Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 18 Ağustos 2016
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Çanakkale İmanın, Küre Galebesidir
Çanakkale; bir inanç abidesi! Çanakkale; imanın, küfre galebesi! Çanakkale; dünyaya meydan okuma muharebesi! Çanakkale, sıradan bir mücadele değil. Onun için bütün dünya küfür ehli, bir araya gelerek; 'imanı nasıl boğarız? Müslümanları nasıl olur da, inancından ayırırız' kavgası! 

Bu kavga, yeni değil, tarih boyu sürüyor! Bir yanda; Nemrut, bir yanda Hz. İsmail, bir yanda Firavun, bir yanda Hz. Musa, bir yanda Müşrik taifesi, bir yanda Hz. Muhammed (SAV)!...daha da sürecek, kıyamete kadar!

Uzun asırlar ötesine gitmeye gerek yok; Hz. Peygamber dönemine, yani asrı saadete bir bakalım; Allah elçisi, dünyada zulüm olmasın, insan hakları uygulamaya konsun, kadınlara gerekli saygı ve sevgi gösterilsin, bütün dünya barış mekanı olsun diye mücadele ediyor!

Yıllarca, hatta asırlarca devam eden; 'ata dini, batıl anlayış, küfür zihniyeti, köhnemiş ve insanlıktan uzak kalmış cehalet', sevgiyi, kardeşliği, barışı, dostluğu, huzuru, adaleti... istemiyor! Tek istekleri var; müşrik anlayış, varlığını sürdürsün, haşa Hz. Peygamber onların dediklerini yapsın.

Osmanlı'yı 'Osmanlı' yapan neydi? Osmanlı'nın 600 yıl hükümran olmasının sırrı nerede saklı? Bu, sadece bir 'Osman' isminden ibaret değil. Devletleri ayakta tutan; iman, irade, azim, kararlılık,  sabır ve sebattır. İmanı çekip aldığınız zaman ortada hiçbir başarı göremezsiniz. Osmanlı'nın bu gücü yüzünden, bütün haçlılar birlik oldu! Amaçları yeryüzünden 'İslam' ismini yok etmek! Tek gayeleri vardı; ne kadar Müslüman varsa hepsine dünyayı dar etmek! O bakımdan sayısal olarak en güçlü, en kuvvetli ordularını hazırladılar! 'nasıl olsa Türkler sayıca bizden az, o halde onları rahatlıkla yener, Anadolu'yu, haçlı yurdu yaparız' düşüncesindeydiler!

Böyle yanlış ve kısır düşünce içinde yıllarını harcadılar! Çeşitli planlar yaptılar, birçok ayak oyunları oynadılar! Zamanın İngiliz başbakanı, bir gün İngiltere Lortlar kamarasına elinde bir paketle kürsüye çıkar ve;

-'Sayın arkadaşlar! Biz yıllarca Türkleri savaş meydanlarında neden yenemiyoruz, biliyor musunuz?' diye sorar. İngiliz vekiller, şaşkın bir şekilde birbirlerine bakarlar, içlerinden birisi;

'Onlar, cengaver millet, savaşçı insanlar! Onların karşısında durulur mu?' der.

Başbakan;

-'hayır, bu değil. Elimdeki bu paket' karşılığını verir. Ne vardır o pakette? Paketi açar; içinde Kur'an-ı Kerim!

'işte arkadaşlar! Bizim Türkleri savaş meydanlarında yenemeyişimizin sebebi bu' ifadesini kullanır. Ne olacak, nasıl olacak da buna bir çare bulacağız?

Başbakan devam eder;

-'Bu Kur'an'ı Türklerin elinden alacağız! Soyut olarak almak değil; Kur'an'ı okumasını, öğrenmesini engelleyeceğiz! Dini eğitime yasaklar getireceğiz, din adamlarına çeşitli iftiralar atacağız, onları; düşünmekten, okumaktan, fikir geliştirmekten, akıl yormaktan uzaklaştırmak için çeşitli oyunlar ihdas edeceğiz, genelevler, fuhuş ve gayri meşru hayatı cazip göstereceğiz! Sinema, tiyatro ve skeçlerle, Türklerin değer verdiği, önemsediği İslam'ı kötüleyen, aşağılayan, İslam peygamberine hakaret içeren... gazeteler, dergiler, yazarlarla fikren sarsacağız! Müslüman olmayı; gericilik, yobazlık, çağdışılık olarak lanse edeceğiz! Yani Türkleri can evinden vuracağız!....

Bu yanlışlara düşmeyen Müslüman Türkler, Çanakkale'de destan yazdıkları gibi her yerde, her zaman destan yazmaya devam edeceklerdir! Türk'ün imanı! İşte bu devreye girince, karşısında hiçbir güç ve kuvvet duramıyordu, duramadı ve duramayacak!  

Dün; haçlı, İslam mücadelesi vardı! Bu gün de var, yarın da var olacaktır! Öyleyse yeryüzünde; İslam düşmanlığı, İslam'a saldırı ve hakaret devam ettiği sürece savaşlar bitmez! Ne zaman İslam'a hakaret son bulur, ne zaman Müslümanların da bu dünyada yeri olduğu, onların da insanca yaşama hakları bulunduğu bilinir ve uygulamaya konursa, o zaman; terör de biter, savaş da!    
2016-03-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları