Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2016
Serdar USMAN
Serdar USMAN kimdir?
1971 Ankara doğumlu olan Serdar Usman, Mısır El-Ezher Üniversitesi mezunu. Usman, evli ve 3 çocuk babası.İngilizce ve Arapça biliyor. Dış ticaret uzmanı olan ve 17 yıldır bu mesleği devam ettiren Usman, birçok firmanın da dış ticaret danışmanlığını yürütüyor. Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika'daki pek çok ülke ile ihracat faaliyeti yürüten Usman çok sayıda sosyal sorumluluk faaliyetinin yanında sivil toplum kuruluşlarında da görev aldı. Usman, bir diğer taraftan yerel bir gazetede 8 yıl köşe yazarlığı yaptı. Şu anda Hakimiyet Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Usman, bunun yanında da Konya Pusula Gazetesinde ekonomi danışmanlığı yapmaktadır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
AB Üyeliği'nden İslam Birliği'ne Giden Süreç
Dünyada dönen gelişmelerde ki seyre dikkat eder misiniz? Ciddi bir hızlanma söz konusudur. Özellikle de iyi niyetli İslam ümmetinin üzerinde iyi niyeti olmayan gayrimüslimlerin tuzakları her zamanki gibi bilgisiz kesimimiz tarafından algılanamadığı için oldukça yüksek bir orana tekabül ediyor. Özellikle SayınCumhurbaşkanımızın son günlerde dikkatinizi çekmiştir ki Avrupa Birliği için resti çekmiştir. Gerekirse İngiltere gibi referanduma götürebileceklerini ifade buyurarak durumu bir kademe daha ileriye taşımıştır. O halde üzerinde durup düşünmemiz gereken bazı durumları var. İçimizin hainlerle kaynaştığı kritik bir dönemden geçiyoruz. Kendi kursaklarımızdan kesme uğruna kucak açtığımız Suriyeli kardeşlerimizin Avrupa Birliği ülkelerine geçememesi için türlü şebeklik yolları deneyen topluluk üyesi ülkeler her geçen gün söyledikleriyle tezat oluşturan tüm icraatları noktasında bilinçli ya da bilinçsiz bilemiyorum ama Türkiye'nin kucağına oturmuştur.
Bugün Türkiye'nin içinde bulunduğu istikrarlı yapısı o ülkeler için tahammül edilemeyecek ciddi bir durumdur. Onlar geçmişten günümüze kadar yani Osmanlı İmparatorluğunun çöküşünden günümüze değin süregelen türlü sistematik ve entrika yüklü oyunlarıyla ülkemize yakın geçmişte tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük badireler atlattılar. Sistemin bu şekilde ilerleyeceğinden oldukça emindiler. Onlara göre ülkemizin ileriye atak yapması artık imkânsızdı. Bir yiğit çıkarda ülkeyi hamlelerle itibarını kazandıracak bir oluşuma imza atmaya başlarsa nasıl olsa içimizde kurguladıkları hainler kanalıyla hükümeti düşürürler ve yerine kendilerine bağımlı kukla idarecileri getirebilirlerdi.

Ama sistem diledikleri gibi yürümedi. Bize karşı ellerindeki tüm kozları oynadılar ve oynamaya devam ediyorlar. Gezi Parkı Olayları da bunun bir örneğiydi. O zaman ne yapıp edip hükümeti istifaya zorlayacak ve gelecek kukla lider sayesinde Avrupa Birliğinin ayağında paspas olmaya devam edecektik. Bugün gelinen noktada Türkiye, Avrupa Birliğinden oldukça ileridedir. Özellikle yeni beyinlere kucak açılmasıyla günden güne nüfus olarak eriyip gitmekte olan Avrupa ülkelerinin bu terine gidiş gerçeği karşısında nüfuslarını artırmak için oldukça ciddi harcamalar yapması ve buna teşvik etmesi boşuna değildir.
Avrupa Birliği, ülkemiz için aslında bir merdiven basamağıydı. Bu basamağı aştıktan sonra geriye üye olmak için elzem bir şey kalmıyor. İşte Cumhurbaşkanımızın geçen hafta bir iftar programında yaptığı referandum resti de buna en iyi açıklamadır.

Ben bunları yazarken sanmayın ki tehdit sona ermiştir. Sonuna kadar direnecekler. Türkiye'nin yeni yatırımlarla bezenerek AB üyesi ülkelerin dudağını uçuklatacak düzeyde ki yeni yatırımlarının önünü kesmek için yoğun çaba göstermeye devam edecekler. İçimizde ki hainleri beslemeye devam edecekler. Dışımızda ki FETÖ gibi örgütleri pışpışlamayı bırakmayacaklar. Eninde sonunda hedefledikleriErdoğan'ın makamından indirilmesi gibi ham hayalleriyle vatan hainlerinin yeniden yollarını açacaklar. Eski Türkiye'ye geçiş dönemi başlatacaklar. Yapılan yatırımları bir şekilde sabote etmeye çalışacaklar. Yeni gezi olayları planlayacaklar. Başarı için büyük rakamlar feda edecekler. Doğudaki Kürt kardeşlerimizin saf ve iman dolu kalplerine fitne aşılamaya çalışacaklar. İnsanımızı huzursuz edebilmek için ellerinden geleni artlarına koymayacaklar. Bunların asli hedefi Türkiye'nin ileri yürüyüşünü durdurmak ve geçmişte olduğu gibi IMF'den alacağı yardımlarla bizi kontrol altında tutma niyetlerinden devam edecek. İşte halkımızın üzerine düşen, bugün olduğu gibi bundan sonrada etrafımızda dolaşan hainler karşısında acımasız bir tavır alarak güzel vatanımızı onun bunun oyuncağı haline getirmeye çalışanları susturmak olacaktır. Günümüze kadar bu konuda gayet güzel bir gidişatımız oldu. Bu hayra gidişin sonunda kazanan Allahlın izniyle biz olacağız.

Türk halkının sinir uçlarıyla oynayarak ulaşmaya çalıştıkları kirli çabalar teker teker ellerinde patlıyor. Eski güçleri günden güne zayıfladığı gibi kendi aralarında da Ali Cengiz oyunlarıyla yürümekte olan sistemimizi tökezletme niyetleri devam ediyor.

Evet, biz bugünlere kolay gelmedik. Bizim içinde bulunduğumuz coğrafi konum ve İslami yapımız, bizi hep gözler önünde tuttu. Çünkü yeniden İslami uyanış onlar için uykularını kaçıran en büyük etkendi. Bugünkü noktada artık iplerin ellerinden kaçtığını görmeye başlamaları onları yeni tuzaklarıyla bizi muhatap etme noktasına götürecektir. Eğer milletçe sağduyulu davranırsak, içimizde ki hainlerinde temizlenmesi sonrasında meydanda ki eğri büğrü çıkıntılarda temizlenecektir.
Değerli okurlarım, kendimizi sistematik algılama sistemine adapte ettik. Ne olursa olsun, ellerinde ki oynadıkları tüm kozlara rağmen milli bir uyanışımız oluştu. Bu keşke diğer İslam ülkeleriyle birlikte ve koordineli olarak yürüseydi diyorum ama o ülkeleri hala kendi istekleri doğrultusunda kullanmaya devam eden haçlıordularının ve Yahudi ordularının baştaki idarecilerle halkına rağmen yapısı yüzünden daha çok ciddi badireler geçirmeye devam edeceklerdir.
Bugün Suriye'de, Mısır'da, Libya'da, Sudan'da, Irak'ta yaşananların ne olduğunu sanıyorsunuz?
 

   
2016-06-29
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları