Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Temmuz 2016
Mahmut ALINAK
Mahmut ALINAK kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Günbatımında darbe mi olur?
Bu darbeciler ya çok amatördü ya da birileri tezgâh kurup onları oyuna getirdi. Çünkü herkesin sokakta olduğu akşam saatlerinde darbe yapıldığı görülmüş şey değil. Türkiye ve başka ülkelerde darbeler hep sabaha karşı, insanlar uykudayken yapılmıştır.

 Bu darbe girişiminde zamanda olduğu gibi hedef kişilerde de bir tuhaflık vardı! Kenan Evren liderliğinde yapılan 12 Eylül darbesinde, darbeciler ilk iş olarak Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit'i gözaltına almış, böylece halkla bağlarını koparmışlardı. TRT'de tüm gün darbecilerin bildirileri okunmuştu. Bu garip darbe girişiminde ise, TRT 1, darbecilerin bir bildirisinin okunmasından sonra karartıldı. Bunu anlamak mümkün değil! Darbeciler istese halkı TRT aracılığı bildiri bombardımanına tutabilirlerdi.

 Meclis'i havadan bombalayacak kadar organize olmuş silahlı bir gücün daha start aldığı ilk dakikada özel televizyonların kapısına tanklarla dayanması ve haber merkezlerini kendi karargâhlarına dönüştürmesi çok mu zordu?

 Peki, hedef kişiler Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın gözaltına alınmayışlarına ne demeli? Genelkurmay karargâhını ele geçiren darbecilerin Tayyip Erdoğan ile Binali Yıldırım'ı enterne etmeleri çok mu çetindi? Onların televizyonlara çıkıp halkı galeyana getireceklerini tahmin edemediler mi? VE... VE MİT BAŞTA OLMAK ÜZERE DEVLET İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNİN BU GENİŞ ÇAPLI HAREKÂTTAN HABERLERİNİN OLMAYIŞI NASIL MÜMKÜN OLABİLİR?! MİT ya uyudu, ya da Tayyip Erdoğan bu darbe girişiminden haberdardı! Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'e gidişi acaba bir tesadüf müydü? Korku filmi gibi; sanki birileri yazdı, yönetti ve oynattı! Dikkat çeken daha pek çok soru! 

 Darbeciler bu oyunda kendi ayaklarına kurşun sıktılar. İyi de oldu. Olan yine halka olacaktı. Darbelerden çok çektik. Dün akşam televizyonları seyrederken, işkence tezgâhlarına yatırıldığımız 12 Eylül darbesinin o korkunç günleri geldi gözümün önüne.

 Bu darbe girişiminden kim kârlı çıktı? Cevabı belli bir soru... [email protected]              
2016-07-17
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları