Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Ağustos 2016
Halil İbrahim AKGÜN
Halil İbrahim AKGÜN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Bahar geldi ülkeme, köyüme...
Bahar geldi ülkeme, köyüme... Bir de barış gelse...

Merhaba dostlar merhaba.
Kırlarına bahar gelmiş yurdum, yemyeşil daglarında cicekler acmış sarı cigdemler sıra sıra meşeler güvermiş ardı sıra, agaclar, erikler, kayısılar, bademler... Hepsi papatya gibi acmış, doga ben burdayım deyo.
Egenin ve marmaranın evlerin bahceleri ve balkonlarında sümbuller mosmor mavinin ve pembenin melezi rengi ile o mühtiş kokusu ile gerek sokaktan gecenleri gerek ev hane halkını kokusu ilke ve guzel görünümü ile selamlıyor.
İstanbulun erguvanları bir başka  güzel sarı yer sırtları bogazın iki yakasının ve topkapı cıvarı camlıca sırtları halic ve adalar civarı harika dır dolmabahce ohhh istanbul mavisi başka bogazda dizi gerdanlıkları başka deniz bir başka offf istanbul offf şairler ilham geezen dostlara misafirli hayran hayran gıpta ile tarihi ve kültürü ile muhteşem istanbul.
Tek garip kendi icinde anadoludan iş aş umudu ile her bir bölgeden göcen insanların umudu olmuş,taşı topragı altın deye sadece bi umut.

,,VE O GARİP FAKİR CAHİL ANADOLU İNSANI,, VAaroşları mesken tutmuş anca yetirmiş anca iki göz vir başını sokacak ev inşa etmiş az kacak az el senedi ile yapılan gayri resmi gayri ciddi ne derseniz deyi,n.
Coluk cocuk kaybolup gitmiş o aziz istanbulun icinde.
Deell istanbul ki,m onlar kim herkes ekmek derdine düşmüş,
 denizin ne mavisini görmüşler ne tarihi yerleri .
Taaa uzaklardan o muhteşen dort minaresi olan kırmızımsı bogaza nazır ardı sıra öteki cami ve minareleri  görmüş,ve duymuş o kadar.
İşte garip insan kah sabaat etmiş calışmış cabalamış şansı da yaver gitmiş bir yerlere gelmiş.
Tek tük var yok deel .
Onlara da isim olarak.
Anadolu kaplanları demişler.
Gerci şu aralar pek muteber deeller ya.
Yok parelel marelel deye o calışkan insanları insanice kazanıp hayır hasenet yaptıkları icin bugün böyle parel felan deye suclu gibi algılanıyor.
Eh gali tar,h ve adalet bunları mutlaka terazisine tartıcak.
Ama bu anadolu kaplanları.
Tüm Türkiyede hangi ile giderseniz gidin onlar dürüst calışkan hayırsever gercek kahramanlar.
Dün de askerlere ve okumuş ögretim görevlilere ve gazetecilere ne deniyordu.
Ergenokoncu yok balyozcu yok süikastcı yok fuhuş cetesi falan felan bir sürü isim adı altında suclamışlardı.
Yılllarca mapus zindanlarında tek kişilik hücrelerde yattılar,cile cektiler.
Onca doktor ve hastane raporlarına ragmen kimi orada hasta oldu ve öldü kimi o kahır eden vatana ihanet gibi suclama ile toplum icinde aile fertleri dahil toplumdan dışlandı kahrolup dert sabı oldular.
Ama tarih ve adalet onları zaman icinde sucsuz buldu.
Bugun de buna benzer traji komik şeyler yaşıyoruz her ne olursa olsun mutlaka altından parel deye isim cıkıyor.
Hic kimseyi peşinen başından suclu muamelesi yapmak sala hukuka ve adeletin ne icine siner ne ahlakına uygun düşer ne ulıuslararası hukuk bunu kabul eder.
İşte bugun yurdumuzda ve dünyada  yaşanan arap baharı ile bazı komşu ve dost ülkelere bir türlü gelemeyen o bahar var ya .
Bu gunlerde  ege den başlamak üzere akdeniz ve marmara kara deniz  bölgelerine geldi.
İnşallah her yerin yeşerdigi bahar gibi.
Gönülleri,mize kalplerimize de baharlar gelir.
umarız ve dileriz ki yurdumuzun kanayan yarası olan güney dogu daki terör de bir an önce biter.
Her gün sisnsice şehit olan askerlerimiz polislerimiz,ülkemizin yetişmiş degerli güvenlik kuvetleri vatan icin her şeyi ile mücadele ediyor.
O bölgedeki tüm devlet görevlileri gece gündüz demenden canla başla calışıyor.
Gerek güvenlik gücleri gerek saglık memurları ve diger tüm görevli degerlerimize allahtan sabır ve başarılar dileriz dualarımız onlarla.
İşte böyle zor günlerde kimin dost kimin düşman işbirlikcı oldukları daha bi belli oluyor.
Ülke olarak millet olarak bu terör örgütüne her türlü destek veren diş ve ic kesimlere iyi bilmek gerek.
Belki bu günler zorda olsa gececek .
Ama velakin asla unutulmayacak.
Bu gecirdigimiz onca zor günleri hep hatırlayacagız.
Bu genc yaşta okumuş polis olmuş subay olmuş bu insanların aileleri yetim kalan o yavrular dagılan aileler yıkılan yuvalar acısına dayanamayan aileler,ve biz Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları unatmayız.
Gerci biz insan oglu saf  tez unutur.
Ama gic unutmayan biri var.
Tarih ve tarihciler asla asla unutmaz.
Terör ve ihaneti asırlar gecse asla unutmaz.
Ülkemize gelen bahar inşallah yurdumuzun her bir karış yerine saglık gibi huzur gibi birlik beraberlik  kardeşlik gibi gelsin.
Yurta barış dünyada barış.
Her bir yere  bahar cicekleri gibi gelsin inşallah.
Evet dostlar acısı ile tatlısı ile  nisan ayı na da girdik cok şükür bu arada haftaya üc ayların başlangıcıda başlıyor.
8 nisan da başlıyor recep şaban ve ramazan diye bilinen halk arasında böyle biliniz hayırlısı galii.
Allah nice üc aylar nasip etsin  gali.
İlim uşak tan her yer park yasakları ile meşgul daha arabanı park etmeden zart diye geliyor görevli memur fişi yazıp cama yapıştırıyor.
Ondan sonra edee..
Ondan sonra 65 yaşı bulan insanlara da bedava yolculuk deye saf insanları verem cile ceksinler diye osrdan oraya sürüklküyor,halbuki göster kimligini gardeşim yaşı 65 ise her bir şöför bakar laf ede ede icin icin bir şeyler fısildasada,otur buyur der.
İş öyle deel kırk yılda ya emekli maşını almaya ya da hastaneye muayeneye gidecek dedim ya zorunlu olmadıkca zaten bu carşı işini pek sevmez o yaştaki insanları bir sürü dolandırıcı var üc kuruş emekli maaşını göz diken onun icin.
Evlerin torunları ve ya evlatları bu işleri hellediyor.
Sosyal sorumluluk adı altında  yani.
Daha şehir ici trafik sorunu cözmemiş bir belediyemiz var aha iki yıl oldu bir arpa BOYU YOL ALAMADI, ve hala trafik şehir ici felc.
Neyse köyum merkez kırka da işler bu sıra öyle deel ,mıhtarımız tek başına tek yürek maşşşalhhh gali yollar yapılıyor kum gibi bi şeyler atılıyor,kırka kabaklar arası yapılıyor kırka nohut ovaso arası yapılıyor kırka kızılcasögüt arası yapılıyor kırka karaboyalık arası yapılıyor,valla calışıyor adam hem de gece gündüz calışıyor,köy kahvehanesi kapandı ya gündüz mıhtarlıkta akşama kadar cay kaynıyor beleş caylar,gece de gece yarısına kadar caylar kaynıyor sobası kuru meşe yanıyor efemm yansın icilsin nasıl olsa bizim devletimiz gibi mıhtarımız da gönlü zenginil özel idaresine ait ekipler o sarı sarı eski gareyder ve koca kaymonlar dan oluşan ekipler gırrr gırr sabahın seet 11 de iş başı yapıyorlar bi seet calışyor yemek molası cay molası saat 3 olmuş bi seet daha akşam olmuş ama iyi calışıyor ,,larrrr, allah icin gali.
Dotla bu hafta bu kadar haftaya görüşmek üzere sülfi ihsan edip hata etiysek af ola en derin bahar kokulu köyümden güneşin ve baharın ritimli tertemiz oksijeni ile selam saygılar bizden salıcakla kalın galii.
Üstadımmmmm.


   
2016-04-03
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Ramazan bayramı hayırlı olsun köylümmm...