Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Temmuz 2016
Kerim BAYDAK
Kerim BAYDAK kimdir?
Kerim BAYDAK 01.01.1961 ADIYAMAN doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakultesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Adıyaman’da Yenigün gazetesi ve akabinde, Güne Bakış, şu anda da Adıyaman da Yeniyol adlı gazetede günlük olmak üzere çeşitli internet sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve şiirleri yayınlanmaktadır. Kerim BAYDAK’ın yayınlanmış eserleri: 1 - OTUZA KADAR – Roman - 2004 - Avcı Ofset ve Matbaacılık 2 - ENTERESAN KÖYÜN ENTERESAN HİKÂYELERİ – Hikâye - 2006 - Gündüz Yayınları (Sabit İNCE ödülleri 2008 Hikâye dalında 1. Mansiyon ) 3 - AĞLAMA GÜLÜM – Şiir - 2007 - Gündüz yayınları 4 - ACIYIN BANA - Şiir – 2011 - Enzim Ajans 5 - ASLAN HÜSAYİN – Biyografi – 2012 - İz Ajans Yayıncılık 6 – Gecenin İçinden Güneşin Doğuşu ( Nemrut Dağı)-Şiir- 2012- Adıyaman Belediyesi Kültür Yayınları
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
3. Kitap Tanıtım günleri
18.22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan kitap günlerine hazırlıklar son sürat devam etmekte, hemen her şey tamamen hazır olmuş görüntüsü var, Adıyaman Hükümet Konağı bahçesinde. Medya Trend Fuarcılık ve Organizasyon tarafından üstlenilen organizasyonda, geçen 2 organizasyona nazaran daha farklı bir konseptle Adıyamanlıların karşısına çıkmaktadır. 

Adıyaman'dan ve Adıyaman'ın dışından yaklaşık 100 yazar ve şairin yanı sıra, Adıyaman 3. Tanıtım fuarına, 80'ün üzerinde yayınevinin katılacağı düşünülüyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş'ın gelmesiyle farklı bir yüze sahip olan Adıyaman, fuarcılık alanında yepyeni bir kültürle tanışmış oldu. Fuarcılık anlayışının tamamen hayatımızla girmesiyle beraber, her geçen gün daha farklı konseptlerle ve farklı anlayışla, bir takım sektörler ön plana çıkıyor. Özellikle eğitim alanında, Adıyamanlı kitapsever okuyucuların, ciddi anlamda aradıkları kitapları bulabilecekleri toplu bir mekânda, hem yazarlarıyla sohbet edebilecekleri hem de kitaplarını imzalatabilecekleri bir imkân sunulmaktadır. 

1'ci kitap fuarında ( Fuar demekte beis görmüyorum, çünkü inancım odur ki, bu yıldan sonra, artık kitap tanıtım günleri değil de, kitap fuarı adıyla düzenlemesidir) albenisi yüksek olan cicili biçili insanların ilgisini çeken stantlarda kitaplar ve yazarlar okuyucusuyla buluştu. Hayli de ilgi çekmişti, katılım, ilk olmasına rağmen fena değildi. Eksiklikler aksaklıklar gözlemlenip, bir sonrakine daha hazırlıklı gidilmesine vesile oldu.

2'ci kitap fuarı da Adıyaman kalesi diye tabir edilen tepenin etrafına koşullanarak, hizmet verilmeye çalışıldı. Belki okuyucu ve katılımcılar açısından yoğunmuş gibi görüldü, ancak tahminim yayınevleri fazla memnun kalmadılar. Birçok konuda sıkıntıların yaşandığı dar alanda, bu yıl vazgeçilerek, yine Hükümet Konağı bahçesinde geniş alanda faklı bir konsepte yer alacak olması sanrım yayınevlerini de buraya çekecek ve memnun olarak ayrılmaları sağlanacaktır. Bu konuda Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş ile ekibinde yer alan emeği geçecek herkes, üzerinde düşeni bihakkın yerine getirecektir.

Şimdi de 3'üncüsü yapılacak olan kitap fuarı,  devasa bir çadırın içerisinde yer alacak yayınevleri ve yazarlar okuyucularıyla baş başa olacak, Adıyamanlıların kitaba olan ilgileri nispetinde ihtiyaçları giderilecektir. Herkesin özellikle okula giden çocuklarımızın daha çok faydalanması gerektiğinde hemfikir olduğumuz, kumbara dağıtımı konusunda, bu yıl ne kadar etkili olabileceğini gözlemleyeceğiz. İl ve ilçelerde ki, öğrencilerin, okuyanların gelebilmeleri için servisler tahsis edilecek, yazarlar muhtelif okullarda öğrencilerle kitap üzerine söyleşiler yapacaklardır.

Fuar alanında, kitap görülmesi, alınması ve imzalatılması yanı sara, gelenlerin istifade edebilecekleri muhtelif aktivitelerde olacaktır. Çadır girişlerinde çeşitli, değerlerimiz olan Adıyaman'ımıza ait yiyecek ve içeceklerden, gelen ziyaretçilerin görmeleri, tanımaları ve istifade edebilmeleri sağlanacaktır.

Organizasyondan çok, geldiği günden beri bize organize olabilmeyi sağlayan, bu konuda üzerine düşeni bihakkın yapmaya gayret eden ve bu yolda samimi bir çaba harcayan Sayın Valimizi kutlamak gerektiği kanısındayım.

Dışarıdan gelen yazarlarımızın yanı sara Adıyamanlı değerlerimiz olan şair ve yazarlar da kendi kitaplarıyla iştirak edecekler ve okuyucularla buluşacaklar.

Naçizane bendeniz de, henüz çıkmış olan 7. Kitabım 'CEMRELER AŞKA DÜŞER'  adlı romanımızı ve diğer kitaplarımızla katılacak olup, okuyucularımızla hasbihal etme imkânı bulacağız inşallah.

Yine Adıyamanlı çok değerli yazar, şair ve karikatüristlerden olan; Zeki Karakaş, Gonca Çiftçioğulları, Hacı Yusuf Doğan, Mustafa Çevik, Hamza Çelenk, Murat Dalyan, Necati Atar, Suat Tekin, Hikmet Kızıl, Muhammet Kemal Ballı, Ali Bozkurt, Akil Yağınlı,  Ali Ünişen, Şemsettin Bilgin, Halit Arslan, Fadlı Doğan,  Üniversite Öğrencisi Ramazan Yılmaz, Serdar Çalış, M. Ali Çelik, Nurcan Öner, Feride Bektaş kitaplarıyla katılacak olup, hem kitaplarını imzalayacaklar hem de okuyucularıyla hasbihal edeceklerdir.

Bundan sonra kitap fuarlarını daha profesyonel yerlerde yapılması gerektiği kanısındayım. Aslında kamuoyunu genel görüşü de bu yöndedir. Mevcut yapılan yerler çok (Valilik önü, Kale etrafındaki sanat sokağı) amatörce yerler kalıyor. Hele 3'cüsü düzenleneceğini düşündüğümüzde! Bundan sonra düzlenmesi düşünülen fuarın, fuar merkezinde düzenlenecek olması, eminim ilerleyen yıllarda, orta vadede Adıyaman ve değerleri daha cazip bir hal alacaktır.

İnşallah geleneksel hale geldiğini düşündüğümüz ve inandığımız ve ileride fuar olarak düzenleneceğini temennisiyle, 3'üncüsü düzenlenen Kitap tanıtım günlerine, işte fuar, işte yayınevi, işte yazarlar ve buyurun okuyucular diyerek , (yarın)  bütün Adıyamanlıları bekliyoruz.

Kerim BAYDAK

[email protected]

 


   
2016-05-16
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları