Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 24 Temmuz 2016
Kerim BAYDAK
Kerim BAYDAK kimdir?
Kerim BAYDAK 01.01.1961 ADIYAMAN doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakultesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Adıyaman’da Yenigün gazetesi ve akabinde, Güne Bakış, şu anda da Adıyaman da Yeniyol adlı gazetede günlük olmak üzere çeşitli internet sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve şiirleri yayınlanmaktadır. Kerim BAYDAK’ın yayınlanmış eserleri: 1 - OTUZA KADAR – Roman - 2004 - Avcı Ofset ve Matbaacılık 2 - ENTERESAN KÖYÜN ENTERESAN HİKÂYELERİ – Hikâye - 2006 - Gündüz Yayınları (Sabit İNCE ödülleri 2008 Hikâye dalında 1. Mansiyon ) 3 - AĞLAMA GÜLÜM – Şiir - 2007 - Gündüz yayınları 4 - ACIYIN BANA - Şiir – 2011 - Enzim Ajans 5 - ASLAN HÜSAYİN – Biyografi – 2012 - İz Ajans Yayıncılık 6 – Gecenin İçinden Güneşin Doğuşu ( Nemrut Dağı)-Şiir- 2012- Adıyaman Belediyesi Kültür Yayınları
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Fuar ve organizasyonlara alıştık galiba
Son zamanlarda fuar ve tanıtım günleri adıyla bazı organizasyonlar hayatımıza iyice girmeye başladı. Adıyaman bu konuda gün geçtikçe ilerleme kaydetmektedir. Ortaya çıkan mal ve mamullerin, pazar bulma, müşteri memnuniyetini anında görmek amacıyla, değişen ve değişirken de gelişen bazı sektörlerde, rekabet ortamının ortaya çıkmasına, kaliteli malların nihaî tüketiciyle buluşmasına vesile olmuşlardır, organize edilen fuarlar ve tanıtım günleri. İlimizde, son 10 yıldır bu konuda hayli ilerlemeler kaydedildi. 

Gerek Valiliğin, gerek Belediyenin, gerek ATSO ve gerekse diğer paydaş kurumların ve kişilerin katkı, destek ve girişimleri sonucunda,  yeniliklere paralel olarak geliştirilen, üreticilerin mal ve mamullerini müşterileriyle buluşturma mekânlarında düzenlenen organizasyonlarla önemli bir açığı gidererek, yeni bir kültürün de ( fuarcılık) oluşmasına vesile olmuşlardır.

Henüz fuar ve tanıtım günleriyle tanışmakta olan Adıyaman, paydaş kurumlar ve organizasyonu yapan Medya Trend'le onlarca tanıtıma ihtiyacı olan değerlerimizden sadece bir kaçı için ileri hamleler yapmışlardır. Rekabetçi bir kültürle, hem üreticilerin ürettikleri takip edilebiliyor, hem de ileri dönük bir takım süreçlerin sürekliliği sağlanmaya çalışılıyor.

Profesyonel anlamda yapılan fuar ve tanıtım günleriyle, Adıyaman'ın tarihi, turistik, inanç, gıda, tarım, sanat, kültürel değerlerimizin dışarıya açılmasına, kabuğunu kırıp, kendini ifade etmesine ve artık farklı bir kimlikle anılmasına vesile olmuştur.

Bu konuda kime sorarsanız sorun, herkes bir şekilde memnun olmuştur, istifade edebilme yoluna gitmişlerdir. Bir kez daha anladık ki fuarlar ve tanıtım günlerinin düzenlenmesi, artık insanların vazgeçilmezleri arasındadır.

Bir kaç dostumuzla beraber düzenlenmiş olan fuar alanına gittiğimizde, insanların fuara olan ilgisini gördüğümüzde, son derece memnun olduk. Ailelerin çocuklarıyla beraber, uzak olmasına rağmen, fuara katılmaları, mekânların o kadar uzak olmasının bir eksisinin olmadığını gösterdi bize. Belki herkes arabasıyla gelmiş olduğundan, otopark sorun oluşmuşsa da bunu kolluk kuvvetlerimizde pekâlâ halletmiş görüntüsü vardı. Her yapılan organizasyonlar, sürekli eksikliklerin neler olduğunun görülmesi açısından, her zaman önem arz etmişlerdir. 

Yapılan her fuar organizasyonu neye yönelik olursa olsun, muhakkak insanları ilgisini çekecektir. Tarihi, turistik, inanç, gıda, tarım, sanat, kültürel değerlere yönelik olan her fuarda, üretenler ile tüketenler her zaman bir araya gelebilmektedir. 

Organizeyi yapan ekip sağlam olunca, organizasyona destek verenler samimi olunca, organizasyona gelenler gerçek olunca; geleceğe yönelik ciddi bir kültür ve bilinç oluşacak demektir. 

Aslında organizasyondan çok, biraz da organize olmak/olabilmek, büyük bir önem kazanmaktadır.

Fuarcılık konusunda böylesi ilerlemeler görmek, görebilmek,  ciddi bir çalışmanın sonucunda ortaya çıktığına şahit olmak, bizleri ilerleyen yıllarda yapılacak olan fuar tanıtım günleri ve organizasyonlar için ümitlendirmektedir.

Daha birkaç önce sona eren Gıda ve Tarım fuarı hakkında böylesi temennilerde bulunmak, bize yakın zamanda yapılması düşünülen kitap tanıtım günleri ve il dışındaki tanıtım organizasyonları için güven vermektedir.

Adıyaman'ın böylesi bir valisi ve ekibi ile organizasyonu yapan Medya Trend gibi organizatörleri olduğu sürece, üretici-tüketici arasındaki köprüler daha sağlam ve kaliteli olacağı, katkı sağlayacağı kanaatindeyim. 

Bu vesileyle her zaman sitem ve şikâyette bulunduğumuz; 'Adıyaman gelişmiyor, değişmiyor, tanınmıyor, tanıtılmıyor!!' ikileminden de kurtuluruz inşallah.

Bu bağlamda, Adıyaman'ın tanıtımına yönelik hangi organizasyon olursa olsun, düzenleyenlere, katılanlara ve emeği geçenleri, emeği geçeceklere teşekkür ediyorum.

 

Kerim BAYDAK

[email protected]

 


   
2016-05-13
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları