Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 09 Eylül 2016
Dilek EJDER
Dilek EJDER kimdir?
ARAŞTIRMACI YAZAR, AFORİZMACI, BESTECİ VE ŞAİR; Zemherinin Kardeleni Sarıkamış'ta doğdu Ejderin Kızı; O tam bir sentez avcısı olduğu için Türkiye'nin hemen hemen her tarafını kaçış karış gezdi ve gördüğü tüm memleket tablolarını yüreğinin duvarlarına astı ve belleğine kazıdı. Altmışa yakın yazar ve şairler derneğine üye olup, birkaç yazar ve şair derneklerinin yöneticiliğini de yapan yazar çeşitli faaliyetlerde ve sosyal aktiviteler de hep başarı göstermeye çalıştı. Uluslararası analiz yolculuğu ise Amerika, Almanya, Dubai, Fransa gibi yerlerde soluk almıştır. 5 yaşında kalemiyle tanışan yazar, sonradan yazar olmak için değil, edebiyatın mutfağından geldiği için pişirmiştir kendisini. Sadece Kral değil ona göre bütün halk çıplaktır bazen ve Krala çıplak olduğunu haykıran o çocuk gibidir her daim. Eserleri; Zemherinin Kardeleni Sarıkamış. Şehitlerin Ölmedi ki Türkiyem. Töre Esaretinde Aşk. Doğuda Kız Türkiye de Kadın Olmak. Ah Gülizar. Vee Büyü Aşk Ve Sırr-ı Alem..
  YAZARIN SAYFASI
PKK, 1915 Ermeni İntikamı
Büyümeyen bir toplumun resmidir; ülke duvarımızda asılı olan bu görünen tablo! Bu tabloda çocuklar anne babaya, kapris yapar, ısırır onları... Büyürler; anne babadan elini çeker, bu sefer devlet babaya kapris yapar, ısırırlar... İşte büyüyen ama aklı büyümeyen bir toplumun resmidir bu... Biz işte tamda bu yüzden, akla karayı seçemiyor, bu yüzden at iziyle it izini birbirine karıştırıp duruyoruz. Ha bu ısırık, insan dişlerinin izi değil ha! Ne ısırığı peki? Ne sayarsanız artık!

Ben toplumumuzda olması gerekenleri değil de, olan gerçeklerimizi tüm çıplaklığıyla kaleme almayı doğru buluyor, öylede yapıyorum. Şimdi lafı öyle böyle dolaştırıp, hep aynı nakaratların tekrarı olmayacağım elbet. Neyse! Gel gelelim yaranın en dibine, yani fasulyenin fasaryasına değil de, çıbanın en başına... Ha yeri gelmişken şunu da söyleyeyim hemen... Hani üç beş sesi yüksek tv ekranlarına çıkıp siyaseti tartışıyorlar ya... Ah be akıllım, sizler yaranın en dibini ve de çıbanın en başını bırakıp kabuğundan söz ettiniz hep... İşte ondan yaraya ulaşım olmadı... Tedavide nihayi bulmadı hiçbir zaman.

 Evet, ülkemizde artık CHP'yi, Türk Kemalistleride içine alan PKK terörünün, meclisteki diğer adıyla bir HDP örgütü var. Ancak bunların en başından beri bir Ermeni projesi olduğunu bilenlerde var elbet... Bilmeyenlerde var tabi! Hatta bu Ermeni projesinin bir Kürt davası olduğuna inanıp arkasından giden Kürtler olduğu gibi, bu davanın bir Kürt sorunu olmadığını, ancak komünist sorunu olduğunu bilenlerde var neyse ki.

PKK kimdir? PKK 1915 intikamıyla yola çıkmış bir Ermeni projesidir.

Bu projede akıllı kimdir peki? Elbette Ermenidir.

Peki; ' PKK kimdir?' diye sorulduğunda parmak kaldırıp; 'Benim!' diyen kimdir? Elbette kandırılan Kürt'tür. O halde bu oyunun akıllısı Ermeni ise, akılsız olanı kimdir? Sorgusuz sualsiz teslim olan, kandırılmış olanlar mıdır? İşte bu kandırılan Kürtler yüzünden genelleme yapılıp tüm Kürtler PKK'lı olarak bilinmektedir... Ne acı, öyle değil mi?

