Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 05 Temmuz 2016
Mustafa KOCA
Mustafa KOCA kimdir?
1955 Yılında Mersin, Musalı Köyü'nde doğdum. ODTÜ Kimya Mühendisliği Fakültesinden mezunum. Tarımda ve Gıdada kullanılan Kansere neden olan Kimyasallara şiddetle karşıyım... Çocuklarda Zihinsel Gelişimin yapılandırılmasını anlatan KELEBEK TERBİYECİSİ ve tarım uygulamaları ile kanser arasındaki ilişkiyi anlatan TOPRAĞIN ÖLÜM ÇIĞLIĞI isimli yayınlanmış iki tane kitabım var... Yerel Gazetelerde KANSERLE ilgili çok sayıda makalem yayınlandı...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Ezberler Bozulsun Artık
KİLO SORUNU OLAN ARKADAŞLAR
EZBERLERİ BOZAN BU AÇIKLAMAYA DİKKAT!
 

 
En son paylaştığım yazıda ülkemizde kullanılan antibiyotiklerin %75'inin hayvanların metabolizmasını kesintiye uğratarak kilo almalarını sağlamak amacıyla hayvan besisi sektöründe kullanıldığını anlatmıştım. İnsan sağlığı için kullanılma oranı %25 gibi görünse de gerçek böyle değil. Bugün insanların çoğunun obez olmasının nedeni tükettiğimiz besinler içerisinde metabolizmayı kesintiye uğratacak koruyucu kimyasalların bulunmasıdır. Sodyum Benzoat, Monosodyum Glukomat, aspartam, E kodlu ürünler için ANTİBİYOTİK denilmese de besinleri korumada kullanılan tüm kimyasallar ANTİBİYOTİKTİR.

  Kilo sorunu olan arkadaşların diyetisyenlere gitmesine hiçbir anlam veremiyorum. Çünkü diyet yapmak, ya da bağırsaklarımızdaki bakterilerin bir kısmını beslemek aç kalan bakterilerin diğer bakterilere ya da vücuda saldırmasına neden olur. Bir ya da birkaç bakteri türünü beslemek o bakterileri baskın hale getirir, metabolizmaya uzanan değişim zincirinin kırılmasına neden olur. Sindirim işlevini kesintiye uğratır.

   Mide küçültmek başlı başına bir sorundur.

  70 derece C sıcaklıkta bütün besinler yapısal bozulmaya uğrar, size yalnızca mineral ve enerji desteği sağlayabilir. Vitamin ve enzim desteği sağlayamaz. Halbuki metabolizma faaliyetlerinin tamamlanması için insan vücudunda bulunması gereken enzim sayısı 3.200 civarında olması gerekirken, bu sayı kentsel alanlarda yaşayanlarda 600 kadardır.

  Bağırsak florasının bozulması durumunda metabolizma faaliyetleri kesintiye uğradığı için kilo sorunu olanların sayısı hızla artmaktadır. Bu sorundan kurtulmak için aşağıda işaret ettiğim noktalara uymanızı öneriyorum.

  Bilmelisiniz ki, DİYET YAPMAK İNTİHARDIR!

1.  Raf ömrü uzatılmış ürünlerden uzak durulmalıdır.

2.  Konsantre edilmiş şeker ve şekerli ürünlerden uzak durulmalıdır.

3.  Beyaz ekmekten uzak durmalısınız. Una katılan katkı maddeleri metabolizmaya zarar vermektedir.

4.  Yemek yeme süreniz en az 20 dakika olmalıdır. (Mide doyduğunu 5 dakika geç bildirir)

5.  Endüstriyel et ürünlerinden (market tavuklarından ve yumurtalarından) uzak durulmalıdır.

6.  Özellikle çiğ tüketilen besinlerin çeşidinin arttırılması gerekir.

7.  Salatalarınızı bir süre ağzı açık olarak dinlendirmelisiniz ki, salataya kullandığınız besinler probiyotiklenebilsin.

8.  Meyvelerinizi doğrayıp dinlendirmelisiniz. Atmosferde bulunan o meyveye ait probiyotikler meyve dilimleri üzerinde birikebilecek zamanı bulabilsinler.

9.  Meyvelerin kısmen çürümeye başlamasına izin vermelisiniz. Üzerinde küf oluşmuş kısımları temizleyip tüketmelisiniz. Küflü bölümün altında o meyveye ait probiyotiklerin oluştuğunun farkına varın.

10.  Besinleri bütün olarak tüketmeye çalışın.

11.  Evde yaptığınız sirke turşu gibi fermente gıdalarda bar tozu asla kullanmayın. Turşu, sirke gibi ürünlerin üzerinde oluşmuş bakterileri günde bir çay kaşığı kadar tüketin.

12.  Sera ürünlerinden uzak durun.

13.  Üzerinde ilaç kalıntısı bulunan meyve ve sebzelerden uzak durun

14.  Doğal, organik ürünler tüketin.

15.  Hiçbir şeye kaygılanmayın.

16.  Beyninizi kilo vermeye hazırlayın

17.  SİMBİYOTİK için.

Değerli arkadaşlar, bunların hepsinden önemlisi size önerilen şeyleri lütfen sorgulayın. Doğru beslenme ‘' Bundan yüz yıl önce, bin yıl önce atalarımız nasıl beslenirlerdi?'' sorusuna bulacağınız cevaptır. Size önerilen her hangi bir ürün için soracağınız soru ise ‘' İnsanlığın var oluşundan bu yana bu ürün doğal olarak tüketilmiş midir?''

Daha da önemlisi size çay öneren insanların fikirlerine asla itibar etmeyin; çünkü 70 derece Santigrat sıcaklığa ulaşan bir besin maddesi yapısal bozulmaya uğrar, sizin metabolizmanıza destek olması beklenen enzimler ve vitaminler yok olur...

Bence yazıda belirtilen her kelimeyi, her cümleyi sorgulamalısınız...

Saygılarımla...  
   
2016-06-12
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kilo almamızın nedeni nedir?
- Bakterilerle iletişim kurabilen organımız
- Sağlığınız için bir kez okuyun...