Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Haziran 2016
Fevzi GÜNENÇ
Fevzi GÜNENÇ kimdir?
1940 yılının şıra zamanında, 1 Eylül Dünya Barış Gününde Gaziantep’te doğmuşum. Öğretmenlik, metin yazarlığı, tiyatro oyunculuğu, gazetecilik, öykücülük yaptım. Sayısı 50’yi aşan sahne için çocuk oyunu, bir o kadar radyo oyunu, çocuk romanları, yüzlerce çocuk öyküsü, çocuk şiirleri yazdım. İlgi alanım çocuk edebiyatı. Ama toplumsal olaylara da duyarsız kalamadığım için sıklıkla köşe yazıları yazıyorum. Erişkinler için yazdığım edebi yapıtlarım da var. Bu bağlamda 1991 yılında Orhan Kemal Öykü Ödülü birinciliğini kazandım. Ödüller aldım bir yığın... Ulusal bir gazeteden Emekli oldum. İki çocuğum var. Ayıp olur öbürlerini saymazsam: kendileri için yazdıklarım da çocuklarım değil mi? Dünyanın dört bir bucağındaki sarı, kara, beyaz, kızıl derili olan kimileri kurşunlardan, bombalardan, kimileri açlıktan, susuzluktan, ilaçsızlıktan ölen düşlerinde bile gülemeyen, daha yaşamanın ne olduğunu anlamadan, ölen çocuklar öldüklerini bile bilemeyen çocuklar benim çocuklarım değil mi?
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Başbakan Yardımcısı Nasıl Olunur?
Başbakan Yardımcısı mı olmak istiyorsunuz? Çok kolay... Önce bir parti kuracaksınız. Kuracağın partinin AK PARTİ'yi anımsatan bir logosu olacak. Örneğin HAK partı Ya da VAK VAK PARTİ diyebilirsiniz.

Bu iş için az para harcanmaz, biliyorum ama kazın geleceği yerden tavuk esirgeniri mi? Oğullar 17 yaşında deniz filosu sahibi olabiliyor da sen kazık kadar adam  olmuşsun, kendin de bir uçak filosu sahibi olamaz mısın yani?

Enayi değil ya Lider bey, senin binde 1 oy bile almayacağını bilmiyor mu? Biliyor bilmsine de, sinek pis değil, mide bulandırır. Bu nedenle seni çağırır. Seninle pazarlığa oturur.

Sen arkadaşlarını yüzüstü bırkıp VAKVAK PARTİ'den ayrılırken. Başbakan yardımcısı oluverirsin. Artık gerisi senin ferasetine kalmış.

Dün sövüp saydığın adamı etekler durursun artık. Dün 'AKP'den bakan olacağıma, MSP'de çaycı olurum diyerek Erbakan Hocanın elini öperken, bugün tam tersini yaparsın.

'MSP de neymiş. Erbakan da mevlasına kavuştu zaten. Gün Tayip beyin günüdür,' diyerek 'MSP'de başkan olacağıma, AKP'de çaycı olurum diyerek uzun adamı eteklersin bu kez.

E, dünya iş bilenlerin dünyası. Çalışmayacaksın, çalışıyor görüneceksin.

Tarlanı yağmur nereye yağıyorsa oraya kaldıracaksın.

Şimdi anladınız ya, ne kadar başbakan yardımcısı olmak. Haydi, göreyim sizi. Sıvayın kollarınızı.

Bu memleketin daha 'devletin malı deniz, yemeyen domuz olacağınıza 'gerektiğinde kullanılmak üzere stokta bekletilen daha onlarca başbakan yardımcılığı var.

Bunlardan biri de neden siz olmayasınız?   
2016-06-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları