Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2016
Kerim BAYDAK
Kerim BAYDAK kimdir?
Kerim BAYDAK 01.01.1961 ADIYAMAN doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakultesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Adıyaman’da Yenigün gazetesi ve akabinde, Güne Bakış, şu anda da Adıyaman da Yeniyol adlı gazetede günlük olmak üzere çeşitli internet sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve şiirleri yayınlanmaktadır. Kerim BAYDAK’ın yayınlanmış eserleri: 1 - OTUZA KADAR – Roman - 2004 - Avcı Ofset ve Matbaacılık 2 - ENTERESAN KÖYÜN ENTERESAN HİKÂYELERİ – Hikâye - 2006 - Gündüz Yayınları (Sabit İNCE ödülleri 2008 Hikâye dalında 1. Mansiyon ) 3 - AĞLAMA GÜLÜM – Şiir - 2007 - Gündüz yayınları 4 - ACIYIN BANA - Şiir – 2011 - Enzim Ajans 5 - ASLAN HÜSAYİN – Biyografi – 2012 - İz Ajans Yayıncılık 6 – Gecenin İçinden Güneşin Doğuşu ( Nemrut Dağı)-Şiir- 2012- Adıyaman Belediyesi Kültür Yayınları
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Şu anda yerin altı da, üstü de fakir
Dünya var olduğundan bu yana, ya birilerinin başına belâlar açmak için ya da bizim başımıza belâlar açmak için uğraşılmıştır.  Kimi zaman alenî, kimi zaman gizli ve derinden...
Plânlar, yapılmış, senaryolar üretilmiş, komplo teorileri düzenlenmiş, Hep tedirgin etmiş/edilmişiz, hep korku ve panik içerisinde bir ömür sürmüşüz. Bazıları ahmakça, arsızca, hayâsızca, pervasızca, büyük bir pişkinlikle başımıza ahkâm kesmişler.
Ağzı olan, gücü, kuvveti olan, genişleme politikaları için, sürekli etrafını rahatsız ve huzursuz etmiş, işgal etmiştir. Ancak tüm bunların bertaraf edecek, tuzaklarını boyunlarına geçirecek, komplo teorilerine ve senaryolarını boşa çıkaracak, güçlerin üzeninde de bir güç vardır. Zamanı geldiğinde her şeyin hesabı sorulacaktır.

***

Öyle bir yerdeyiz ki, yer altı zengin, yer üstü fakir. Düşmanlar bunun farkındadır, yer üstünü yakar yıkarlar. Yer altında ki her ekonomik zerre için, insana birer kurşun sıkarlar. Ya da sözde özgürlük adına, ağzına birer parmak bal sürerler. Sonra ardından acı biber sürer, ağzına çaput tıkarlar. Uyan ey insanoğlu, tuzağın, olayın, olanların farkına var. Farkına var, silkin ve kendine gel, ki insan olduğunun farkına varasın.

***

Bediüzzaman Said Nursî Hz.leri; 'Bâtılı tasvir, sâfi zihinleri idlâl eder, dalâlete götürür' diyor. Yani, yanlış olan bir şeyin acık seçik anlatılması, saf beyinleri yoldan çıkarır. Özellikle çocuklarımıza müspet hareketler, haller, bâtıl tasvir edilmeden anlatılmalıdır. Aksi takdirde öyle bir yaralamaya sebep olmuş oluruz ki, bir daha istesek de iyileştiremeyiz. Gerçekten bâtılı tasvir etmekle, kalpte ve ruhta menfi izlerin oluşmasına sebep oluruz. Toplumu ayakta tutan, pekiştiren hiçbir kuvvet, din kadar kuvvetli değildir.

***

Bugün kırsalın dışında, Belediyelerin, İski, Aski, Maski Mobil GSM telefon kullananlar ( 40-50 belki de 74 milyon) Tedaş, Gedaş, Bedaş gibi elektrik dağıtım şirketleri Türksat, Digitürk, D-smart, Tivibu Bankalar Oteller, Tatil köyleri Kaplıcalar, Misafirhaneler, Yurtlar SGK'lılar, Emekliler, Dul ve yetimler Uçak şirketleri, Ciddi otobüs firmaları, Trenler, Kargo şirketleri, E-ticaret firmaları, Online alışveriş siteleri gibi yerlerde, kimlik bilgileri vardır ve depolanmıştır. Aslında pek de gizli olmayan bu bilgiler, kötü niyetlilerce kötü emeller için kullanılabileceğini düşünmek, insanı hem üzüyor, hem düşündürüyor, hem de korkutuyor. Hele günümüz teknoloji dünyasında, hackerler gibi bilgisayar kurtları cirit atarken, gel de endişelenme. Herkesin bilgileri bir yerlerde, birilerinin elinde yani!


  Kerim BAYDAK

  [email protected]     
2016-06-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları