Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Ağustos 2016
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Çözüm Süreci Denen Şey...
Şimdi birçok kişiden 'çözüm sürecine geri dönülsün' sesleri yükselmeye başladı. Bildiğiniz gibi bundan önceki çözüm sürecinde PKK Güneydoğu'yu neredeyse teslim alacak noktaya geldi. Her yere mayınlar ve bombalar büyük bir özenle döşendi. Üstelik Güneydoğu'daki belediyelerin yardımıyla.
PKK tüm sokaklara rahatça çatışabilecekleri hendekler kazdı, apartmanların duvarları oyularak kaçış yolları hazırlandı. PKK ılımlı ve sakin ortamı böylesine haince planlar yaparak geçirirken biz 'akil adamlara (!) başvurup, PKK silah bırakacak diye bir ümit bekledik. (Tabii bunu yapanlar için söylüyorum, bu numaraları yutmayan büyük bir kesim de var elbette.)

Çözüm süreci uzadıkça uzayıp Öcalan'da ininde kudurunca ve PKK ağır darbe almaya başlayınca Karayılan'dan gelen şu açıklamayı hatırlayın:

"Büyük şehirlerde eylemlerle yaparız. Ha yarın onlar şehirlerde daha fazla katliama yönelirlerse o zaman Ölümsüzler Taburu da metropollerde harekete geçer." Şimdi arka arkaya büyük metropollerde patlayan bombaların ardından bizim köşeye sineceğimizi zanneden, bizi korkutacağı (!) fikrine kapılan PKK ve HDP yine çözüm sürecine geri dönmeyi teklif etmeye başladı. Peki ama nedir çözüm süreci:

1.  Öcalan'ın hemen İmralı'dan çıkarılıp özgürlüğe kavuşturulması.

2.  Güneydoğu'da Komünist Kürdistan kurulup Öcalan'ın bu devletin başına getirilmesi.

3.  Hapisteki bütün PKK katillerinin serbest bırakılması.

4.  Türk topraklarında kurulan bu Komünist Kürdistan devletinin tüm dünya devletleri tarafından tanınması.

İşte Öcalan'ın, PKK'nın ve HDP'nin kafasındaki çözüm süreci budur.Bu maddelerin kabul edilmesi dışında bir çözüm süreci yoktur. Bizim de Türk milleti olarak böyle bir çözüm sürecini kabul etmemiz asla mümkün değildir. Türk milleti binlerce şehidimizin katili olan Öcalan'ı asla affetmeyecek, Öcalan son nefesine kadar hapisten çıkamayacaktır. Yine Türk milleti olarak değil topraklarımızı böldürmek tek bir çakıl taşımızı bile PKK'ya teslim etmeyiz. Topraklarımızı böldürmek bizim tarihimizde yok. Bunu da böyle bilsinler. Bizim için çözüm süreci diye bir şey yok, hiçbir zaman da olmadı. Bizim için çözüm süreci kalleş PKK'nın topraklarımızdan biran önce def edilmesi, Kandil'in de dümdüz edilmesidir. Bunun dışında başka bir çözüm süreci yoktur ve asla olmayacaktır. Türk milleti düşmana asla boyun eğmemiştir. Gerekirse 75 milyon şehit oluruz, topraklarımızı böldürüp şerefimizi ayaklar altına aldırmayız. HDP yetkileri, PKK ve Öcalan bunu bir yere yazsınlar, açıp açıp sürekli okurlar.

Tüm yazılarım: 
https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/   
2016-03-23
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları