Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Ağustos 2016
Halil İbrahim AKGÜN
Halil İbrahim AKGÜN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Yalan dünyadan köylü selamı
Merhaba merhaba diyarlara uzaklara fizana merhaba.
Bugun 8 mayıs 2016. Dostlar yurdumuzun her bir yerine merhaba.

Sabahın şakak vaktinde dere kenarlarında mesire yerlerinde sakin yerlerde yeşillikler arasında yaban bülbüllerinin şakıdıgı duyulur, bir yandan sokak aralarında yaşlı insanların bamedlere gidişinin ayak sesleri duyulur.
Bunlar sabahın ayak sesleridir.
Kızıl semanın bazen hüzün göz yaşı gibi herkes deriinn uykularda tıs tıss ederken kimi hayatın gercek yüzü ile ekmek parası icin 24 saat dönen işci carklarının durmaz dişlilerini ceviren carkların başında emek sarf ediyordur.
Az sonra .
Essalatu hayrun minen nevm.
Essalatu hayrun menen nevm.
Namaz uykudan daha hayırlıdır.
İşte bu nidaları duyan alışkın olan zaten coktan kalmış bismillahirrahmanirarrahimm deyip hazırlanıp yola cıkmıştır bile.
Aha bön bu  gibi emekcilere merhaba deyem galii.
Siz farkın deyilsin belki.
Ama bizler huzur ve saglıklı olam diye birileri kıyasıya calışıyor.
Huzur asayişimiz icin kırsal kesim dedidgimiz köy ve mezraları hudut ve sınır boylarımızı  koruyan askerlerimize er ve erbaşından subayına her kademesindeki tüm görevli arkadaşlara selam olsun selam.
Kimi güvenlik icin calışır evet kimi saglık icin 24 saat devam eder aksatmadan her an 112 acil anbulunas servisi aloo demeniz yeterli gardeş.
Yurdun neresinde olursanız olun elektironik bilgi iletişim sayesinde en kısa zamanda cagrı alınan noktaya azami 15 dakikada ulaşan en zor koşullara en zor hava şartlarına uyum saglayan cefakar hemşire doktor saglık memuru ve şöför ve diger laborutuvar ve kan analiz ve temizlik görevli arkadaşlara ve hizmetli olarak görev yapan cevakar personellere hepsine onlaraca selam olsun onlarca selam olsun.
Yeterki düşme gör sen o zaman.ahh şurama bi agrı dey başlayan sızı girmeye görsün sen o zaman dünyanın kac bucak oldugunu  anlarsın ilk söz.
Ahhh anammmm ahhhh allahımmmm ahhh anammmmm.
Ondan sonrası gali corap sökügü gibi gelir yeterki  bi düş.
İşte hayat böyle kimi sabah ezanına yetişmek icin ilk cami kapısını acmak icin bugun ben cami kapısını acayım diye acele den garip yaşlı emekli  semt sakinleri kimi köy eşrafı üc beş kişiyi gecmez.
Ama hayat bu şalışan insanlara sabahın yedisinde yola cıkıyor işci kerdeşlerimiz servis beklemez yollar cile yolu iş beklemez bekci gec kalanı işe almaz  emir böyle der bende işicyim gardeş der anla beni der.
Onun icin ögrenci kardeşlerimiz desen okul ile dersane ve ders calışma ile başı sınavdan test ve bir sürü imtihandan başını kaldıramaz,hele akıllı telefonlarda cıkınca evde bilgisayar başında zaman kaybetmek yok altı ayda bir degişen yeni nesil akklılı telefon ile verem zırt pırt mesaj vesayre ile ugraş da ugraş.
Yaaa onlara egitim veren ögretmen arkadaşlar dertlimi dertli arkadaşlar.
Her dönem degişen ders müfretedadı ile kendileri bile anlamadıkları dersleri birde cocuklara anlatıp sınav ha zor be arkadaş.zaten ilk okul haric orta okul ve lise deki cocuklar her biri dere beyi gibi ne desr dinliyorlar ve laf dinliyorlar deyil onlara azarlamak ceza vermek heeeydd külan beyi gibi her gün haber bile olmayan ögretmenlere  yapılan ya bıcak darbesi ya iftira darbesi olmaya görsün ahhh bi dert dinleyen  yer.

Ya şehirlerde görev yapan polis arkadaşlar gari onların hali daha bi başka dostlar herkes cok bilmiş herkesin ankarada bir tanıdıgı var trafik sorunu asayiş sorunu terör sorunu uyuşturucu ve diger kötü alışkanlıkların sorunu derken birde  her derdin cıban başı imiş gibi parelel diye tutturdular binlerce polis arkadaşı ordan oraya sürdüler hic bir mahkeme kararı olmadan amir memur müdür demeden ordan oraya sürüldüler birde yaftalandılar o ve onların aileleri cocukları anabaları deme galii o da bi ayrı ve  buna ragmen yurdun her bir yerinde vatan görevini adalet icinde yapıyorlar gururla.
