Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 19 Ağustos 2016
Ali LALE
Ali LALE kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Teröre Karşı Siyaset...
Teröre Karşı Siyasetin Yeniden Yapılandırılması

Bugün toplum olarak teröre karşı nasıl davranmamız gerektiğini öğrenmiş değiliz. Özellikte siyasetçilerin bu konuda net bir tavrı yoktur. Teröre karşı tavrımızın net olmamanın nedeni, birbirimize karşı olan öfkemiz basiretimizi bağlamıştır. Terörde bu durumdan faydalanarak, siyasetçilerin arasındaki var olan uçurumu derinleştirmek ve toplumun birlikteliğini yok ederek isteğine kavuşmaktır.

  Terör artık yerelden kaynaklanan olaylar değildir. Terör Uluslararası emperyalist ülkelerin taşoranlarıdır. Bunlar beslendiği ülkeler adına savaşırlar. Bu yüzden hiç kimse terörden kendisine bir fayda gelecek düşüncesine hakim olmasın, bu düşünce bile insanı insanlıktan çıkarır, canavarlaştırır. Canavardan da hiç kimseye bir fayda gelmez.

 Siyasiler terörün sona ermesini istiyorlarsa, teröre karşı tek vücut olmalıdırlar ve buna karşı önlemleri TBMM ‘de birlikte almalıdırlar, ancak o zaman terör olayları eksilir. Çünkü terörün amacı halkı ve muhalefet iktidara karşı kışkırtmaktır. Üzülerek söylemeliyim ki terör bazen bu emeline ulaştığına şahit olmaktayız. Terör olaylarında; muhalefet,  iktidarı suçlama refleksine girdiği zaman, bilmeyerek terörün hedefine ulaşmasına katkı sunmuş olmaktadır.

Siyasetçilerimiz Türkiye'nin daha iyi idare edilmesi hususunda birbirine karşı bu konuda sert muhalefetler yapabilirler, ama ülkenin menfaati söz konusu olduğu zaman, tek vücut olmalıdırlar.  Terörde canlarımıza, mallarımıza ülkemize kastetmektedir. Buna karşı yekvücut olmak insanlık görevimizdir.

Dün Ankara'da 37 insanımızın canına kast eden caniler ve 71 insanı yaralanmasına sebebiyet veren bu terör olayının tüm detaylarıyla araştırılmalı, kaynağına ulaşıp gerekli misillemenin ve ya ona göre tedbirin alınması gerekmektedir.

Terör olayların olmaması için sınırda geçişlere çok dikkat edilmeli ya da geçişe izin verilmemelidir.

Milletimizin başı sağ olsun ölenlere Allah rahmet eylesin, yaralı olanlara Rabbim acil şifalar versin.

Terörü yok etmek için amacını ve kaynağını bilmemiz lazımdır. Ona göre yeni uygulamalar üretilebilir. Aksi takdirde karanlığa sıkılan kurşun gibi olur. İnsanlarımıza sürekli korku salar, gayesine adım adım ulaşmaya çalışır.

Ali LALE

YAZAR


    
2016-03-15
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Yenikapı Mitinginin Verdiği Mesaj
- Tehlike geçmedi
- Dış güçlerin beklentisi gerçekleşmedi
- Köyde Bilim Fuarı
- İkinci Kerbela Vakası
- Kütüphanede Zaman Geçirmek
- Değişik Siyaset ve Siyasi Anlayışlar
- Onlar Nasıl Bir Türkiye İstiyorlar?
- Kütüphanelerin Küresel Anlayışa Katkıları
- Demokrasi ve İnsanlık Dersi
- Ailenin Bir Parçası Kadın
- Yörüngeden Uzaklaştıkça Canavarlaşan İnsan
- Türkiye Geliştikçe Derin Yapı..
- Siyaset ve Toplum
- Böl Parçala Yut