 En masum, en saf, en temiz insandır Kürt belkide; ama bu vasıflar en tehlikeli insan olmanın kriterlerinden değil midir? Ne yazık ki!!! İşte bundandır ki kandırılmaya en eğilimli milletin Kürt olduğunu Ermeniler aklın haritasıyla keşfetmiş ve onları maşa olarak kullanıp 1915 intikamını Kürtlerden ve Kürtler aracılığıyla Türklerden bir güzel almaktadırlar...

Sen kandırdığının beynini yıka, kumandasını al eline; ister dağa çıkart, ister indir şehrin merkezine, istersen canlı bomba yap, hiiiç fark etmez... Silahını onun halklarına doğrult, adına da; ' Halkları savunuyoruz!' de. İnanır... Sormaz, sorgulamaz; çünkü sen ne dersen o.

Ne yazık ki, Ermeniler ahtapot kollarını kullanarak hem Kürtler hem de Aleviler üstüne projelerinin binasını inşa etmiş durumdadırlar. Nasıl mı?

1-Ermeni olduklarını hep saklı tutarak...

2- Suniliğin karşıtı oldukları için sorsanız Alevi olduklarını söyleyerek... Böylece Alevileri de inandırmışlar...

Kürt'lerin Alevi'si de olduğunu söyleyerek, Kürtleri de inandırmışlar!

Ha beyin yıkama ve kendi tarafına çekme işleminden sonra başlarlar;

 'Biz esasında Ermeni kökenli Kürtleriz!!!' diye. Maksat; Kürtleri ideolojilerinden uzaklaştırıp, Ermeni kökenli olduklarına inandırıp işlerini daha da kolaylaştırmak... Oysa bunlar ne Alevi'dir nede Kürt... Alevi'de inancına bağlıdır, Kürt'te. Ama bunlar sadece kominizim çemberi oluşturarak amaçlarına araç toplamaktadırlar... Ki toplamayı başarabilmişlerdir de. Bizi birbirimize düşürüp kendileri neyin peşindeler mi? Keşke bunu gerçekten sorabilsek kendimize, yada bir birimize... Cevabını duyamayacağımız kesin, ama göreceğimiz muhakkak!

 İşte cevap; ' Düşmanımın düşmanı dostumdur!' ittifakıyla ahtapot misali tüm düşmanların elleri ve kollarının uzantısıyla hedefin 2023 anlaşmasının bozulması içindir oynanan tüm bu oyunlar... Burada yazıma nokta koyarken siz değerli okurlarımı Prof. Dr. Yusuf HALAÇOĞLU'NUN herkesin bilmesi gereken bu muhteşem yazısıyla baş başa bırakıyorum.

Hadi bakalım Yusuf HALAÇOĞLU'NUN kalemiyle iyi yolculuklar. Dilek EJDER

PKK 35 bin kişinin kanını ellerinde taşıyan PKK lideri Artin Agopyan(APO) ermenidir.
'Parmaksız Zeki' kod adlı Şemdin Sakık, Ermeni'dir. Nenesinin Ermeni olduğunu kendisi açıklamıştır.
Bölücü Kürt partisi milletvekili Sırrı Sakık Ermeni'dir.
Bölücü Kürt partisi sözde 'eş başkanı' Emine Ayna, katıksız bir Ermeni'dir.


PKK'nin önderlik ettiği, şimdi pek adı duyulmayan 'sürgünde Kürdistan hükümeti' delegesi, 1959-Silvan doğumlu Semra Bakır, Ermeni'dir. Semra'nın kardeşi Orhan Bakır'ın asıl adı Armenak'tır. Ermeni terör örgütü TİKKO mensubu idi, Örgütün merkez komitesine kadar yükselen Orhan Bakır, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülmüştür.

