Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Ekim 2016
Tülay DEMİRCAN KOYUNCU
Tülay DEMİRCAN KOYUNCU kimdir?
Aslen Rize’li olup, 1970 İstanbul Kasımpaşa doğumludur. Haftalık ders sohbetleri vermektedir. Aile üzerine, yazılar kaleme almaktadır. Şuan Avrupa’da yaşamaktadır. Ayrıca hayır işleriyle uğraşmakla birlikte şiirlerde kaleme alıyor. Evli ve beş çocuk annesidir. En büyük arzusu, Müslüman olarak yaşayıp, Müslüman olarak ölmektir.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Artık yeter!!!
Daha ne kadar zulüm edeceksiniz.Ne zaman bitecek bu kavgalar.Biz bir nefesiz!!Artık duyun ve de anlayın.
Bu millet çok bedeller ödedi.Çok devlet başkanlarını kaybetti.Menderesin asılmasına susan milletÖzal'ın zehirlenmesine yutkunan milletArtık değiliz.   Tek nefes ..Tek beden..Tek can'ız...
   Neredeyse tüm dünyanın Gözü üstünde olan bir ülkeyiz.
 Vatanımızı pasta olarak görenler,Ne zaman bizede pay düşer diyeEllerini ovuşturanlar!!!Paha biçilmez...Bu pasta ,şehit kanıyla yapıldı.Size yedirmeyiz.
   15 Temmuz gecesi yaşananlar,Tarihe not olarak düşülmeyecek.Tarihe şöyle yazılacak ...
"Türk Milleti Asla Egemenliğini Kimseye Vermez."
En derin Ve en anlamlı cümleler ile ifade edilerektarih kitaplarında gelecek nesillere okutulacak.
15 temmuz gecesi, ülkemizin her bir köşesinden gelen ezan sesleri...Bizim sesimiz oldu.   Yaşlısı ,gençi... Bayrağını alanSokaklara koştu."Bu Can, Bu Vatan İçin Feda Olsun."Sesleriyle , minarelerden okunan sela seslerine eşlik etti.
Eğer bir müslüman ülkesinde, cuma , bayram ve cenaze hariçinde ,selalar okunuyorsa!!!Bilinki! O ülkede birlik hala yüreklerdeNefes almaktadır.      Yurt dışında yaşayan türk milleti,Büyükelçiliklerin ve konsoloslukların önünde , âdeta gövde gösterisi yaptılar."Ey Ahmak İnsanlar!!!Bizler Vatan Millet İçin Kanımızı Akıtmaktan Korkmayız.Biz Türk Milleti ,Tarihi ,Ay Yıldızlı Kanlarımızla Yazarız.Şunu Sakın Unutmayın,Bizleri Vatansız Bırakmaya Çalışırsanız, Sizleri Kefensiz Gömeriz."
   12 eylül darbesinde çok küçüktüm,Ülkeme ne oluyor anlıyamıyordum.Hava çok sıcaktı.Balkonda oturmuş, günlüğüme not düşüyordum."Bu gün sokaklara çıkamıyoruz.Askerler dolaşıyormuş.Aile büyüklerimde hüzünlü bir yüz ifadesi var.  Sebebini anlatmıyorlar.Ama bu gün güneş içimizi yakıyor."
12 eylülde sokaklara dökülmediğimiz için, yıllarca evlerimizde ağladık.Seçtiğimiz bir lideri ve ..aslında gelecek hayallerimizi ve neslimizi korumak için,Sokaklara çıkıldı.
15 Temmuzun asla 12 Eylül olmasına izin verilmedi.Ağladığımız yıllar,Geri kalmışlığımızın kambura dönmüş hikayesi artık yazılmayacak.
  Lakin sabır ve dua yüreğimizde  olmalı.Şu an ,tüm fitne ve fesatçılar ortalıkta çirit atmakta.   Kardeşi kardeşe, evladı babaya vurdurmak için nefes tüketmekteler.
Kışkırtıcı kelimeler ile cümleler kurmayalım.Unutmayalım ki!!!Şiddetli esen rüzgarın ardından, cılız dallar kırılır.
Bu vatan Bu millet nice kahpelere dersini vermiştir.   Şimdi dalgalandırdığımız ayyıldızlı bayrağımızın altında,Kol kola , yürek yüreğe olma zamanı.
Tahriklere kapılmayalım!!!
Yaradanın sesini dinleyelim;" Fitne çıkarmak, adam öldürmekten daha kötü dür.( 2/191)
    Rabbim bayrağımı indirme Ezan sesimi dindirmeÜlkeme zeval verme."Mekeru mekerallah,valalhu  hayrun makirin"(3/54)(Hile kuranların hilelerini başlarına çeviren,Yüce Allah"
Biz bir elinin parmaklarıyızHepimizin bir vatanı Bir bayrağıBir kıblesi var.Allaha emanetsinizDeğerli okurlarım.

Tülay Demircan Koyuncu

   
2016-07-17
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Gurbet ellerde vatandan ayrı kalmak..!