Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Ağustos 2016
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Türk Milleti Başkanlık Sistemini İstemiyor!
Başbakan Davutoğlu geçtiğimiz gün yaptığı konuşmasında yine başkanlık sistemi tartışmalarına da değindi ve "Başkanlık sistemini benimseyen bir anaysa için her türlü adımı atacağız. Milletimizin yeni anayasa talebini karşılamak üzere AK Parti olarak çalışmalarımızı hızlandırmaya karar vermiş bulunuyoruz. Yetkili kurullarımızda çok verimli istişarelerde bulunarak milletimizin yeni anayasa beklentisini karşılamaya yönelik her türlü planlamayı yaptık.
AK Parti bünyesinde bir anayasa komisyonu kurarak çalışmalarımızı somutlaştırdık, yol haritamızı belirledik. Bugün de bu komisyonun üyeleriyle uzun ve detaylı bir çalışmayı Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleştirdik. Önümüzdeki haftadan itibaren yazım heyetimiz çalışmalara başlayacak. İnşallah önümüzdeki 1 ay içinde bütün bu yazım çalışmalarını tamamlamayı planlıyoruz. Bu aşamada bize iş dünyamızdan gelecek her türlü teklife açığız."


Bakın ne diyor başbakan Davutoğlu konuşmasında; 'milletimizin yeni anayasa beklentisini karşılamaya yönelik planlamayı yaptık' diyor değil mi? Ama Türk milletinin yeni bir anayasa talebi yok. Ayrıca Türkiye'yi bölünmeye götürecek başkanlık sistemini de Türk milleti kesinlikle istemiyor! Partili başkanlık sistemi de buna dâhildir.

Başkanlık sistemi Öcalan'ın isteğidir. Ne demişti Öcalan: 'Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey'in başkanlığını destekleriz, biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz. Eski yaşam alışkanlıklarını topyekun bırakmak gerekir. Neden, çünkü bu bir rejim değişikliği olacak.  Bu en köklü adım. Demokratik kurtuluş ve demokratik yaşam süreci. AKP, iktidarı gökten inmiş sandı. Bizim sınıf ve halk savaşımızın ne kadar amansız olduğunu bilmiyordu.  '

Sırrı Süreyya Önder Öcalan'a soruyor: Sizin konumunuz ne olacak?

Öcalan: (Gülerek) Ne ev hapsi, ne de af bunlara gerek kalmayacak. Herkes, hepimiz özgür olacağız. Şunu bilin ki bu hamlem komployu boşa çıkaracaktır. Ben komployu aşıyorum. Başarılı olursam, ne KCK tutuklusu kalır ne başkası. Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak. Ölen ölecek, ben karışmıyorum. Yalnız, herkes bilmeli ki, ‘Ne eskisi gibi yaşayacağız, ne de eskisi gibi savaşacağız'. Kendime güveniyorum. Şunu iyi bilin devlet de ben de vazgeçemeyiz. Tarihi bir barış ve demokratik yaşama geçiş. Umarım AKP de bizi yanlış anlamaz. Yanlış anlarsa felaket olur. Buna rağmen AKP diktatoryasını bize dayatırsa kabul etmeyiz. Devlet düzeyinde karşılıklı olarak diyalog içindeyiz. Karamsar olmayın.

Öcalan'ın konuşmaları oldukça net. Başkanlık sistemi gelince federasyona geçilecek ve Türkiye paramparça edilecek. Öcalan'da hapisten çıkacağına emin. Ama kesinlikle böyle bir şey olmayacak. Binlerce şehidimizin katili asla serbest bırakılmayacak. Şunu halkımız bilsin. Amerika'daki gibi federal devletleri yöneten bir başkanlık sistemi şeklinde olursa mahvolur Türkiye, Allah esirgesin. Mutlaka üniter yapısını koruması gerekiyor. Bölünmeye karşı çok yoğun tedbir alınması lazım. Halkımız başkanlık sistemini hiçbir şekilde istemediğini her konuşmada, her toplantıda, her platformda söylesin. Türkiye'nin paramparça edilmesine asla izin vermeyeceğiz.

Erkan Arkut   
2016-04-05
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları