Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Haziran 2016
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Liseler Üzerinden Yeni Bir Gezi Kalkışması
Son günlerde lise öğrencileri üzerinden tehlikeli oyunlar oynanıyor!

İlk protestoyu geçtiğimiz günlerde İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri başlatmıştı. Öğrenciler, okul müdürlerine sırtlarını dönerek eylem yaparken, ardından Galatasaray Lisesi öğrencileri de 'Acil yeni müdür aranıyor' başlığıyla çıkardıkları afişte, 'Öğrencinin çamaşır makinesini, piyanosunu çalıp evine almayacak, hiçbir padişaha kölelik yapmamış, Tevfik Fikret'in makamına yakışan müdür' aradıklarını açıklamışlardı.

Daha sonra eylemlere Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Burak Bora Anadolu Lisesi, Vefa Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi, Notre Dame de Sion Lisesi de katıldı. İstanbul'da başlayan eylemler, Ankara Gazi Anadolu Lisesi ve İzmir Çiğli Fen Lisesi'yle birlikte şehir dışına taşındı.

Son olarak Türkiye Liseliler Birliği'nin ‘Liselerde Gericiliğe Geçit Vermeyeceğiz' başlığıyla imzaya açtığı bildiriye aralarında Fatma Talip Kahraman Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Keçiborlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin de bulunduğu  365 lise imza attı.

Liseliler şöyle bir bildiri yayımladı:

İstanbul Erkek Lisesi: Karayeller başına indirmeden çatını; artık ses ol, ışık ol, yumruk ol!

Robert Koleji: 'Gün, mücadele günüdür.'

Galatasaray Lisesi: Tercihen 120 IQ seviyesinde, akli dengesi yerinde müdür aranıyor

B.A.L: Gelin padişah yalakalarına hep birlikte sırtımızı dönelim

Vefa Lisesi: Hep beraber karanlığa sırtımızı dönmeye hazırız

Kadıköy Anadolu Lisesi: Işığa koşacağız

'Yandaşlara arkasını dönenlerle, yarımada yokuşunda geçmişi özleyenlerle, Fikret'in mirasını koruyanlarla beraber bu kara mürekkebi dağıtmak için ışığa koşacağız' 

Türkiye Liseliler Birliği: Gelecek geleceği inşa edecek

Türkiye'de gericiliğin özlemleri var. Atatürksüz, laik olmayan, çağdışı bir cumhuriyet ve gerici bir eğitim sistemi... Yıllardır kendi gençliğini yaratmak isteyen, mevcut eğitim kurumlarını da bu amaca göre şekillendirmek isteyen bir iktidar var.

Gençlik Kara Kuvvetleri Ezecek Demir Pençedir

Siperdeki Liselilerin Talepleri

En acil ihtiyaçları mescitler değil, laboratuvarlardır. Sınav sisteminin; arkadaşlarının başarısızlığından mutluluk duyan sınav merkezli değil, geleceğe yön veren eğitim merkezli olmasıdır. Yol göstericilerin, gerici uygulamalar yerine bilim olmasıdır. İşte bu talepler liselileri ayağa kaldırmıştır.

Gelecek Biziz

Liseliler, Abdülhamid'in baskıcı rejimine karşı hürriyet mücadelesi veren Jön Türklerin mevziisindedir. Baskılara karşı, liselerin özgürleşmesi için en öndedirler.

'Okulumuzda ve Ülkemizde Akp'ye oy/yer yok.'

Bu ifadeler, bildik ve daha önce görülen filmlerin devamı! Gizli bir el, şimdi de gençleri oyunlarına alet etmek, gençlerin geleceklerini çalmak istiyor! İfadelerde açıkça; devlete, millete, ülke bütünlüğüne, kardeşliğe, barışa saldırı ve isyan var! 

Daha önceleri yapılmak istenen, ama tutmayan; meydanlara inip; 'dağ Başını duman almış' marşını söyleyerek, ellerine Atatürklü Türk bayraklarını alarak; 'Türkiye laiktir, laik kalacak' diyen, okullarda ayırım yaparak, dindar ve başarılı öğrencileri toplumdan tart etme çalışmaları yapan, başarılı olduğu halde, başı örtülü olduğu için başarı belgesini vermeyen okul yönetimleri ve yetkililer, Gezi kalkışması, 17-25 aralık isyanı!...

Neden bu isyan? Niçin son zamanlarda isyanın dozu kaçtı? İsyana yurt dışından güçler destek veriyor; ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İsrail, Siyonizm, Masonlar... amaç belli; ülkeyi zayıflatmak, ilerlemesini durdurmak, dünyada söz sahibi olmasının önüne geçmek! Özellikle İngiltere'nin rahatsızlığını iyi anlayın! Türkiye büyüyor, Türkiye gelişiyor, 'hasta adam' dedikleri Osmanlı ruhu şaha kalkıyor! Bunlar, doğum sancıları! 

 


   
2016-06-21
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları