Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 19 Ağustos 2016
İlhan NEZOR
İlhan NEZOR kimdir?
1968 Trabzon doğumlu.Eğitimci bir ailenin çocuğu olması hasebiyle güzel Anadolu'nun muhtelif yerlerinde bulunma ve farklı kültürlerden istifade etme imkanı buldu.Lise yıllarından itibaren çeşitli yerel ve ulusal gazetelerde şiir,makale ve araştırmaları yayınlanmış olup an itibarı ile,Teknokule-En Politik- Epruli -Manşetto ve Bendeyazarım.com'da günlük makaleleri yayınlanmaktadır.İnşaat teknikeri ,evli ve iki erkek çocuk babası...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
''Bu ülkenin sorunu Tayyip Erdoğan'dır'' -1
Türkiye'de yaşananları görünce bazen düşünmüyor değilim... Mesela,yabancı bir ülke vatandaşı ve o ülkenin gazetecisi olsam...
Ve bana denilse ki, 'Kendinize bir ülke seçin.O ülkenin siyasi,sosyal ve kültürel yapısını inceleyip bir rapor hazırlayın...'

Hiç düşünmeden Türkiye‘yi tercih ederdim.

Neden mi..?

Devlet kurmada usta olan Türkler, kurdukları 114 devlet ve 16 imparatorluğun çoğunu da aynı ustalıkla ya kendileri yıkmış, ya da yıkılmasına sebep olmuşlardır.

Dünyada insanlığa örnek köklü medeniyetler oluşturup,kendi şah damarınıkesmeye meraklı bir başka millet var mı bilemiyorum..!

İşte bunun için tercihim Türkiye olurdu...

Binlerce yıllık tarihi bir kenara bırakınız, sadece son çeyrek asırda,özellikle 14 yıllık Ak Parti döneminde yaşananlara bakmanız yeterlidir.Türkiye , tarih boyunca'hürriyet-eşitlik-özgürlük ' gibi kavramları sembolleştiren akımların isyan hareketleriyle bocalamış ve zaman zaman otopsi yapılacak hale getirilmiştir.İşteİttihatçılar..! Bu semboller üzerinden organize bir şekilde koca bir İmparatorluğun şah damarını kesmişlerdir.

Şimdi de,onun külleri üzerinden bin bir güçlükle kurulan Türkiye Cumhuriyetiaynı yöntemle parçalanmak isteniyor.

Oyun aynı oyun...

Ancak çok önemli bir farkla...

İlk kez halkın oyları ve ezici bir çoğunlukla seçilen bir Cumhurbaşkanı hedef tahtasına oturtularak..Bir kişilik etrafında oluşturulan bu kara probağandaacaba hangi ruh halini yansıtmaktadır..?

Oysa tarih incelendiği zaman görülecektir ki,Türk'ler başa bağlı bir millettir.Bundan dolayıdır ki ta Osmanlı‘ya kadar 'Kut' anlayışı süregelmiştir.

Bugün böyle bir iddia ve özlem içerisinde değiliz elbette. ..Ancak ,büyük medeniyetler oluşturmada ne denli önem taşıdığını hatırlatma babında üzerinde düşünülmesi gerekir.Ne acıdır ki,bu bağlamda henüz 100.yılına varmayanTürkiye Cumhuriyeti, yasaların kendisine verdiği 'Başkomutanlık' ünvanı üzerinden geçmişte olduğu gibi, sözde hak ve özgürlükler sahneye sürülerek temelleri sarsılmaya çalışılmaktadır.

Asıl üzücü olan ise,her iki kişiden birisinin tam destek verdiğiCumhurbaşkanı üzerinde bu algının oluşturulmasıdır.Bu , bir üst aklın bilinçli bir probağandası , bir algı operasyonudur..Çünkü, Cumhurbaşkanı üzerinden gerçekleştirilen karalama çalışmaları devletin hiyerarşisini tartışmaya açar,güveni zayıflatır,ekonomik ve sosyal kaos ortamı oluşturur.

Birileri bunun farkına varmış olmalı ki , ülkenin 'Şah Damarını ' hedef almıştır.
Halka inemeyen,proje üretemeyen,milli meselelerde dik duruş sergileyemeyenler'Ülkenin tek sorunu vardır o da Recep Tayyip Erdoğan'dır' diyerek acziyetlerini ve kalibrelerini belli etmişlerdir.

Tıpkı CHP‘li Muharrem İnce gibi...
İkinci bölümde İnce‘ye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın gerçekten bir sorun olduğunu anlatacağız...

İlhan NEZOR

maxresdefault (1)   
2016-03-10
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları