Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 19 Ağustos 2016
İlhan NEZOR
İlhan NEZOR kimdir?
1968 Trabzon doğumlu.Eğitimci bir ailenin çocuğu olması hasebiyle güzel Anadolu'nun muhtelif yerlerinde bulunma ve farklı kültürlerden istifade etme imkanı buldu.Lise yıllarından itibaren çeşitli yerel ve ulusal gazetelerde şiir,makale ve araştırmaları yayınlanmış olup an itibarı ile,Teknokule-En Politik- Epruli -Manşetto ve Bendeyazarım.com'da günlük makaleleri yayınlanmaktadır.İnşaat teknikeri ,evli ve iki erkek çocuk babası...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
''Bu ülkenin sorunu Tayyip Erdoğan'dır'' -2
26586

''Bu ülkenin sorunu Recep Tayyip Erdoğan'dır'' -2

Cennetmekan Abdülhamid Han 'Cevizi kırıp içine giremeyenler onu hep kabuk zanneder' demekle ne kadar da haklı imiş.
Kabuk bağlamış fikirleri ile ülke gündeminden uzaklaşan, başta CHP zihniyeti bir türlü cevizi kırıp içine girememektedir. Dolayısıyla Grup Başkan Vekilleri‘nin böyle absürt çıkışlar yapması da normaldir.
Yaptığı konuşmalarla seçmenini etkileyen Muharrem İnce, 1 Kasım seçimleri öncesi yaptığı açıklamayı (hızını alamamış olmalı ki), seçim sonrası aldığı büyük darbeye rağmen ,7 Mart 2016 tarihinde aynı çıkışı Sözcü Gazetesin‘den Nil Soysal‘a da anlattı.Tabi yayın politikasını Tayyip Erdoğan karşıtlığı ile sürdüren gazete için İnce‘nin açıklamaları Hint Kumaşı değerinde idi ve sürmanşetine taşıdı..
Peki özetle neler anlattı İnce...
Türkiye'nin ciddi bir terör sorununun yanı sıra, ekonomisiyle, işsizlikle, eğitimle, sağlıkla ilgili sorunları bulunduğunu kaydeden İnce, siyaset kurumunun da bu sorunları çözmek için var olduğunu belirterek
'Türkiye'nin Recep Tayyip Erdoğan sorunu var. Türkiye bu sorunu çözmeden hiç bir sorunu çözemez. Ama ne yazık ki siyaset bu sorunu çözemiyor, Bu siyasetin değil Tababetin sorunu oldu. Cemal Gürsel'e ne yapıldıysa Erdoğan'a da o yapılsın' ifadesini kullandı.
Evet,açıklamaları özetle böyle...
Bizi ilgilendiren de tam burası. İnce‘nin ceviz kırmasını bir an evvel öğrenmesi gerek.Aksi takdir de bu açıklmalar muallakta kalır.
Şimdi ceviz nasıl kırılır anlatalım...
Sn.İnce o kadar ince fikirli bir insan ki konuyu hemen Tababete havele etti.YaniTıp ilmi...Hekimlik...
Ülke sorunlarının çözümü için Cemal Gürsel‘e yapılan muamelenin aynısını istedi Tababet kurumundan.Bu üstü kapalı bir algı operasyonudur.Çünkü,bilmeyenler de zannedecek ki,Gürsel akıl sağlığı yerinde olmayan bir Cumhurbaşkanıdır.
Oysa Gürsel,benim daha önce bir makaleme de konu olan asaletli,onurlu birErzurum kadınının çocuğudur (Bknz Not :1)

Balkan Harbi'n den mağlup dönen asker kocasını nasıl karşıladığını göreceksiniz.
Gürsel,Devlet Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı görevlerini ve ilgili masraflarını devletten maaş almadan, emekli asker maaşıyla karşılamıştır. Başta askerin araç ihtiyacının karşılanması için Erbakan‘ın ilk yerli Devrim Otomobiliprojesine destek vermiştir.
Ünlü Prof. Bernard Lewis15 Eylül 1966 onu Türk Gazetelerinde yayınlanan mesajında,

'General Gürsel, modern Türkiye'nin Ata'sı olan Mustafa Kemal Atatürk'e benzer bir şekilde, ikinci Türkiye Cumhuriyeti'nin babası'olarak nitelemiştir.

Gürsel1960‘ta bir felç geçirir.Rahatsızlığının ilerlemesi üzerine 2 Şubat1966′da Başkan Lyndon B. Johnson‘un özel uçağıyla tedavi için ABD'ne gider. Kısa süre sonra komaya girince 26 Mart‘ta Ankara‘ya getirilir. Bunun üzerine Hekimler kurulunun(26 Mart 1966 tarihli Müşterek Sağlık Kurulu) sağlığının , görevini sürdürmeye engel olduğuna ilişkin raporu doğrultusunda, TBMM kararıyla 28 Mart tarihinde Cumhurbaşkanlığıgörevine son verilir. Yaklaşık 7,5 ay komada kalır. 14 Eylül 1966 günü vefat eder.

Görüldüğü gibi Gürsel‘in geçirdiği felç ve uzun süren koma hali rutin devlet işlerini yapmasını engellemiş ve zaruri bir durum olarak görülmüştür.

Sn.İnce‘nin geçmişe atıfta bulunarak , Tayyip Erdoğan üzerinden yakın tarihe ilgi duymayan,araştırmayan kitlelerde ve kamuoyunda kafa karışıklığı meydana getirmek istemesi,onları tacize yönlendirmesi olarak algılanabilir.

Bu açıklamaları ekranlardan ilk yaptığı (1 Kasım seçimleri öncesi) zaman ses tonunda ki morfolojik yapı , yani kelime biçimi yapısı ,bana bu çağrışımı yaptırdı.Çünkü morfoloji ilmi , bitki ve hayvanların sınıflandırılmasında etkili olduğu gibi, kişilk analizlerinin tanımlanmasında da vazgeçilmez bir yöntemdir.

Sn.İnce‘nin adeta 'Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini / Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?' dercesine yaptığı bu çıkış, siyasi söylemden ziyade milleti taciz etmeye yöneliktir.Ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı'na karşı hastalıklı bir ruh hali yakıştırması morfolojik olarak kişiliğinde ki aşınmayı da göstermektedir.
Taciz konusunda uzman olan İnce , beraber çalıştığı bayan mesai arkadaşını da daha önce taciz etmiştir.Basında çıkan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığıtarafından hakkında 'Cep telefonu mesajı ve mail yoluyla cinsel taciz ve hakaret ' fezlekesi hazırlanarak Adalet Bakanlığına gönderilmiştir.

belge1.20120412090452
Olayın Maduru Fatma Büyükkömürcü adlı bayan,CHP Kadın Koları‘n da görev yaptığını ve İnce ile 2008 yılında tanıştığını belirterek aleyhine taciz davası açtı.İnce'nin bir milletvekiline yakışmayan hareketlerde bulunduğunu ,kendisini sık sık telefon ve SMS ile taciz ettiğini,içki içip kendisinin verdiği adrese gelmesi istediğini ,evinin adresini verdiğini ve özür dilemeye bile yanaşmadığını ,isteklerini reddedince annesine küfür ettiğini dile getirdi.

belge2.20120412090508
İnce‘nin tacizine uğrayan bayan 'Muharrem İnce bu mesajları gönderdiğinde çok alkollüydü. O mesajları normal bir insan atamaz. Muharrem İnce'nin evli bir bayanla birlikte olduğunu duyduk.Adı 3-5 ayda bir bu tür olaylarla gündeme geliyor. Daha önce de evli bir bayanla benzer bir olay yaşadı. Beni , Muharrem İnce'nin taciz ettiği Etlik'teki evli bir başka kadın aradı, bana 13 tane mesaj attı dedi'

belge3.20120412090521

Bu ifadeler İnce‘de nasıl bir kişilik aşınması olduğunu anlatmaya yeterlidir sanırım...

Netice olarak,dul bir bayanı taciz edip,üstüne üstlük istekleri reddedilince deannesine küfredecek ve hakkında fezleke hazırlattıracak kadar ahlak yoksunubir kafanın halkın seçtiği Cumhurbaşkanı‘nı Tababete havale etmesi kadar normal bir şey olmaz.

Son bölümde İnce‘nin havale ettiği Tababet Kurumu‘nun (Tıp İlmi) Recep Tayyip Erdoğan üzerinde araştırılması gereken bir sosyal olguyu analiz ederek kamu oyunu bilgilendirmesini isteyeceğiz...
Görüşmek üzere...

Not : 1 ( https://sonehzade.wordpress.com/2015/03/28/ornek-bir-erzurum-kadini-cemal-gurselin-annesi/ )

İlhan NEZOR   
2016-03-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları