Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 09 Eylül 2016
Kerim BAYDAK
Kerim BAYDAK kimdir?
Kerim BAYDAK 01.01.1961 ADIYAMAN doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakultesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Adıyaman’da Yenigün gazetesi ve akabinde, Güne Bakış, şu anda da Adıyaman da Yeniyol adlı gazetede günlük olmak üzere çeşitli internet sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve şiirleri yayınlanmaktadır. Kerim BAYDAK’ın yayınlanmış eserleri: 1 - OTUZA KADAR – Roman - 2004 - Avcı Ofset ve Matbaacılık 2 - ENTERESAN KÖYÜN ENTERESAN HİKÂYELERİ – Hikâye - 2006 - Gündüz Yayınları (Sabit İNCE ödülleri 2008 Hikâye dalında 1. Mansiyon ) 3 - AĞLAMA GÜLÜM – Şiir - 2007 - Gündüz yayınları 4 - ACIYIN BANA - Şiir – 2011 - Enzim Ajans 5 - ASLAN HÜSAYİN – Biyografi – 2012 - İz Ajans Yayıncılık 6 – Gecenin İçinden Güneşin Doğuşu ( Nemrut Dağı)-Şiir- 2012- Adıyaman Belediyesi Kültür Yayınları
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Söyleyin, biz de bilelim!
Kendini bir halt sanan zat-ı muhteremler, insanlara tepeden bakmaya, sahip olduklarıyla insanlara hükmetmeye, tahakküm kurmaya çalışanlar, günü gelip ( hiç bir şey ebedi devam etmez) ayaklar altına düştüklerinde; kudurmuş gibi, ağızları salya sümük akıtmaya ve feveran etmeye başlıyorlar. 

Eeee artık baştan hesabını yapacaktınız, yoksa böyle rezil-rüsva olursunuz işte!  Hiç mi sizden öncekilerden ders almıyorsunuz?

***
Geldin, vardın, Öldün, yoktun, Arada var mıydın? Yaşadın mı sandın? Peki, nedir bu egon, gururun, nefsin..? Söyle, biz de bilelim!

***
Ramazan denince,  oruç, iftar, sahur, o tamam. İftar öncesi bütün hazırlıklar tamam... Ah bir de namaz, teravih olsa...
Sonra, işte esas mesele ve dananın kuyruğu orada kopuyor.
Çünkü Ramazan demek, eğlence demek sanki!.. Eğlence adı altında, her yerde acayip programlar...
Bilmem hangi sanatçılardan konserler...
Hangi gruptan çalgılı ilahiler, Allah lafzıyla kendinden geçmeler... Davul, orkestra, eşliğinde rahmani ve uhrevi, tasavvufi Allah'ın adını anmalar...
Oruç tutanlar da, namaz yok, teravih yok, dua yok, zikir yok, (görüyoruz, şahit oluyoruz) bu nasıl bir Ramazandır. Ramazanın ruhuna ne kadar uymuşsa artık, ondan sonra da hop herkes bayram ediyor. Anlaşılması zor oluyor, Ramazan-ı Şerif ibadet ayı mı, yoksa eğlence ayı mı?

***
Sahi ne oldu, o da senin gibi kuldu! Sordun mu ki hiç, nasıl felâh, huzur buldu?
***
Çok zenginmişsin, bana ne! Çok fakirmişim, sana ne! Ben halimden memnunsam... Ne olduğumdan, ona ne!

***
Hiç, uğradığı haksızlıktan sonra, başına örülen onca çoraptan sonra, kurulan sayısız tuzaktan sonra, sabreden birinin, o sabırdan sonra, nasıl konuştuğunu ve söylemlerine şahit oldunuz mu?
Hiç düşündünüz mü, söylediklerinin ne kadar ağır, öldürücü darbeli olduğunu? Hiç düşündünüz mü, yapanı, söyleyeni ne kadar yerin dibine soktuğunu? Hiç düşündünüz mü, nasıl mengenenin dişlileri arasında nasıl sıktığını?

***
Allah'a (CC)  iyi bir kul,   Allah'ın Resulü Hz. Muhammed'e (SAV) iyi bir ümmet, Kuran'ı Kerim'e iyi bir şakirt, Ailesine iyi bir evlat, olmaktan başka, daha özel ve güzel ne olabilir ki?

***
Hiç düşündün mü?.. Kalbi, yüreği olan, Vicdanı, merhameti olan, Gülen yüzü, sözde özü olan, Düşenleri kaldıran, Sofrasına yoksulu alan, Miskinleri kalkındıran, Öteden de ötesi olan, Kimdir sence?.. Söyleyebilir misin?  

Kerim BAYDAK

[email protected]  

   
2016-06-24
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Konuşandan Değil, Susandan Korkmak Gerek
- Erkek Adam Sözünde Durur, Sözünü Yemez!
- Vicdanlar Kanıyor
- Olmadı, Olmazdı, Olamazdı
- Buruşuk bir fotoğrafım
- Sen İyi, Ben İyi, Peki Kötü Olan Kim?
- ''Somali'de de çiçekler açar”...