1977-Silvan doğumlu Bülent Bakır Ermeni'dir.
'Sürgündeki hükümet' delegesi Meryem Tabaş Ermeni'dir. Dedesi Hokar, nenesi Haykanuş'tur.
'Zazan Bertin' kod adlı 1980-Silvan doğumlu Ruşen TapancıErmeni'dir. Dedesinin adı Ohannis'tir. 'Mavi Çarşı'nın yakılması eylemine katılmıştır.
1975 doğumlu Yusuf Cihangir Ermeni'dir. Dedesinin adı Vartan'dır.
1965-Karakaçan doğumlu Adnan Dizin Ermeni'dir. Dedesinin adı Kirkor'dur.
1970-Siirt doğumlu Nihat Türksoy, hiç de TÜRK soylu değildir, Ermeni'dir. Dedesinin adı Serkis, nenesinin adı Zerdo'dur.
1977-Bozova doğumlu Mehmet Güzel Ermeni'dir. Dedesinin adı Mıgırdıç, nenesinin adı İlsevik'tir.
'Cihan' kod adlı, 1974-Pertek doğumlu Akif YadigâroğullarıErmeni'dir. Büyük dedesi Apkar, nenesi Maryam'dır.
1973-Ömerli doğumlu Metin Gümüş Ermeni'dir. Büyük dedesi Artin, ninesi Dihram'dır.
1948-Palu doğumlu Zülküf Demirtaş Ermeni'dir. Bu Hıristiyan herif, 'HADEP İmamlar Birliği' üyesi olmuştur!..
1978-Silvan doğumlu Sidar Şimşek Ermeni'dir. DEHAP ilçe teşkilatında görev yapmıştır. Büyük dedesi Bedros, nenesi Luşin'dir.
1977-Diyarbakır doğumlu Mehmet Sami Geniş Ermeni'dir.
Uyuşturucu madde kaçakçısıdır. Yakalanıp, 11.12.2002 tarihinde İstanbul; 6.DGM mahkemesinde CK/405 ve CK/403: Uyuşturucu madde ticaretinden yargılanarak 6 yıl 8 ay ağır hapis cezasına çarptırılmıştır. Büyük dedesi Serkis, nenesi Şuşi'dir.
1975-Afşin doğumlu Özgür Erbil Ermeni'dir. Sahte belgeler ile yurtdışına çıkmıştır. Almanya'da, uyuşturucu taciridir. Büyük dedesi Akup (agop), nenesi Lüsye'dir.
1977-Silvan doğumlu Orhan Olsen Ermeni'dir. Büyük dedesinin adı İliyo, nenesinin adı Mari'dir. Sahte çürük raporu alarak askere gitmemiştir.
1968-Muş doğumlu Kutbettin Akşula Ermeni'dir. 1992 yılında Muş ilinde PKK terör örgütüne maddî yönden destek sağlamak amacıyla silah kaçakçılığı yapmaktan tutuklanmıştır Büyük dedesi Vartan, nenesi Zelha'dır. Sahte çürük raporu alarak askere gitmemiştir.
1979-Yurtbeyi doğumlu Barış Başak Ermeni'dir. Büyük nenesinin adı Kotine'dir. DTP kurucu üyesidir.
1953-İdil doğumlu Abdülaziz Özdemir Ermeni'dir. Dedesi Yusuf, ninesi Kazo'dur. 21.2.1991 günkü çatışmada ölü ele geçirilmiştir.
1972-Siverek doğumlu Levent Kayadağ Ermeni'dir. Dedesi Migdat, ninesi Havuş adındadır. 16.10.1993 günü çatışmada ölü ele geçirilmiştir.
1954-Beytüşşebap doğumlu Mehmet Öztunç Ermeni'dir. Dedesinin adı Musa, nenesinin adı Miran'dır. PKK'ye yardım ve yataklıktan tutuklanmış, daha sonra HADEP Antalya İl Kurulu'na seçilmiştir.
1977-Karayazı doğumlu İdris Sefil Ermeni'dir. Terörden hapis yatmış, sonra bir ara Konya HADEP Gençlik Komitesi üyeliği yapmıştır. Sahte çürük raporu alarak askere gitmemiştir. İdris'in akrabası Ersin Sefil de Ermeni'dir. Kuzey Irak'ta çatışmada öldürülmüştür.
1974-Hazro doğumlu Hacı İçer'in hacılıkla hocalıkla alâkası yoktur, Ermeni'dir. Dedesi Ali, nenesi Gule'dir. HADEP Hazro İlçe Yönetim Kurulu üyesi idi. O da sahte çürük raporu alarak askere gitmemiştir.
1973-Yaylayanı doğumlu Dilâver Öncü Ermeni'dir. HADEP Konak Şubesi Yönetim Kurulu üyesi idi. İzmir'de misyonerlik faaliyetinde bulunmuş, kilisede vaaz vererek Hıristiyanlık propagandası yapmıştır.
1965-Firke doğumlu Edip Yıldız Ermeni'dir. Büyük dedesi Gaço, nenesi Rihan'dır. HADEP Parti Meclisi üyesi idi. PKK'li suçluların avukatlığını yapmaktadır. Nevşehir E tipi cezaevinde yatan PKK terör örgütü mensubu Nimet Can'ın avukatlığını yapmıştır.


1964-Benek doğumlu Haşim Benek Ermeni'dir. Büyük dedesinin adı Şiho, nenesinin adı Kitro'dur. 16.03.1985 günü Şırnak ilçesi Dereler Köyü civarında, Eşek Mağaraları mevkiinde güvenlik kuvvetleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada sağ olarak ele geçirilmiş ve Diyarbakır mahkemesinde CK/ 1 68 : yasa dışı silahlı örgüt kurmak veya katılmaktan yargılanmıştır. Hapis yatmış, sonra DEP Antalya-Muratpaşa Belediye Encümeni adayı olmuştur.
1954-Kamberşeyh doğumlu Mahmut Hakkı Eşiyok Ermeni'dir. Büyük dedesinin adı Hokar, nenesinin adı Haykanuş'tur. HADEP İstanbul il teşkilatı sekreterliği yapmıştır.
1959-Urfa doğumlu İzzettin Kalaycı Ermeni'dir. 11.7.1986 tarihinde Diyarbakır 1. As. mahkemesinde CK/168 : Yasadışı silahlı örgüt kurmak veya katılmaktan yargılanmış 8 yıl 8 ay hapis yatmış, sonra Şanlıurfa HADEP il teşkilatında görev almıştır. 23.06. 1 996 tarihinde Ankara'daki HADEP 2. olağan kongresinde Türk bayrağının indirilerek PKK bayrağı asılması olayına karışmıştır.
1948-Kölük doğumlu Mehmet Cantekin Ermeni'dir. Büyük dedesi Bedros, nenesi Meryem'dir. Diyarbakır merkez Kayapınar Belediye başkanlığı yapan Mehmet Cantekin, 1 995 tarihli milletvekili seçimlerinde Diyarbakır HADEP Milletvekili adayı olmuştur. Mehmet Cantekin Kulp Karpuzlu da köy koruyucularını yönlendirerek terör örgütü PKK'ye lojistik destek sağlamaktadır. 2003 yılında PKK'nin 1978′de kurulduğu Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Fis köyünde DEHAP ve Göç-Der yöneticileri ile birlikte ‘barış ağacı' adı altında ağaç dikmek töreni düzenlemiştir. Törende bölücü başı Öcalan'ı övücü sloganlar atılmıştır.
1953-Siirt doğumlu Maruf Altın Ermeni'dir. Büyük dedesi Ohanis, ninesi Pori'dir. Ama babasının dönme adı Hüseyin, anasının dönme adı Nafiye'dir. Böylece pek çok kişinin yaptığı gibi Ermeni olduklarını gizlemişlerdir. DEP İzmir-Konak ilçe teşkilatı üyesi idi. 23 Eylül 1998 tarihinde TCK 1 68 : Yasadışı silahlı örgüt kurmak veya katılmaktan 1 2 yıl 6 ay ağır hapis cezasına mahkûm olmuştur.
1973-Urfa doğumlu Mehmet Sait Yalçın Ermeni'dir. Dedesi Girbuş, ninesi Varti'dir. Ancak babasının dönme adı Mehmet Kerim, anasının dönme adı Mevlude'dir. 1997′deki Bodrum bombalı saldırısının sorumlusudur. Müebbet hapse mahkûm olmuştur.
1975-Hazro doğumlu Zana mazak Yezidî'dir.


Zeki Şaşmaz Yezidî'dir.
1971-Nusaybin doğumlu Abdullah Şaşmaz, kendini hiç de ALLAH'ın kulu saymaz, Yezidî'dir.
1975-Hazro doğumlu Nevzat Tedik Yezidî'dir. Halit-Revzete'den olma Nevzat Tedik'in nenesi Hüsna Tedik Diyarbakır il teşkilatı HADEP üyesi de olan PKK'nin gençlik örgütlenmesi içinde yer alan Nevzat Tedik, 11 Ekim 2001 tarihinde TCK 1 68: Yasa dışı silahlı örgüt kurmak veya katılmaktan 12 yıl 6 ay ağır hapis cezasına çarptırılmıştır.