Dert coktur söz coktur arkadaşlar ve ülkemizin hic başka sorunu yokmuş gibi alın size nur topu gibi bir sorun dahaa.
O da siyasi partiler yasası 12 eylül 1980 darbe yasaları ile oluşan ve hala hic bir iktidarın degiştirmeye cesaret edemedigi bir siyasi partialer yasayı var evlere şenlik galii dügünlerde oyun havası niyetine calınsın oynansın galii.
Bir parti lideri düşünün o ne derse o iki dudagının arasından cıkan her şey dogru onun sözü üzerine laf söylenmez o kadar yani.
Meyer ki irametli bir lider vardı Erdal İNÖNÜ,ismet paşanın oglu,nur icinde yatsınlar her ikiside.
O siyasete girdi ve kendi istegi ile bıkmadan usanmadan  ganclerin ve bir başkaların fikride önemli, deyerek bıraktı onun   dışında daha cıkmadı nasıl bir iştir anlamadım.
Şimdilerde Milliyetci Hareket Partisi icinde kazan kaynıyor,ve herkes seyrediyor,lider direniyor  muhalif olan aynı partinin aynı yol arkadaşları degişim diyor bunca hezimet bunca hüsran hic iktider olamamış bir parti hep muhalefet olmuş bazen meclise dahi girememiş ve degişim diyor ve buna yelken acmış 543 üye noter imazalı dilekce vermiş partide tüzük degişikligi yapılsın olagan kurultay yapılsın kan degişimi lazım deyor ama dinleyen yok gerci bütün parti liderleri hep aynı degişimi istemiyorlar,acep nedendir.
Uyuyun siz dostlar her gün sınır boylarında bizim torpaklara kaktuşya adı verilen füze atılıyor ve bizim gıkımız cıkmıyor.
Ankarada siyasiler mecliste birbirilerini yumruklaya dursun.
İktidar ise saray ve başbakan arasında sovuk rüzgarlar esiyor diyor dedikoducu magazin basını ve bizlerde agzı acık dinliyoruz,hic bir şey yok muş gibi her gün şehit cenazeleri defin icin al bayrakları ellerimize alıp cenaze definleri yapıp şehitler ölmez vatan bölünmez nidaları atıp duruyoruz.
Terör destekcisi bir parti var mecliste o da gari bu kadar yüzsüzlük olmaz şehirlerimiz güvenlik gücleri yıkıyor deye yaygara yapıyor destur hoooppp cüşşşşş ayıpp cüşşş duvatt yavaş .
Her gün onlarca askere pusu onlarca okula bomba camiye bomba evleri hastaneleri siper eden anbulansları dahi siper eden yaşlı cocuk kadın
her şeyi kullanan bir terör  örgütü var vahşice amacsızca piyon gibi kendi vatandaşlarını kendi evlerini kendi okullarını kendi hastanelerini yakıyor yıkıyor ve onlara destek veren o belediyeler ve o siyasi partiye gönül verenler ilerde bunu nasıl hatırlayacaksınız sizin cocuklarınız sizler bu hizmetlerden b u yollardan bu okullardan yararlanmayacakmısınız ha bi deverin galii.
İşte dostlar üc beş sem sakini köylü yaşlım emekli ihtiyar yola cıkmış camiye sabah ezanı icin  hoca .
Essalatu hayrun minen nevm.
Essalatu hayrun minen nevm.
Namaz uykudan daha hayırlıdır.
Demeden kalkıp.Euzu billahi mineş şeytanirracim Bismillahirrahmanirarimm deyip  coktann.
Cami kapısını ilk kim erken varınca o acıyor ve guya ilk acan deveyi kazanıyor kendi aralarında ezan saati gelisiye beş altı dakika ıssız sabahın kör karanliginda o mabette iki dört deyolar.
Yurdum insanı sabahcı cay ocakları sabahcı simitci arkadaşlar corbacı arkadaşlar temizlik görevli arkadaşlar devriye gezen polis arkadaşlara selam olsun. o saatte öten evlerdeki kafes te ki keklik şakıdılarına dere kenarlarında seherde öten yaban bülbüllerine selam olsun. görev başındaki tüm görevli arkadaşlara selam olsun .sizlere gurbet diyarlarına emekci arkadaşlara selam olsun sizlere selam.
Bu hafta da bu kadar dostlar haftaya görüşmek dilegi ile en derin saygı ve selamlar ilim uşak köyüm kırka köyunun tertemiz dogasından esen yelinden yemyeşil dogasından selam olsun .
Üstadımmmmmmm.   
2016-05-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Ramazan bayramı hayırlı olsun köylümmm...