Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 13 Temmuz 2016
Mustafa İSPİROĞLU
Mustafa İSPİROĞLU kimdir?
Tekirdağ Myo Muhasebe bölümü mezunu. Serbest meslek sahibi. Evli ve 3 çocuk babası. Ülküsü ve ideali Hukuk'un Üstünlüğü.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Deizm İn, Ateizm Out
Adamlar uyanık. Ateizmi uzun bir süre savundular,kendilerine taraftar da buldular. Ne de olsa inanmamak daha cazip en azından dünyevi hayat için.
Müslüman değilsen namaz yok,zekat yok,gölgede 40 derecede hac yok. Güzelim ege sahilleri dururken. Herşeyden önce içki var, manita alemleri var.
İsevi isen biraz kurtarır her haltı işlersin kliseye gider günah çıkarırsın. Lakin bağış yapmaz isen aforoz edilirsin. Musevi isen o da zor zaten annen musevi olacak yoksa kabul edilmezsin. Zaten o kadar masum filistinlinin katledilmesine göz yumacaksın zor iş. 


 Gelelim konumuza insanlar iletişim çağı yaşıyor Ateizmin ALLAH'ı inkar etmesi çabası, karşı tez savunması karşısında zorlandı ve Evrenin kendi kendine oluşumunun izah edilmeye çalışılması artık inandırıcılıktan çıktı.

 Ateizm bitti size Deizm verelim. Hem bakın yaratıcı inkar edilmiyor. Yaradancılıkta rab dünyanın içinde olduğu evreni yaratır,köşeye çekilip oturur, gerisine karışmaz.

 Nasıl ama hoşunuza gitti değil mi? Yine namaz yok, hacca gidip terleyip birde üstüne araplara para vermek yok, kliseye bağış da yok, içki ve manita alemlerinde kesilmede yok,aynı hız devam.

 En önemli meseleyi unutmadan herşeyden önce artık modern ve elitsiniz. Gerici gibi yakıştırmalardan uzak,çağdaş ve birde yanına Atatürkçü gibi asırların en büyük paradigmasına sahipsiniz. Daha ne olsun aziz kardeşim.
Yalnız adı kemal olanların bir şey daha yapması gerekiyor, nüfus memurluğuna başvurup, arapça olan kemal'i Türkçe olan kamal ile değiştirmesi gerekiyor.
Buda çok zor olmasa gerek. Ben şimdi size kardeşim aklınızı başınıza alın ALLAH EVRENİ ve insanı yaratır kural koymadan kendi haline bırakır mı? Kural koymaz ise cezada olamaz ve hertürlü ahlaksızlığı yapan ile ahlaklı yaşayan, yada para için cinayet işleyen ile insanların hayatını kurtaranlar bir olur mu? demeyeceğim.
Zira ne yazarsam yazayım sizleri etkilemem mümkün değil. Çünkü yeni trend Bu ülkede ekmek yiyen akademisyenlerin, kendilerini koruyan Mehmetçiği şehid eden teröristleri haklı bulması ve buna inanan öğrencilerin olması.Eee elit olmak kolay değil, insanı terse yatırıyorlar.
Bir zamanlar benim hocamda Elitiz mi bana anlatmıştı ama onun tarifi çok farklı. Şöyleki: Elitistler baltadır, elitler ise baltanın sapı.
Balta ağacı kesmeye yarar ama baltanın sapı aslında ağaç ile kardeştir. Yani iyi bir b.k yaptığını zanneder ama kullanıldığını anlamaz.
Neyse bu kadar yeter hepimiz " M.KAMAL'ın askerleriyiz".   
2016-07-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Suriyeli Düşmanlığı
- Paradigmasız Muhalefet
- İmitasyon Yazarlar
- İkisi Bir Arada
- Kumsalların İlericileri...
- Aşk ve Siyaset
- Makarnacı-Kömürcü
- Çekirgenin Elitizmle İmtihanı
- Aşk-ı Memnu
- Menderes'i İdama Gönderen Manşetler
- İhtiraslı Beyinler...