PKK'nin Avrupa'daki kasası Nuriye Kesbir Yezidî'dir. Aynı zamanda Kongre-Gel PKK'nin cephe örgütü Avrupa Kürt Demokratik Toplum Koordinasyonu (CDK) sözde meclis üyesidir. Eylül 200 1 ‘de Hollanda'ya yasadışı yollardan girmek isterken yakalanmıştır.
1980-Midyat doğumlu Şevkiye Atalan Yezidî'dir.
1966-Midyat doğumlu Fahrettin Şahin Yezidî'dir.
Adana'da yakalanan PKK'li canlı bomba Hatice Arat Yezidî'dir. Dedesi Hasso, nenesi Meryem de Yezidî'dir.
1955-Beşin doğumlu Osman Ergin Yezidî'dir. DTP Merkez Yönetim Kurulu üyesidir.
Batılıların aleyhimize kullanmak için sözüm ona 'Türkler' arasından seçtirdiği, Avrupa Parlamentosu üyesi Feleknaz Uca, Yezidî'dir.
Feleknaz'ın babası Abdullah Uca, 'Yezidî Kürdistan Birliği' başkanıdır, Elbette o da Yezidî'dir. Televizyonlarda boy gösteren Metin Uca nedir, size kalmış... Çünkü bu bölücü-militanların yumuşak uzantısı tüm medya, bürokrasi, parlamento ve hatta asker içindedir.
1971 -Midyat doğumlu Seyithan Alpar Süryânî'dir, yani SEYYİT Peygamber torunu) falan değil, düpedüz Hıristiyan'dır.
1976-Midyat doğumlu Metin Kesenci Süryânî'dir. 'Beth Nehrin' adlı Süryânî ve Asurî örgütünün kurucusudur.
1975-Midyat doğumlu Adnan Kesenci Süryânî'dir.
1983-Nusaybin doğumlu Bilal Yürek Süryânî'dir.
1980-Pervari doğumlu Salih Boğdu Süryânî'dir.
1937-Ceylanpınar doğumlu Şemsi Emen Süryânî'dir. HADEP üyesi idi.
1969-Kurtalan doğumlu İhsan Kaya Süryânî'dir. Romanya'da PKK insan, silah ve uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktayken sahte pasaport ve kimlikle yakalanmıştır. Büyük dedesi Görgis, nenesi Şemuni'dir.
1962-Siirt doğumlu Basri Kaysi Süryânî'dir. Büyük dedesi Görgis, ninesi Şemuni'dir. İHD Siirt Şubesi üyesi, ve DEHAP Siirt il teşkilatı delegesi idi.
1980-Siirt doğumlu Ayhan Kaysi Süryâni'dir. Büyük dedesi Görgis, ninesi Şemuni'dir. Pek çok olaya karışmış, 1997′de teslim olmuştur. İtirafçı olmuş, 1999′da tahliye edilmiştir.1952-Nusaybin doğumlu Mehmet Zeki Kanşiray Süryânî'dir. Büyük dedesi Zeytun, ninesi Meryem'dir. İzmir Köy Hizmetleri soygununa katılmıştır. 16.7.1990 günü Bornova Tarım ve Orman Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü Personeli maaşlarının silah zoruyla gasp edilmesi olayında tutuklanmıştır. Hapis yatmış, sonra HADEP Gaziemir İlçesi Yönetim Kurulu üyesi olmuştur.


1968-Derik doğumlu Fethi Oktay Süryânî'dir. Dedesi Turnas, nenesi Mennuş'tur. 1997′de yakalanmış, müebbet hapse mahkûm olmuştur.
1948-Palu doğumlu Zülküf Demirtaş Ermeni'dir. Büyük dedesi Kinkos, ninesi Nazlı'dır. İkisi de Ermeni idi.
HALA BU ERMENİLERİN PEŞİNDEN GİDEN KÜRTLERE ŞAŞARIM. YUSUF HALAÇOĞLU
   
2016-05-23
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- 17 Ağustos Haarp Tesla ve 15 Temmuz
- Fethullahçı Dilenci Örgütleri (FDÖ) ve..