Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 05 Ekim 2016
Gürbüz BATTAL
Gürbüz BATTAL kimdir?
1951 Sarıkamış Yeniköy doğumlu. 1969 yılında Kars Kâzım Karabekir İlköğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Manisa’da 37 yıl sınıf öğretmenliği yaptı. 2006 yılında emekli oldu. 6 yıldır Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde sınıf öğretmenliği yapıyor. Evli, üç çocuk babası, dört torun dedesi.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Bush'un Irak Yalanı ve Perişan Olan Hayatlar
20 Mart, Ortadoğu'daki felaketlerin başlangıcı ve Ortadoğu'nun kaderini değiştiren olaylar silsilesinin başlangıcıdır.

20 Mart 2003 tarihi, ABD'nin, kitle imha silahı olduğu bahanesiyle Irak'ı işgal ettiği tarihtir.

Bu güne gelinceye kadar, ABD, Ortadoğu'daki emellerine adım adım yaklaşmış, kan, gözyaşı ve katliamların ayak seslerli yavaş yavaş duyulmaya başlamıştı.

Yıllarca süren İran- Irak Savaşı, ardından Irak'ın Kuveyt'i işgal planlarını başarıyla uygulatan Amerika, Irak'ın elinde kitle imha silahları olduğu gerekçesiyle medyayı ustalıkla kullanarak tüm dünyayı aldattı.

Özellikle ABD Dışişleri Bakanı Donald Rumsfeld, Irak rejimi ile El Kaide arasında işbirliği olduğuna ilişkin kesin kanıtları olduğunu söylüyordu.

Bir taraftan kitle imha silahları yalanı, diğer taraftan Amerika'nın kurdurup palazlattığı, sonra da terör örgütü ilan ettiği El Kaide ile işbirliği iftirası Amerika'nın Irak'ı işgal planının fitilini ateşledi.

Bu operasyon sonrası en az 1 milyon kişi öldü.

Hapishanelerde insanlık onuruyla bağdaşmayacak işkenceler yapıldı.

Müslüman kadın ve kızların namusu, ırzı ayaklar altına alına alındı.

Irak'ta, Afganistan'da tutuklulara yapılan işkencelerin daha fazlası yapıldı.

Irak'taki Ebu Garib hapishanesi işkence ve insanlık dışı eylemlerle anılır oldu.

Saddam, aşağılık mahlûklar tarafından alçakça idam edildi.

Aradan geçen bunca yıla rağmen Irak'a demokrasi gelmediği gibi Irak huzur da bulmadı.

Batı, kafasına koyduğu şeyi allem eder kalem eder bir bahaneyle yerine getirir.

Sahte belgelerle daha önce çekilmiş görüntüleri delil olarak kullanır. Daha sonra pardon der.

Der demesine de girdiği yeri enkaza çevirir.

Irak ve bugün de Suriye'deki katliam ve insanlık dışı uygulamalar, dönemin ABD başkanı George Bush, ABD Dışişleri Bakanı Donald Rumsfeld ve ABD kongresinin eseridir.

13 yıl sonra 93 sayfa olarak yayınlanan orijinal raporlarda Irak'ın elinde kitle imha silahları bulunmamasına rağmen ABD'nin dünyayı açıkça kandırdığı ortaya çıktı.

El Kaide militanlarının Irak'la ilgisi de kanıtlanamadı.

Şunu da unutmamak gerekir ki bu eylem ABD ve batı dünyası tarafından, Afganistan'dan başlayarak Atlas Okyanusu'na kadar devam İslam coğrafyasındaki zengin doğal kaynaklarını ele geçirme hırsı ile İslam coğrafyasını yeniden dizayn etme planının bir parçasıdır.

Batı dünyası amaçlarını gerçekleştirmek için İslam ülkelerine nifak tohumları ekerek önce terör örgütleri kuruyor. Sonra terör örgütleri üzerinden dizayn çalışmalarına devam ediyor.

Bu plana İran da dahil edilmek isteniyor.

Bugün İran'la sarmaş dolaş olan Amerika, Ruslarla birlikte Suriye'yi bombalamaya başladı. Akan kan Müslüman kanı olduğu sürece sömürgeci Batı dünyası için hava hoş.

Facebook'ta yapılan bir paylaşımda olduğu gibi

' Suriye'nin içi boşaltılıyor. Toprakları İsrail'e mal ediliyor.

Petrolleri ABD, AB ve Rusya'ya hibe ediliyor. Halkı da bize bela ediliyor.'

Yaşanan olaylar gösteriyor ki, Suriye'den sonra sıra İran'a gelecek, İran'ın da içi boşaltılacak, petrolleri yamyamlara mal edilecek ve Müslüman kanı İran'dan da oluk oluk akacaktır.

Yıllarca İran'a ambargo uygulayan ABD ve batı dünyası İran'ı dize getirdikten sonra nükleer anlaşma sağlayarak İran'a sızmaya başladı.

Bunun ilk örneği de ambargo döneminde ambargoyu delerek İran ekonomisine nefes aldıran Reza Zarrab, ABD çıkarlarına zarar verdiği için tutuklandı.

Bu olayı, Batı dünyasının Ortadoğu'yu yeniden şekillendirme planında, İran'ın saf dışı edilmesindeki ilk adım olarak değerlendiriyorum.

Kalın sağlıcakla.

31.03.2016

 

 

Gürbüz Battal

 

    
2016-04-01
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları