Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Ekim 2013
Tuba YAĞIMLI DEMİR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Bir rahmet mevsimi daha...
Gün doğar, gün batar. Yıl olur, mevsim olur, ömür olur. Yaşam , içerisinde zıtlıkları barındıran bir döngü misali geçer gider.

İnsan bu döngünün en temel taşıdır. Bazen ruhun- bedenin kirlenir. Kendini dizlerine kadar kir- günah çukuruna batmış hissedersin. Bedenini yıkayarak arınırsın kirden pislikten. Sıra ruha gelince işler değişir. Ruhun temizlenmesi öyle her istediğinde olmaz , bir vakti, bir zamanı belki de bir mevsimi olmalı.

Ruh da beden gibi kirlenince huysuzlaşıyor. Sıkıntı yaratıyor. Hatta hayatı bizim için anlamsızlaştırıyor . İşte o zaman  arınmaya ihtiyaç vardır.

Ruh bilimcileri ve doktorlar;  bedeninde, ruhunda yılın belli mevsiminde arındırılması gerektiğinin altını ısrarla çiziyorlar. Bütün yıl çalışan, kirlenen bedenin bir süreliğine dinlenmesi ve arınması gerekiyor. Bunun için oruç en güzel yoldur. Tek beden için değil ruhunda temizlenme yoludur oruç.

Rahmet ayı, rahmet mevsimi;  İnsanları daha merhametli olmalarına vesile oluyor. Ruhun ifrazı olan kin, husumet ve kıskançlık, yerini hoşgörü, sabır ve yardımlaşmaya bırakıyor.

Bu ne büyük bir ödüldür biz insanlar için. Yoksa insan denen o enaniyet duygusu en yoğun yaşayan varlık kendini yeryüzünü hakimi  sanırdı.

İşte bir rahmet mevsim daha geldi. Rabbim rahmeti ile ruhumuzu  temizlesin.  'Amin'

   
2013-07-27
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 2 yorum
Davut Demir
2013-07-29 13:08:54    ip: 78.161.227???
Teşekkür ederim. Bu rahmet ayının yeryüzündeki bütün mazlumların üzerine rahmet olması dileğiyle .Allah yar ve yardımcımız olsun.
.......................................................................................................................................................................
ayse oz bütüner
2013-07-27 12:17:16    ip: 78.161.94.???
rabbim inşallah ruhu temizlenenlerden eylesin çok beğendim tubacım Allah razı olsun
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları
- Ben ve Başörtüm
- Özgürlük
- Biten bir günün ardından.....