Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 23 Ağustos 2016
Mustafa İSPİROĞLU
Mustafa İSPİROĞLU kimdir?
Tekirdağ Myo Muhasebe bölümü mezunu. Serbest meslek sahibi. Evli ve 3 çocuk babası. Ülküsü ve ideali Hukuk'un Üstünlüğü.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Menderes'in Ruhu Kovalıyor
 Dirimden korkmayacaktınız. Ama şimdi milletle el ele vererek Adnan Menderes'in ölüsü ebediyete kadar sizi takip edecek ve bir gün sizi silip süpürecektir. Ama buna rağmen MERHAMETİM sizlerle beraberdir.' 
Rahmetli Menderes ölmeden önce bu sözleri söyledi ve ebedi aleme göçtü.
''EY RUH GELDİYSEN SES ÇIKAR'' sözüne gerek kalmadan mazlumların ruhunu temsilen ADNAN MENDERESİN ruhu kovalamaya devam ediyor. 
Bu gibi durumlarda mücadele etmenin dayanılmaz zorluğunu günümüzde en çok yaşayan CHP ve yandaşları artık ruh çağırmadan vazgeçtikleri gibi bir zamanlar dalga geçtikleri üfürükçülerden medet ummaya başlayacaklar herhalde.
Zira ne yapsalar olmuyor iktidarı verdikleri AK PARTİ bir türlü iktidar treninden inmek istemiyor. Her türlü oyun oynansada 28 şubat  27 nisan bildirisi AK PARTİYİ kapatma davası vb. hiçbirşey işe yaramadı. Dış destekle ve içeriden ihanetle yaptırtılan gezi olayları ve PKK nın barış sürecini bozarak HDP eş başkanının ifadesiyle '' pkk sizi tükürükle boğar'' temenniside işe yaramadı. Acizane benim size tavsiyem patogonyada çok bilgili bir üfürükçü varmış bir de onu deneyin.
Zira artık yalancının mumu yatsıya kadar bile yanmıyor.
Artık batının devşirdiği basın görsel ve yazılı olmak üzre %90 değil, % 50 lerde buda yetersiz kalmasına neden oluyor. Çünkü eşit şartlarda mücadeleye alışamamış kartelleşmeden beslenen yapıları kendin yaz, kendin oyna parodilerine izin vermiyor.
''HEY GİDİ GÜNLER '' diye başlayan maziyi anma seminerlerini bir zamanlar duayen diye tanımlanan isimleri yıllanmış şarapları eşliğinde tekrarlayıp duruyor. Bazan bu duayenlerin yalakalarıda hade şu tayyibi indirelim diye bir hayale kapılsada aynı cevapla karşılaşıyor....''geçme namık kemal köprüsünden...........'' sözleriyle başlayan.
Muhalefetin anlayamadığı önce devlet değil önce insan alayışı olmalıydı, diğer ifadeyle ''insanı yaşatki devlet yaşasın'' fikri olmalıydı.
Anlamak da zorlandığınızı hissettiğim elitist özentilerine küçük bir misal; çocuk evinin bahçesinde top oynarken işten gelen yorgun babasına oyun
 oynamak istediğini söyler babası ise bir an önce uzanmak istediğinden çocuğuna olumsuz cevap verir. Lakin çocuk ısrar etmektedir. Evde gazete gören baba gazetenin bir sayfasında dünya haritası görür ve parça parça yapar oğluna bu haritayı birleştirirsen bende seninle top oynarım der ve uzanır. Çocuk 1 dakika sürmeden dünya haritasını birleştirir. Bu duruma çok şaşıran baba çocuğuna bunun nasıl yaptın? diye sorar. Çocuk; gazetenin arka kısmında insan resmi vardı insanı düzelttim dünya düzeldi der.
Anlayabildiniz mi? anarşist kardeşim, anlayabildiniz mi? marksist kardeşim, anlayabildin mi? kemalist kardeşim. Pek anladığınızı zannetmiyorum ama
Ben size şöyle anlatayım ok yaydan çıktı artık geriye dönüş yok. Yani bu durumda gerici(irticacı)siz oluyorsunuz.
Bizde diyoruz ki 
''hak geliyor, batıl zail oluyor.
düşündüm de yukarıda isimlerini zikrettiğim bu irticacılara karşı bir 28 şubatda biz mi yapsak?


   
2016-06-26
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Şezlonglardan iyi gözükmüyor mu?
- Yön Değiştirmek
- Erdoğansız Türkiye
- Haşhaşilerin Sonu...
- Bu İrade Millet İradesidir!
- Fıkra gibi...
- Suriyeli Düşmanlığı
- Paradigmasız Muhalefet
- İmitasyon Yazarlar
- İkisi Bir Arada
- Kumsalların İlericileri...
- Aşk ve Siyaset
- Makarnacı-Kömürcü
- Çekirgenin Elitizmle İmtihanı
- Aşk-ı Memnu
- Menderes'i İdama Gönderen Manşetler
- İhtiraslı Beyinler...