Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Eylül 2016
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Mesut hala aynı kafada...
28 Şubat davası devam diyor. Bazı siyasiler, 28 Şubat davasının tanığı olarak ifade veriyor. Tanık olarak ifade verenlerden biri de 28 Şubatçıların Başbakanlık koltuğuna oturttukları 'Uydu Mesut', diğer bir ifadeyle 'Apoletli Mesut'. Darbecilerin Başbakan yaptığı Mesut, koltuğa oturur oturmaz hemen diyet ödemeye başlamış ve, 'siyasi hayatıma da mâl olsa 8 yıllık kesintisiz eğitimi çıkaracağım' diyerek, MGK kararlarının en önemli maddesi olan kesintisiz eğitimi, büyük mücadele örneği (!) vererek çıkarmıştı.

Başta  İmam Hatip Okulları'nın orta kısımları olmak üzere tüm meslek okullarının ve Kur'an Kurslarının kapanmasına, hafızlık eğitiminin tamamen durmasına, okullarda, hastanelerde ve tüm resmi dairelerde başörtüsü avı başlamasına ve inananlar üzerinde en büyük zulümlerin yapılmasına yol açan 28 Şubat kararlarını titizlikle ve tavizsiz bir şekilde uygulatan Mesut, aradan geçen bunca zaman sonra hâlâ aynı kafada olduğunu verdiği ifade ile göstermiş oldu.   

Diyet ödemek  uğruna, o dönemde yaptıkları ile yetinmeyen Mesut, bugün de 28 Şubat darbecilerini aklamak, onların ceza almalarını önlemek için, mahkemeyi yanlış yönlendirme yolunu tercih etmiş ve 'burada asıl yargılanması gereken, 28 Şubat'ı yapan paşalar değil, yaptıkları ve söyledikleri ile onları müdahale etmeye sevk eden zamanın Başbakanıdır' deme lütfunda (!) bulunarak, 28 Şubat darbecilerinin haklı, 28 Şubat mağduru merhum Erbakan ve arkadaşlarının da suçlu olduklarını beyan etmiştir. Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır?

Darbe sürecinde tüm siyasileri ziyaret ederek, 'demokrasiye beraberce sahip çıkalım' çağrısı yapan merhum Erbakan hocamıza ilk 'hayır' diyen de, Başbakan yapılacağı kulağına fısıldanan Mesut olmuştu.

Uydu Başbakan olma uğruna, milletimizi zillete ve zulme, vatanımızı da karanlığa sürükleyen Mesut, 19 yıl sonra bugün de aynı zihniyette, aynı tıynette, aynı mizaçta, aynı anlayışta olduğunu ortaya koymuş oldu.

Aradan geçen 19 yıl sonra, 'bin yıl sürecek' denilen 28 Şubat'ın ufak tefek bazı izleri devam etse de, yasalarının tamamı milletimizin arzusu, isteği ve desteği ile yerle yeksan olmuş, Mesut'un da kendi dediği şekilde siyasi hayatı bitmiş ve '28 Şubat'ın Uydu Başbakanı Apoletli Mesut' olarak tarihe geçmiştir. Bu şeref (!) ona yeter.

Bu arada, o dönemde Erbakan hocamız için 'O zatla gönül birliğimiz yok' dediği halde, 28 Şubat'ın mimarı Demirel'e, 28 Şubat darbecilerine ve Uydu Başbakan Apoletli Mesut'a övgüler düzen Feto ve avanesini de hatırlamakta yarar var. 

***  ***  ***

Konya'da geçtiğimiz Cuma günü, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı program öncesi keşif yapan bir DAEŞ üyesi Konya Emniyeti'nin yaptığı titiz bir çalışma ile yakalandı.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, bir süre önce Suriye'den gelerek Konya'ya yerleşen bir kişinin, terör örgütüyle bağlantısı olduğunu tespit ederek harekete geçti. Ekipler, yaklaşık 2 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından şahsın eylem hazırlığı içinde olduğunu öğrendi.

Şüphelinin, Başbakan  Davutoğlu'nun da katıldığı İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya Tanıtım Programı ve Kutlu Doğum Özel Programı'nın yapıldığı 10 bin kişilik Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi etrafında keşif yaptığı, duruma göre, kendisinden haber bekleyen canlı bombayı davet edeceği bilgisine ulaşan Konya Emniyeti'ne mensup ekiplerin yaptığı operasyon sonucu söz konusu şahısla birlikte toplam 6 kişi gözaltına alınmış, böylece eylem hazırlıkları akamete uğratılmıştır.

Yaptıkları başarılı çalışma ve operasyon ile şehrimizde gerçekleştirilmesi muhtemel korkunç bir eylemi akamete uğratarak, Konya'mızın huzur ve sükûnuna büyük katkı sağlayan Konya Emniyet Teşkilatı'nı candan tebrik ediyor, başarılı faaliyetlerinin devamını diliyorum. Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.

NOT: Kanal 42 TV'de yayınlanan HASBİHAL programımda, Cumartesi günü 12.00 de İzzet Güneş ile canlı yayın, Pazar günü 12.00 de ise geçen haftanın tekrar yayını vardır. Ayrıca her Cuma günü 17.00'de RİBAT FM'deyiz. Davetlisiniz.     
2016-05-01
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları