Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Eylül 2016
İlhan NEZOR
İlhan NEZOR kimdir?
1968 Trabzon doğumlu.Eğitimci bir ailenin çocuğu olması hasebiyle güzel Anadolu'nun muhtelif yerlerinde bulunma ve farklı kültürlerden istifade etme imkanı buldu.Lise yıllarından itibaren çeşitli yerel ve ulusal gazetelerde şiir,makale ve araştırmaları yayınlanmış olup an itibarı ile,Teknokule-En Politik- Epruli -Manşetto ve Bendeyazarım.com'da günlük makaleleri yayınlanmaktadır.İnşaat teknikeri ,evli ve iki erkek çocuk babası...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Sözde 'Soykırım Yasası' Dersim'in İntikamı -3
 

YESILLER PARTISI ES BASKANI CEM OZDEMIR ILE GORUSME

Sözde 'Soykırım Yasası' Dersim'in İntikamıdır -3

Türkiye
‘nin kendi evlatları tarafından nasıl boğulmak istendiğine dair yaşanan olaylar silsilesini aktarmaya devam ediyoruz...

Alman Parlamentosunda yakasında Ermeni rozeti ile kürsüye çıkan ve sözde Ermeni yalanlarına meşru zemin hazırlayan Cem Özdemir ile Kılıçtaroğlu‘nun bir çok defalar hem Türkiye‘de hem de Almanya‘da bir araya geldiklerine şahit oluyoruz.

Cem Özdemir, daha önce tasarıyla ilgili verdiği röportajda 'İnanıyorum ki bu karara Ankara çok kızacak. Ancak Federal Meclis Erdoğan gibi despot birine boyun eğmeyecek. Alman Dışişleri Bakanlığı'nın Ermeni soykırımına ilişkin dokümanları net ve açıktır. Alman parlamentosunun Ermeni soykırımını tanımasından sonra Türkiye'nin inkar etmesi zor olacak. Ne kadar zor olursa olsun, ancak kendi tarihimizle yüzleştiğimiz takdirde, anlaşmazlıklarda güvenilir bir biçimde arabuluculuk yapabilir; dini ve etnik azınlıkların korunmasına sahip çıkabiliriz' ifadelerini kullanmıştı..

Şimdi de adım adım bu sürece nasıl gelindiğine bakalım...

Kılıçtaroğlu 'Türklük'ten nefret ediyorum,Hırıstıyan kimliğimle gurur duyuyorum' diyen yardımcısı Selin Sayek Böke‘yi ve 'İran'la Türkiye şavaşırsa ben İran saflarında yer alırım ' diyen Eren Erdem‘i ve'Odasındaki Atatürk fotoğrafını indiren miletvekili' olarak anılanZeynep Altıok‘u da yanına alarak 30 Ocak 2016'da kankaları ile buluşmak içinAlmanya‘ya gitti.Her nedense Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir ve arkadaşları ile basına kapalı bir toplantı yaptı.

Basının sıkıştırması üzerine Özdemir açıklama yapmak zorunda kaldı ve 'Karşılıklı işbirliği yapmaya karar verdik. HDP için son seçimde katılım çağrısı yaptık. Bundan sonra daha sık görüşüp, ortak çalışmalar yapacağız' dedi.

Haydaaa...!  Hadi bakalım buyurun buradan yakın der bazen milletimiz...

HDP için son seçimlerde oy çağrısı..!

Yaklaşık 8 ay önce 1 Kasım seçimleri öncesinde HDP'ye alenen oy istemiş, PKKbayraklarıyla süslenen salonda yaptığı uzun konuşmada Türkiye düşmanlığını zirveye taşımış, Ermeni isimlerinin Türkiye‘deki her bölgeye verilmesi gerektiğini savunmuştu.Çılgın porojelerin önünde ancak HDP‘nin durabileceğini dile getirmişti.
Ve neticede yapılan bu lobi faaliyetleri,CHP ‘nin desteği ile bir şekle büründü.CHP‘nin Köln örgütü 8 Nisan'da Berlin'de Cem Özdemir'e bir ödül verdi.Bu ödül 2016 Şubat ayında ilk kez Alman Meclisi‘ne, soykırımın tanınması önergesi veren Cem Özdemir‘i  2 Haziran'da Alman Meclisinde oylanan buyüz kızartıcı karara kadar götürdü.

Bu apaçık bir teşekkürdü...

Bu arada kısa aralıklarla yoğun mesai devam etti.Kılıçdaroğlu ve malum arkadaşları 11-13 Mayıs tarihleri arasında yine Almanya'daydı; Cem Özdemirve Cloida Roth‘la buluştular.

CHP'de 18 yıl Genel Başkanlık yapmış Deniz Baykal‘ın kısa bir süre önce basına yaptığı ve twetter‘dan da paylaştığı 'CHP yavaş yavaş HDP çizgisine doğru savrulmaktadır' açıklaması da bu ziyaretler bağlamında önem kazanmaktadır.

Bütün bunlar yaşanırken milli hisleri ağır basan CHP'liler yok mu?

Var tabiki...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz,Almanya parlamentosunda kabul edilen Ermeni soykırımı kararı hakkında 'Almanya Federal Meclisi'nin bugün yapmış olduğu oylamada, 1915 olaylarını ‘Soykırım' olarak niteleyen karar tasarısını kabul etmesinden derin üzüntü duyuyor ve bunu şiddetle kınıyoruz. Karar; bizim açımızdan hükümsüz ve geçersizdir.Cem Özdemir'in çelişkisi de dikkat çekicidir. Sanıyorum, bunu Merkel'in Erdoğan ile yakınlaşmasına tepki için Federal Meclise getirdiler. Erdoğan'a kızabilirsiniz, eleştirebilirsiniz ama bu Türkiye Cumhuriyeti'ni, tüm halkı suçlamayla karşı karşıya bırakmanız için geçerli mazeret olamaz.' açıklamasında bulunuyordu.

Sadece bunlar mı?

Peki Çankaya Belediyesi‘nin Ermeni seviciliğine ne demeli?

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi‘nde Ermeni Soykırımı'nı konu alan bir sergi açıldı. Ermeni fotoğrafçı kardeşler Tsolag Dildilian ileAram Dildilian‘ın hazırladığı sergide, ailelerinin ve Osmanlı İmparatorluğuile Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşan Anadolu Ermenilerinin yaşantıları gözler önünde serildi. Ermeni Soykırımı ve tehcirini anlatan serginin açılışı , 4 Kasım‘da, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Konya CHP Milletvekili Atilla Kart, akademisyen Prof. Dr. Baskın Oran birlikte yaptılar.

Peki bütün bunlar ne anlama geliyor...?

Tarih tarih ,belge belge anlattığımız bu olayların ceberrut rejim dönemindeDersim‘de yapılanlarla bir ilgisi olabilir mi?

Son bölümde bu konuyu ele alacağız,yine şok belgeleriyle...

Ah zavallı CHP tabanı.Bizim kadar parti çalışmalarını takip etmiyorsunuz. Birazcık neler olup bittiği yönünde kafa yorsalar bu günlere gelir miydik?
(Devem edecek...)

İlhan NEZOR   
2016-06-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları