Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 05 Ağustos 2016
Necati KAVLAK
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İslam = Ahlak(!)sızlık mı?
Bizim köyde, Ala Karga'ya saksağan derler!
Hani Tilki'nin kandırıp ağzından peyniri aldığı la fonten masalındaki karga var ya, işte onun adıdır saksağan.


Hâlbuki saksağan her iklimde her rakımda rahat yaşayabilen doğanın baş belası bir kuştur. 
 
Yuvasını ağaç dallarına yapar.
Başka kuşların yuvalarındaki yumurtaları çalar. Konduğu dalda yerinde duramaz dalları aşağıdan yukarı tek tek tırmanır.
Şüphecidir, eli sopalı, av tüfekli birini görse; daldan dala uçar. Kolay kolay tuzağa düşmez. Tarlada ki karpuzu deler, içini yer, kabuğunu bırakır.
 Kışın, yollardaki at- eşek tersini karıştırır, içinde tahıl arar. Saksağanı anlatmak için masal, hikâye ve de roman yazmak bile yetmez.
Onun için konuyu çok dağıtmadan sadede geleceğim. Türkiye, içinde büyüttüğü saksağan belası ile yüz yüze. Ne kadar değer verdiği örf adet, gelenek görenek; ahlak- inanç vs. neyi varsa saksağanın at tersini didiklediği gibi didikleyerek içi boşaltılıyor.
Saksağanın, karpuzun içini yiyip kabuğunu bıraktığı gibi Cumhuriyetin hem maddi hem de manevi alanda içini kemirip kabuğunu bırakıyorlar.
-  'Osmanlı Sarayında Harem bir aşk yuvası değil bir mektep'miş!
- Ensar Vakfı'nda yaşanan tecavüz skandalı ile ilgili  tırnak içindeki "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı'nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz"  diye konuşan, kabinede iktidarı temsil eden ve iktidar koltuğunu paylaşan Bayan Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir bakanı.
- Okuma oranı artıkça kendisine afakanlar bastığını söyleyen Prof. Dr. Bülent Arı'da, Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör yardımcısı.
-'Reis-i Cumhurumuz uygun görürse onun zevcesi olabilirim. Sahabe hazretleri de cihat eden Peygamber efendimize zevcelerini ikram etmişlerdir' diye Tweet atan Zavallı da bir devlet kurumu çalışanı... Bunun gibi abuk sabuk sapık söylemler pek çok. Onun için uzatmanın anlamı yok.
 -Büyük Orta Doğu Projesinin Mimarı Kim? -El Cevap. - ABD, Dolaysıyla Büyük Orta Doğu Projesinin Gerçek Başkanı da Obama!
-Basının 'Beyaz Saray'daki ikili zirve Kırmızı Oda'da gerçekleşti' manşeti ile verdiği haberi Bop Başkanı İle BOP Eş Başkanı arasında yapıldı demek yanlış olur mu? - Takdir ve de yorum siz değerli okuyucunun.

Şimdi sıkı durun!

Büyük Ortadoğu projesinin sahibi ve mimarı Obama ile BOP Eş Başkanı Arasında yapılan 50 Dakikalık görüşmeden Türkiye Cumhuriyeti adına hayırlı sonuç beklemeli miyiz?

-İsmail Arar Olsaydı 'Güldürmeyin beni' derdi.

Lafı çok eveleyip gevelemeyeceğim.

Türkiye'nin içi habire oyuluyor.  Milliği kimliği, örf adet ve ananesi; inancı, itikadı ne varsa bilinçli olarak erozyona tabi tutuluyor.

Bunlar yapılırken, kullanılan kelimeler, kurulan cümleler hepsi hoşa gidecek, altına imza atılacak kelime ve cümle.

Gel gör ki yapılan uygulamalar tamamen tersi. Bizi yönetenlerin ne dediğini doğru okumak isteyen kurulan cümleyi tersinden okumalı.

Şayet Atatürk'ün Cumhuriyeti Emanet ettiği Türk Gençliği, Cumhuriyete sahip çıkamazsa, Türkiye'yi bekleyen karanlık günler hiçte uzak görünmüyor.

   
2016-04-03
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları