Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 18 Ağustos 2016
Mert ARSLANOĞLU
Mert ARSLANOĞLU kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. Evliyim, iki çocuk sahibiyim. Çok yoğun çalışmama rağmen yazmak benim tutkum. Düşüncelerimi çok kolay yazıya dökebiliyorum ve insanlarla düşüncelerimi paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tam anlamıyla araştırmacı bir kişiliğe sahibim. Tarih, bilim, kültür ve sanat dalında bilgilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle antik çağlarda yazılan eserleri incelemeye, binlerce yıl öncesinden günümüze kalan yazıtlara karşı çok ilgim var. Bloghaber, Milliyet Blog, Radikal Blog sitelerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
CIA ve Mevlevilik...
İngiliz derin devletinin Mevleviliği İslam'ın yerine koymak için ciddi bir çaba içinde olduğundan sürekli bahsediyor ve milletimizi bu konuda dikkatli olmaya çağırıyorum.

Mevlana'nın Mesnevi adlı eserinde Kuran'a tamamen mualif, son derece sapkın, kadınları aşağılayan ifadeler bulunuyor. Mesnevi haşa Kuran'dan üstün tutuluyor. Bütün bunların yanında içinde sürekli eşcinsel ifadelerin geçtiği sapkın ifadeler yer alıyor. Bir Müslüman'ın bu eseri kabul etmesi mümkün değil. Buna rağmen bu kitap devletin kütüphanesinde yayınlanıyor.Daha derinlemesine incelediğimizde İngiliz derin devleti ile karşılaşıyoruz. 2007 yılında Unesco tarafından Mevlana yılı ilan edilmesi, Mevlana'nın Mevlevi kültürünün dünya çapında yayılmasına gayret edilmesi boş yere değil.

Bildiğiniz gibi Amerika İngiliz derin devletinin kontrolü altında. CIA'de İngiliz derin devletinin emrinde olan bir yapılanma. CIA raporunda diyor ki 'Sufiliğin yani Mevleviliğin dünya çapında yayılmasının teşvik edilmesi gerekir' diyor. 'İslam dininin değil, Muhammediliğin değil 'Mevleviliğin dünya çapında yayılması gerekir' diyor. Bunu kim diyor? CIA diyor. 'Popüler hale gelmesi gerekiyor' diyor.

İşte bu rapordan sonra Birleşmiş Milletler Kültür Örgütü UNESCO 2007'yi Dünya Mevlana Yılı ilan etti. Bütün dünyada cayır cayır Mevlana anlatılıyor. İslam'ı kabul etmiyorlar, Peygamber (s.a.v.)'i de kabul etmiyorlar ama 'Mevlana'yı kabul ederiz' diyorlar. İngiliz derin devleti kendini çok uyanık zannediyor. İslam'ın yerine oyunla ve düzenle Mevleviliği koyabileceklerini düşünüyorlar. Üstelik kimse çıkıp da 'bu kitabın içinde Kuran'a muhalif çok fazla sapkın ifade var. Mevleviliğe uyan Kuran'a uyamaz, dolayısıyla da Müslüman olamaz' diyemiyor. Ama oynanan bu kirli oyunu samimi Müslümanlar görüyor ve fark ediyor.

Kaynak: 
http://bilinmeyenmevlana.com/

Tüm yazılarım: 
http://mertaslanoglu.blogspot.com.tr/


   
2016-03-07
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kuran'a göre eşcinsellik...
- Masonlar ve İstanbul'un Fethi...
- Kuran'da evrim yoktur!
- Şehidin arkasından ağlamak...
- TRT'de sürekli evrim propogandası yapılıyor!
- Lord Curzon: Türkler Avrupa'dan atılmalı!
- Hz. Mehdi Arapça bilmeyecek
- Donald Trump neden akıllanmıyor?
- Türkiye'yi parçalama planı
- Paris'teki terör saldırısı ve derin devletler
- Neden Adnan Oktar'a Mason ünvanı verildi?