Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 18 Ağustos 2016
Halil İbrahim AKGÜN
Halil İbrahim AKGÜN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Köy ve ahali böyle deyooo...
Ve dostlar leylekler gelmişşşş.
Haberiniz va mıı.
Hic  farkındamısınız bilmem ama ülkemize bahar erken geldi.
Ama sadece dogaya haaa.

Yoksam dell sizin icinizi ısıtacak bahar henüz yok yok.

Her gün evet her gün galii alıştık mı terör ve şehit cenazeleri.

Sıradan oldu galii...

Vayyyy be anasına  deyo insan ne oluyooo diye her kes bir birine soruyo.

Hani biz gocamannn bir devlettik yaa hu ne olduuu.

Bizim dünyanın göz bebegi bir gururumuz vardı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz vardı.
Dosta güven  düşmana ise korku veren .

Ne oldu .

İki üc ay oldu diyarbekir sur ilcesi hala terör evet terör ve her gün şehit cenazeleri geliyooo.
Bir orasımı şırnak cizre idil ve bir kac ilce hala devam eden bi terörle mücadele var.

Kahraman mehmetciklerimiz,ve polisimiz kahramanca her gün kalleşce kurulan hain sinsi tuzak ve keskin nişancılara ve onlara yardım eden zavallı dış güdümlü terör guruplarına karşı kahramanca gece gündüz demeden mücadele ediyor.

Valla kendi öz kürt vatandaşlarını rehin olarak canlı kalkan gibi kullanan bu terör örgütleri,hem o bölgedeki insanların can ve mallarını hunharca el koyuyor yakıyor yıkıyor cok yazık cokk yazık.
Sahi bunlar her yerde ayı olan vandal bir teröristler demi.

Ve bunları da gene ülkemizin kendi icinde meşrü siyasi partilere mensup belediyenin, kepce ve iş makinaları ile, belli siyasi parti desteki i,le yapıyor. ve bu devletin hazinesinden gerek, O  belediye başkanı olarak gerek se millet vekili olarak maaş alıyor,ve terörü de destekliyor.

Aman allahım bu cıkmaz bir sokak .
Ve kanunnen ve yasal olarak da devletimiz sadece terör,deyip eline silah alanla hendek aralarında veya pusu larda veya daglarda savaş veriyor kahramanca  .

Offff offfff ne bu celişki aman Allahım sen bu devleti bu aziz milleti koru yarabbi aminnn.

Ve Yurtta barış dünyada barış .
Ne oldu bu  dostlar.
Ne kadar komşumuz varsa onlarla bir şekilde sorunumuz var bir şekilde eskilerin deyişi ile hırlaşıyoruz,birbirimizle hec haz almıyoruz.

Yahu yan komşumuz şu suriye deye bi devlet vardı .
Ne oldu ..

Ve o komşu ülkeden bize 2,500,000.yani iki bucuk milyon insan ..
Türkiye Cumhuriyeti Devletine.

Gelmişşşş.
Hic kim ister ki kurulu yuvasını işini aşını eşini,cocuklarını,anasını bubasını,bag bahcesini kurulu düzenini kim bırakır gelir.

Offf offf ah ulen bu gahpe yalan dünya ,yok mu şu şahsi cıkarlar ugruna ne canlar yakıyorsun.
Kah tek başına dünyaya hüküm sürcen galii.

Hec mi düşünmüyon.
Egenin buz gi,bi masmavi sularında gecenin bi vaktinde kacakcı insan tacirlerinin eline düşmüş zavallı suriyeli,ırak,lı afganistanlı afrikalı garipinsanların son kuruşuna kadar ellerinden alıp onları azgın buz gibi dondurucu kış sovuklarında ne idigi belli olmayan üc kuruşluk laylondan yapma can yelekleri ile istif istif tıka basa saman cuvalı gibi hınca hınc ahşap eski tekne ve lastik bot gibi her hangi bi şeye doldurup doldurup  adına umut denilen eyyyyy  avrupaaa eyyyy avrupaaaa.
Len get işine de ondan sonra ertesi gün balıkcılar bas bas bagırıyor yeti,şin sahil güvenlik yetişin her yer insan cocuk dolu her yer ceset dolu kimi sag kimi suyun icinde donmuş kimi donmak üzere offff offff amanınnn aman Allahım ne bu.
Ve bunu duyan zavallı iki yüzlü timsah göz yaşlı avrupa zavallı yazık avrupaaa.
Hem bu garip ülkeleri parcalanmasına seyirci kal adeta dsetek ol ve sonra saga gelcez deye her yolu deneyip her şeye katlanan bu garip insanlara hayvanlara bile reva olmayan muamele cek yazık iki yüzlü ruhsuz avrupa.
Ve şimdilerde de bi milmem kac avro para vercez de felan deyip deyip kıvırtıyorlar ,sanki bunca zamandır onların verdigi para ile ..
Hani demokrasi vardı sizde hani insan hakları vardı sizde nirdeee nirdeee looon haa.
Sizin demokrasiniz de sizin medeniyetinize de.(........................................................?
Dençek cok şey varda müsait del yoksa biliyoz da..töbe töbee yarabbi.
Bakın icerde ve dışarda ne haldeyiz.
Eline silah almış her günb şehit cenazeleri geliyor ve bu terör örgütü ile silahlı mucadeleye temam.
Ya  onu oluşturan yapı ve destekleyen her kim ise icerde ve dışarda onlarla olan ve onlara her türlü siyasi ve ekonomik destekle nasıl mucadele ediyor devletimiz.

Ama gene adına terör denilen bi başka yapı var deyo devletimiz.
Ama bunlar hizmet veya cemaat adı altında hayır işleri ve okul ve dersane hizmetleri ile meşgul olmuşlar ve ticaret işi de bu işleri yaparken  kendiliginden oluşmuş.
Ve yirmi yılı aşkındır hic kimseyi zorlamadan her kes yani bireyler kendi rızaları ile bu okullara bu dersanelere bu hizmet bu gnül işine gönüllü bilerek girmiş,ve yirmi sene önce o okullarda mezun olan ve bu insanlarla kol kola girmiş olan ve dünyanın 150 ülkesine onlarca okul yurt acmışlar her ülkenin yasal mevzuatları dogrultusunda hukuk ve o ülkenin de yasalarına uymuş ve kendi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yasalarına uygun bir şekilde faliyet göstermiş bu insanlara şimdi yasa dışı kanun dışı terör örgütü ile suclanıyorlar.
Ve bu insanlar daha dün aynı sofrada oturdunuz aynı görüşü paylaştınmız cok samimi kardeştiniz yıllarca  kol kola  birlikte  idiniz.
Ne olduda bu böyle oldu.
Şimdi cemate yakın olan iş adamları televizyonlar gazeteciler ve bir cok anadolunun kaplanları olan yerli sanayi sahipleri kimi tutuklu kimi yurt dışında kacak ve ne ile suclandıklarını da bilmeden ve mahkemeye dahil cıkmadan aylardır hapiste öyle yatıyorlar .
Ve bu ülkenin yetiştirdigi bu insanlar vergilerini hep zamanında yatırmış devletine milletine baglı sadık anadolunun her yerinden yetişmış insanlar onların deyişi ile biz hayır işleri ile meşgulüz nerde bir garip var elimizden geldgince onlara iş aş okul yurt gibi sosyal yardımlar yapmak adeta devletimize yardımcı olmak ve allah rızası icin hak hukuk icindi ama şimdi terör ile suclanıyoruz.
 Devletimize milletimize hic bir zaman itiraz edemeyiz etmedik tek sucumuz var sa o da hayır yapmak.
Calmadık carpmadık alın terimizle sanayide calışarak işcilerimizle birlikte calışarak alın teri ile kazanarak elde ettigimiz üc beş kuruş ile hür irademizle yardım ettik o kadar helal hoş olsun.
Eger bir kabahat ve kanuna aykırı yasa dışı ,,HER KİM OLURSA OLSUN,, mutlaka Adalet ve hukuk icinde yargılanmalı ve varsa sucu  cezasını her insan gibi cekmeli bu hic tartışmasız  bir konu.
Bagımsız Türkiye Cumhuriyeti Adaleti,nin terazisinde özgürce yargılanmalı.

İşte bi tarafta elinde si,lah olan terör her gün şehit cenazeleri.

Bi tarafta ise tek amacları okul yurt dersane gibi sosyal birlikteligimizi ve dünyaya kardeşligin birlik beraberligin oluşumuna katkı yapmak.
O kadar .
Karar siz aziz milletimizin ..
Nokta biz  saf köylü cocuguyuz biz her gün televizyonlarda gazetelerde haberlerde izliyoz,biri böyle deyo biri şöyle deyor her kes mi haklı olabilir gardeş biz orta halden sadece dinliyoz hatamız veya yanlış yazımız  var ise biz yanlış yazmışızdır hatasız kul olmaz af ola tüm bu yazdıklarımızı her gün gazeteler söylüyo mu he söylüyo her gün televizyonlar haberler acık oturumlar yorumcular köşe yazarları konuşuyomu konuşuyo işte biz onların ve halkın köylü ve komşu eş dost arasında  konuşulan bir şey bu yukarıda anlattıklarımız valla taktir siz aziz milletimizin.
Eh bu kadar dedi kodu yeter dostlar haftaya görüşmek üzere ilim uşak tan köyüm kırkadan selam saygılar haftaya görüşmek umudu ile salıcakla kalın galii.   
2016-03-13
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Ramazan bayramı hayırlı olsun köylümmm...