görünürde içeride PKK ile dışarıda da PKK'nın uzantıları olan PYD ve YPG ile mücadele etmektedir. Gerçekte ise ABD ve Rusya başta olmak üzere Türkiye'yi zayıflatmak ve bölmek isteyen 7 düvelle mücadele etmektedir.

Sözde en büyük müttefikimiz olan ABD, resmen ve alenen PKK uzantısı PYD ve YPG'yi desteklemekte ve onlara açıktan silah yardımı yapmaktadır. ABD'nin onlara verdiği silahlar Güneydoğu'da PKK teröristlerince güvenlik güçlerimize karşı kullanılmaktadır.

Ayrıca Rusya'nın Suriye'deki zulmüne ve kıyımına ses çıkarmayarak, PYD'yi vuran Türkiye'yi hemen ateşkese çağıran da müttefikimiz (!) ABD olmuştur.

Rusya'nın PKK desteğini belirtmeye gerek bile yoktur. Rusya, Türkiye'yi zor durumda bırakmak için her türlü yola başvurmakta, PKK, PYD ve YPG başta olmak üzere her tür örgütü Türkiye aleyhinde maşa olarak kullanmaktadır.

Türkiye'nin bölgesel lider olmasından korkan İran ile bazı Avrupa ülkeleri de bunlarla beraber hareket ederek, Türkiye düşmanlığında ABD ve Rusya ile yarışmaktadır.

Bu durumda Türkiye olarak mücadelemiz 7 düvelle değil midir? 

Tüm hesapların üstünde Allah'ın da bir hesabı vardır ve üstün gelecek olan muhakkak Allah'ın hesabıdır.

***  ***  ***

Osmanlı İmparatorluğu'nu yıkan güçler, şimdi de aynı şekilde ve aynı taktikle Türkiye'yi bölüp parçalamak istemektedirler.

Zaman değişmiş, kişiler değişmiş ama dış güçlerin taktiği, planı ve oyunu değişmemiştir.

Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi güçlü tutarak bu zor durumdan kurtulacak ve esenliğe ulaşacağız İnşaallah... 

Ümidimizi diri tutarak, üzerimize düşen görev ve sorumluluğumuzu da yerine getirerek sıkıntılar aşılacak, planlar bozulacaktır. Unutmayalım, galip gelecek olan muhakkak Allah'ın hesabıdır.

***  ***  ***

Yukarıda izah etmeye çalıştığım 7 düvelin maşalarınca kahpece ortaya konan Ankara ve Diyarbakır terör saldırıları ne ilk olmuştur ne de son olacaktır. Bu kahpe saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Ülkemizin ve İslâm coğrafyasının terörün son bulduğu huzurlu günlere kavuşması en büyük dileğimizdir.

***  ***  ***  

Memleket gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmakta iken Muğla Basın İlan Kurumu il Müdürlüğü görevine atanan M. Ali Köseoğlu kardeşimi tebrik ediyor, Allah'tan muvaffakiyetler diliyorum. Konya'daki başarılı hizmetlerini Muğla'da da sürdüreceği inancıyla Cenab-ı Hak'kın yardımını diliyorum. 

Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.

NOT: Kanal 42 TV'de yayınlanan HASBİHAL programımda Cumartesi günü 12.00 de geçen haftanın tekrarı, Pazar günü 12.00 de ise Prof. Dr. Ahmet Saim Arıtan ile İslâm ve Sanat konulu hasbihalimiz vardır. Ayrıca her Pazar günü 16.00'da Ribat FM'deyiz. Davetlisiniz.      
2016-02-19
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları